26 Nisan 2012, Perşembe 08:32:40

HAVA-İŞ'TEN ARABULUCU AÇIKLAMASI

Hava-İş Sendikası, THY ile yürütülen 23. dönem toplu iş sözleşmesinde dün yapılan resmi arabulucu toplantısına ilişkin açıklama yaptı.
  • Kedi uzanamadigi cigere mundar der.herkes ayni meslegi yapiyor hepimiz iyi olalim diyeceginize biz kotu durumdayiz digerleri de surunsun diyebiliyorsunuzbravo.kimse hakeetigini almasin tabi bu memlekette cok komiksiniz .boyle kafalarla hakkinin altina razi olan zihniyetlerle bu ulke hic bi yere gelemeyecek yazik.
  • bizler ne ağlayacağız arkadaşım. hergun buralarda "yok pt km istemeyiz, yok km sayısı düşürülmesin, maaşlarımıza zam isteriz, hala tis yapılmadı grev yapalım" diye ağlaşıp duranlar siz thy kabin ekipleri değilmisiniz? allahın bir lütfu olarak normal şartlarda tr de alamayacağın bir maaş karşılığı çiftlik misali şirkette çalışmanıza şükredeceğinize, hala millete laf yetiştirme derdindesiniz. hasbelkader o işten ayrılmanız gerektiği taktirde, kabin ekibinin 80% den fazlası şu anda aldığı paranın yarısına bile çalışacak iş bulamaz kendine, sadece havacılık değil tüm sektörler için konuşuyorum. vasıfsız adamlar ahkam kesip duruyor. alın işte bugün gördük, tk easa 145 belgesini de kaybetmiş. yakında uçacak uçakta bulamazsınız zaten...
  • deniz bitti okyanus başladı rahat olun:)) böle ağlananları görünce fakir ama onurlu pozlar kesenleri görünce cok gülüyorum:)) valla neyaparsanız yapın sizin 6ayda aldıgınızı 1ayda alıyorum çatır çatır yiyorum dahada fazlasını alıcam size inat haydeeee:)
  • bahaneniz kalmadı artık, en sonunda özeldekiler evden servisle alınıyor'a kadar düştünüz sanırım:)) bazı şirketler hala ücretsiz sıcak yemek servisi yapıyorlar. iç hatta ücretsiz servisleri de var yolcuya bir ton seçenekle beraber. hatta aynı ad altında olmasa bile business class vari hizmetleri de var aynı uçakta. (atlasjet) yani işte görüyorsunuz, neredeyse tüm şartlar eşit. onlarda yılda sizler gibi 1000 saat max. uçuş yapıyor. kışın da yatmıyorlar, o biçim uçuşları var. mesela sen hiç 8 kişi, full 330-300 (300 küsür yolcu her bacak) ile nijerya git-gel yaptın mı, buradan crew rest'i olan uçaklarla yaptığın er lari bahane ediyorsun? iş aynı iş, maaş 1/3, 1/4, allahtan korkmak lazım bahane yaratırken. deniz bitti zorlamayın
Hava-İş'ten görüşmeye ilişkin şu açıklama yapıldı:


"Bugün (dün) Hava-İş Genel Merkezinde yapılan THY A.O 23. Dönem toplu iş sözleşmesi resmi arabulucu toplantısında taraflarca genel değerlendirme yapılmış olup, müteakip toplantı yasadaki 6 günlük uzatma süresi de kullanılarak 03.05.2012 Perşembe günü saat 15.00'te THY Genel Müdürlüğünde yapılacaktır.
Bilindiği gibi THY A.O işvereni T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürlüğünce resmi arabulucunun atanması işlemine dava açmış ve işlemle ilgili TEDBİREN DURDURMA kararı aldırmıştı.

Ancak sendikamız bu işleme derhal müdahale ederek aynı Mahkemeden TEDBİREN durdurma kararını kaldırtmıştır. Bu gelişme sonrası resmi arabulucu sayın Fevzi Yılmaz tarafları resmi olarak toplantıya davet etmiş ve yukarıda belirttiğimiz toplantı yapılmıştır.
Yasal süreç gereği tarafsız arabulucu süreci sona erdikten sonra sayın arabulucu raporunu T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlk Bakanlığı Bölge Müdürlüğüne iletmekte Bölge Müdürlüğü de taraflara tebligat yapmaktadır. Bu tebligat sendikamıza ulaştıktan sonra sendika 6 işgünü içinde GREV KARARI alacaktır"
HAVA-İŞ'TEN ARABULUCU AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

Misafir ~ 6 yıl önce
Kedi uzanamadigi cigere mundar der.herkes ayni meslegi yapiyor hepimiz iyi olalim diyeceginize biz kotu durumdayiz digerleri de surunsun diyebiliyorsunuzbravo.kimse hakeetigini almasin tabi bu memlekette cok komiksiniz .boyle kafalarla hakkinin altina razi olan zihniyetlerle bu ulke hic bi yere gelemeyecek yazik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bizler ne ağlayacağız arkadaşım. hergun buralarda "yok pt km istemeyiz, yok km sayısı düşürülmesin, maaşlarımıza zam isteriz, hala tis yapılmadı grev yapalım" diye ağlaşıp duranlar siz thy kabin ekipleri değilmisiniz? allahın bir lütfu olarak normal şartlarda tr de alamayacağın bir maaş karşılığı çiftlik misali şirkette çalışmanıza şükredeceğinize, hala millete laf yetiştirme derdindesiniz. hasbelkader o işten ayrılmanız gerektiği taktirde, kabin ekibinin 80% den fazlası şu anda aldığı paranın yarısına bile çalışacak iş bulamaz kendine, sadece havacılık değil tüm sektörler için konuşuyorum. vasıfsız adamlar ahkam kesip duruyor. alın işte bugün gördük, tk easa 145 belgesini de kaybetmiş. yakında uçacak uçakta bulamazsınız zaten...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
deniz bitti okyanus başladı rahat olun:)) böle ağlananları görünce fakir ama onurlu pozlar kesenleri görünce cok gülüyorum:)) valla neyaparsanız yapın sizin 6ayda aldıgınızı 1ayda alıyorum çatır çatır yiyorum dahada fazlasını alıcam size inat haydeeee:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bahaneniz kalmadı artık, en sonunda özeldekiler evden servisle alınıyor'a kadar düştünüz sanırım:)) bazı şirketler hala ücretsiz sıcak yemek servisi yapıyorlar. iç hatta ücretsiz servisleri de var yolcuya bir ton seçenekle beraber. hatta aynı ad altında olmasa bile business class vari hizmetleri de var aynı uçakta. (atlasjet) yani işte görüyorsunuz, neredeyse tüm şartlar eşit. onlarda yılda sizler gibi 1000 saat max. uçuş yapıyor. kışın da yatmıyorlar, o biçim uçuşları var. mesela sen hiç 8 kişi, full 330-300 (300 küsür yolcu her bacak) ile nijerya git-gel yaptın mı, buradan crew rest'i olan uçaklarla yaptığın er lari bahane ediyorsun? iş aynı iş, maaş 1/3, 1/4, allahtan korkmak lazım bahane yaratırken. deniz bitti zorlamayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000