29 Kasım 2010, Pazartesi 08:38:24

Başkent, Anadolujet'in aktarma merkezi oldu

Türk Hava Yolları'nın (THY) alt markası Anadolujet, 2-3 yıl öncesine kadar düşük yolcu sayısı ile dikkat çeken Ankara Esenboğa Havalimanı'nı, 'İstanbul'dan sonra ikinci büyük aktarma merkezi' haline getirdi.
  • sene basinda 16 ucak sene sonunda 22 ucak.. ucaklar gunde en fazla 13-14 sat ucuyorken. istanbul ankara izmir istediğin yerden uc. yurtiçi 40 dakika yurtdişi 1 saatlik turn around lar ile. 8,7 milyon yolcu tasinmasi imkansiz. bakin sefer sayilarini hesaplayin. doluuk oraninin %120-%130 ciktiğini goreceksiniz. koru korune bu kadar fanatizm neden anlamak mumkun degil.
  • Arkadaslar bu bir gazete haberi olasilikla hatali bir haberdir.ornekleri bu site sayfalari dahil olmak uzere her zaman karsilasiliyor.O nedenle Anadolu Jet yonetimini degil yayinciyi sorgulamak gerekiyor.Bu Anadolu Jete ait bir aciklama degil gazetecinin olasilikla telefondan soru sorup calakalem yazdigi bir haber.Su gercek ki 8700000 yolcu bu filoda olasi bir rakam degil
  • Bu akşam ESB'den 19:00 Qatar Airways ile eşimi Doha üzerinden Dubai'ye yolcu ettim. 17:15 evden çıkış. 17:55 ESB varış. 19:00 tarifeli uçağın aktüel kalkışı 18:40 (Doha Int. Airport flight status kontrol ettim). Çoğunluk Japon turistti. Konya'dan yola çıksanız bile 4 saatte ESB dış hat uçuşuna yetişirsiniz. Bu güzel terminale daha çok yabancı şirket ve dış hat uçuşu yakışır. O da olacak yavaş yavaş.
  • Bakın ilk olarak Ankaranın nüfüsu 3 değil toplam kent nüfüsu 5 milyon dolaylarındadır.2. olarak Ankara havalimanını sadece ankaralılar kullanmazlar bu havalimanını bu şehre gelen yerli ve yabancı turistlerde kullanırlar.3. olarak aktarmalı uçuşlarda yani Hatay'dan Trabzon'a giden biride Esenboğa'yı kullanıyorlar4.siz anadolujetin bütün yurtdışı uçşlarnda bulunuyormusunuz ki böyle kesin konuşuyorsunuz 5. olarak Anadolujet aynı zamanda SAW'danda uçuyor bunların hepsi göz önünde bulundurulduğunda rakamlar gayet mantıklı kimse kafasından birşey uydurmasn...

İstanbul ve Ankara'dan 45 noktaya tarifeli sefer düzenleyen şirket, ocak-ekim döneminde 8,7 milyon yolcu taşıdı. Şirket, iç hatlarda yüzde 84, dış hatlarda yüzde 75 doluluk oranına sahip. TAV Havalimanları Holding'in işlettiği Ankara Esenboğa, yolcu ve uçak trafiği açısından tarihinin en hareketli dönemini yaşıyor. Geçen yıllara kadar yolcu sayısının artırılması amacıyla yapılan tanıtımlardan sonuç alınamayan Esenboğa Havalimanı, THY ve Anadolujet'in uçuşları ile büyük hareketlilik yaşamaya başladı.

23 Nisan 2008'de Ankara merkezli uçuşlara başlayan Anadolujet, kısa sürede uçuş yaptığı merkez sayısını artırarak iç ve dış hatlarda 45 noktaya sefer gerçekleştiren bir şirket haline geldi. Şirket, iç hatlarda yüzde 84, dış hatlarda yüzde 75 doluluk oranına ulaştı. THY Bölgesel Uçuşlar Başkanı Sami Alan, Ankara Esenboğa Havalimanı'nın, Anadolujet'in bölgesel uçuşlarda elde ettiği başarıyla 'aktarma merkezi' ve 'uçuş başkenti' haline geldiğini söyledi. Esenboğa Havalimanı'ndaki yer işletme operasyonlarındaki başarı nedeniyle 'zamanında kalkışta şampiyon' olduklarını bildiren Alan, zamanında kalkış oranının yüzde 97'ye yükseldiğini belirterek, "Esenboğa Havalimanı, mimarisi ve işleyişi ile projelerimizi gerçekleştirmemiz açısından bize büyük kolaylık sağladı. Daha çok merkeze uçuş düzenleyip Anadolu şehirleri arasında köprü oluşturmaya devam edeceğiz." dedi. (Zaman)

Başkent, Anadolujet'in aktarma merkezi oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 7 yıl önce
sene basinda 16 ucak sene sonunda 22 ucak.. ucaklar gunde en fazla 13-14 sat ucuyorken. istanbul ankara izmir istediğin yerden uc. yurtiçi 40 dakika yurtdişi 1 saatlik turn around lar ile. 8,7 milyon yolcu tasinmasi imkansiz. bakin sefer sayilarini hesaplayin. doluuk oraninin %120-%130 ciktiğini goreceksiniz. koru korune bu kadar fanatizm neden anlamak mumkun degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadaslar bu bir gazete haberi olasilikla hatali bir haberdir.ornekleri bu site sayfalari dahil olmak uzere her zaman karsilasiliyor.O nedenle Anadolu Jet yonetimini degil yayinciyi sorgulamak gerekiyor.Bu Anadolu Jete ait bir aciklama degil gazetecinin olasilikla telefondan soru sorup calakalem yazdigi bir haber.Su gercek ki 8700000 yolcu bu filoda olasi bir rakam degil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu akşam ESB'den 19:00 Qatar Airways ile eşimi Doha üzerinden Dubai'ye yolcu ettim. 17:15 evden çıkış. 17:55 ESB varış. 19:00 tarifeli uçağın aktüel kalkışı 18:40 (Doha Int. Airport flight status kontrol ettim). Çoğunluk Japon turistti. Konya'dan yola çıksanız bile 4 saatte ESB dış hat uçuşuna yetişirsiniz. Bu güzel terminale daha çok yabancı şirket ve dış hat uçuşu yakışır. O da olacak yavaş yavaş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bakın ilk olarak Ankaranın nüfüsu 3 değil toplam kent nüfüsu 5 milyon dolaylarındadır.2. olarak Ankara havalimanını sadece ankaralılar kullanmazlar bu havalimanını bu şehre gelen yerli ve yabancı turistlerde kullanırlar.3. olarak aktarmalı uçuşlarda yani Hatay'dan Trabzon'a giden biride Esenboğa'yı kullanıyorlar4.siz anadolujetin bütün yurtdışı uçşlarnda bulunuyormusunuz ki böyle kesin konuşuyorsunuz 5. olarak Anadolujet aynı zamanda SAW'danda uçuyor bunların hepsi göz önünde bulundurulduğunda rakamlar gayet mantıklı kimse kafasından birşey uydurmasn...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000