05 Mart 2010, Cuma 18:14:54

AYJET DLR KURSU AÇIYOR

Türk Hava Yolları ve Sunexpress Havayolları’nın pilot alımlarında DLR testi uygulaması Ayjet uçuş okulunu harekete geçirdi. Ayjet, hem kendi öğrencilerine hem de talep edenlere DLR kursu verecek.
  • Uyanda balığa gidelim demişsin, Seviyeye bak işte kimin boş olduğu ortada okumuşsun ama hala öğrenememişsin Sizin gibilerle değil balığa, Cehenneme bile gidilmez ,oradada zebanin bile yabancısını bulur getirirsiniz kazanın başına, ateş testi yapacaz daha iyi yanıyormuş diye
  • Gunumuzun havcilik Inglizcesi "Diz is di kaptan sipiking" Inglizcesinden oldukca farkli! Acil durumlarda alisilmis kaliplarin disinda konusabilmeniz ve icinde bulundugunuz durumu anlatabilmeniz gerekir!
  • Sunexpress o zaman ingilizce öğretmeni mi işe alıyor...Havacılık ingilizcesi başka birsey genel ingilizce başka birsey..Bunları kontrol eden bir sınav değil.
  • Sun express DLR ini gecmek her babayigidin harci degildir.Sun Express de Lufthansa gibi ciddi bir sirket pay sahibi.DLR a giren 25 kisiden ancak 2 ve ya 3 kisi aliyorlar.Aslinda isin sirri mukemmel ingilizceden geciyor.Ingilizce olan DLR sinavindaki matematik problemlerini ve kisilik testini cok iyi ingilizce bilmeden cevaplamak imkansiz.DLR gecseniz bile en son yapilan mulakatta ana dil gibi ingilizce konusamiyorsaniz asla almiyorlar.O yuzden cebinde 30 bin euro type parasi olmayanlar hemen ne edip ne yapip bu parayi bulsun yoksa her sene yenilemelere devam! Ve ya okul parasi arti 30000 olmayanlar kendine guvenmiyorsa hic baslamasin!

Avrupa’da özellikle Almanya’da sivil havayolu pilotlarının seçiminde Alman Uzay ve Havacılık Merkezi’nin geliştirdiği DLR testleri uygulanıyor.

Bu testler ile pilotluk için aranan; uzaysal algılama, görsel hafıza, temel fizik kavramları, konsantrasyon, üç boyutlu düşünme, pratik hesaplama, sayısal çözümleme, algılama hızı ve geçici bellek gibi yetenekler ölçülmeye çalışılıyor.

Avrupa’da bu sistemle pilot seçimini yapan şirketlere en önemli örnek ise Lufthansa… Türkiye’de ise  THY ve Lufthansa ile THY ortaklığındaki SunExpress Havayolları pilot seçiminde DLR testlerini uyguluyor.

Türkiye’nin pilot eğitimi konusunda ilk akla gelen okullarından biri olan Ayjet de bu durumu göz önünde bulundurarak DLR  testine girmeyi planlayan pilotlara ve pilot adaylarına, testlere hazırlanarak girmeleri ve yeteneklerini testlerde daha başarıyla yansıtabilmeleri amacıyla DLR hazırlık kursu açıyor.

AYJET DLR KURSU AÇIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Misafir ~ 8 yıl önce
Uyanda balığa gidelim demişsin, Seviyeye bak işte kimin boş olduğu ortada okumuşsun ama hala öğrenememişsin Sizin gibilerle değil balığa, Cehenneme bile gidilmez ,oradada zebanin bile yabancısını bulur getirirsiniz kazanın başına, ateş testi yapacaz daha iyi yanıyormuş diye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Gunumuzun havcilik Inglizcesi "Diz is di kaptan sipiking" Inglizcesinden oldukca farkli! Acil durumlarda alisilmis kaliplarin disinda konusabilmeniz ve icinde bulundugunuz durumu anlatabilmeniz gerekir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sunexpress o zaman ingilizce öğretmeni mi işe alıyor...Havacılık ingilizcesi başka birsey genel ingilizce başka birsey..Bunları kontrol eden bir sınav değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sun express DLR ini gecmek her babayigidin harci degildir.Sun Express de Lufthansa gibi ciddi bir sirket pay sahibi.DLR a giren 25 kisiden ancak 2 ve ya 3 kisi aliyorlar.Aslinda isin sirri mukemmel ingilizceden geciyor.Ingilizce olan DLR sinavindaki matematik problemlerini ve kisilik testini cok iyi ingilizce bilmeden cevaplamak imkansiz.DLR gecseniz bile en son yapilan mulakatta ana dil gibi ingilizce konusamiyorsaniz asla almiyorlar.O yuzden cebinde 30 bin euro type parasi olmayanlar hemen ne edip ne yapip bu parayi bulsun yoksa her sene yenilemelere devam! Ve ya okul parasi arti 30000 olmayanlar kendine guvenmiyorsa hic baslamasin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000