28 Şubat 2014, Cuma 09:07:33

AVUSTRALYALI BAKAN THY'DEN UÇUŞ TALEP ETTİ

Avustralya'nın Viktorya Eyaleti Hükümeti İnovasyon ve Turizm Bakanı Louise Asher, Türk Hava Yolları'nın (THY) Melbourne'e direkt uçuş yapmasını rica etti.
  • avustralyalı bakan bu uçuş isteğini beşinci sınıf bir havayolundan istemiyor. imkansız diye diye afrikada pek çok hatlar açıldı. şimdi yenileri de geliyormuş. diğer taraftan avustralya şurası değil ki hemen uçalım. üstelik yakıt maliyetleri ortadayken böyle bir hattın kar edebilmesi için neredeyse her uçuşun full olması gerekir... çok zor görünüyor fakat imkansız olduğunuda sanmıyorum.
  • Herseyi anladim ama bu bulmaca Lafini hic sevmedim.Peki ya bulmacayi Turkiye haziladiysa o zaman durum neolacak!...Turkiye herzaman oyunun oyuncusu degil Bazen oyunun kurucusudur.(eksik parca lafina cevaben) Saygilar
  • Avustralya Melbourne de yaşayan kuzenlerim GÖÇOL ailesine başta İbrahim GÖÇOL a iyi bir haber olduğunu düşünüyorum en azından mazeret bildiremezler uygulamaya geçmesini temenni ederim aırport habere de duyarlılığı için teşekkürler.Kurban AYAN
  • THY'nin Avustralay"ya ucmasi her hafta 5 milyon usd'nin cope atilmasidir .. Istanbul'dan kalkip Melbourne'a Asya'da durarak varacak olan THY ucusu 23 saat surer - rotar ariza olmazsa // ,, Non Stop ucus zaten mevcut filoyla imkansiz .. imkanli olsa bile ucagin koltuklarinin tamami business class olmali ki bir ihtimal kar edebilsin - doldurulabilirse tabiki ** ( benzer ucusu 18 saatlik non stop Singapur- New York arasinda havaciligin Krali Singapore Airlines full business koltukla yapmaya calisti ama o bile surduremedi ) .. Bizim Avustralya'da yasayan vatandaslarimiz THY ucsun ucsun diye aglarlar , sonra da 10 usd daha ucuz fiyat bulurlarsa gider Malaysian , Emirates , Qatar vs. ile ucarlar .. Bir de THY bizi soyuyor diye yaygara yaparlar .. hepsi degil ama cogu olmus essek fiyati istiyor .. Sonucta dunyada 23 saat surup de kar edecek hicbir ticari ucus yoktur , hele cok ciddi rekabetin oldugu , fiyatlarin yerlerde surundugu ve bir suru rakibin oldugu Turkiye- Avustralya arasinda aslaaaa .. Ayrica Avustralya Melbourne'dan ibaret degil .. Rakipler Sydney'e , Brisbane'a , Perth'e direkt ucuyorlar .. Oralara gidecek yolculari THY'nin alabilmesi cok zor Melbourne uzerinden .. Kel alaka ters yon .. Neyse ticari havaciligi ve Yield'i pek bilmeyenlere duyurulur .. NOKTA ...

Avustralya'nın Viktorya Eyaleti Hükümeti İnovasyon ve Turizm Bakanı Louise Asher, Türk Hava Yolları'nın (THY) Melbourne'e direkt uçuş yapmasının ilişkilerin gelişmesi açısından yararlı olacağını belirterek, "Türkiye ile ilişkilerin geliştirilmesinde, THY'nin Melbourne'e direkt uçuş yapması, bulmacadaki eksik parçanın tamamlanması manasına gelecek" dedi.

Avustralya'nın Viktorya Eyaleti'nin yatırım olanaklarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Asher, az nüfusları olduğunu ve bu nedenle yabancı yatırımcı gelmesinden memnuniyet duyacaklarını anlattı.

Bunun her iki tarafın da yararına olacağını belirten Asher, ilk olarak turizm açısından yabancı yatırımcılara orada pek çok iş fırsat bulunduğunu ve yabancıların açtığı pek çok iş yerinde de Avustralyalılar'ın istihdam edildiğini söyledi.

Avustralyalılar'ın da Türkiye'de çeşitli yatırım alanlarında faaliyet gösterebilmelerini amaçladıklarını, Viktorya Eyaleti'nin Başkenti Melbourne'de, Avustralya'da yaşayan Türk sayısının yarısı kadar yaklaşık 36 bin Türk vatandaşı bulunduğunu belirten Asher, dolayısıyla iki ülke arasında halihazırda bir ilişkinin olduğunu vurguladı.

'THY'NİN DİREKT UÇUŞU 2 ÜLKE İLİŞKİLERİNİ GELİŞTİRİR'

THY Genel Müdürü Temel Kotil ile önceki gün bir toplantı yaptıklarını anlatan Louise Asher, "Temel Kotil'e THY'nin direkt Melbourne'e uçmasından büyük keyif alacağımızı söyledik. İki ülke arasında direkt uçuşlar başlarsa, Melbourne'ü ziyaret etmek isteyen Türkler ve Türkiye'yi ziyaret etmek isteyen Avustralyalılar ile iş adamları için hayat daha da kolaylaşacak" dedi.

Katar, Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri gibi Orta Doğu merkezli havayolu şirketlerinin Melbourne'e direkt seferi olduğunu, bu sayede iş ve turizm imkanlarının önemli şekilde arttığını belirten Asher, "Türkiye ile ilişkilerin geliştirilmesinde, THY'nin Melbourne'e direkt uçuş yapması, bulmacadaki eksik parçanın tamamlanması manasına gelecek" dedi.

İki ülke ilişkilerinin gelişmesi için gerekli unsurların başında direkt uçuşların geldiğinin altını çizen Asher, şunları kaydetti:

"Bir ülkenin elinde bir ürün var ve diğer ülke bunun farkında ve bu ürüne sahip olmak istiyorsa, bu durum iki ülke arasındaki iş ilişkilerini artırır. Viktorya Eyaleti, yüksek kaliteli eğitim ürünleriyle dünya çapında üne sahip. Aslında eğitim bizim bir numaralı ihraç kalemimiz. Viktorya Eyaleti'nin eğitim kalitesinin kalitesi bilindikçe, bu Türkiye'deki eğitim kurumlarının daha fazla ilgisini çekecektir. Yatırım yapmak ve işini oraya taşımak isteyenler için vize programlarımız var. Bunun için kesin bazı kriterlerimiz var. İşsizler için eğitim programları bulunuyor. Ayrıca genç insanların iş dünyasında yer alabilmeleri ve kamu işlerine girmek isteyenler için de programlarımız var."

Melbourne'de iyi şekilde entegre olan 36 bin Türk'e karşı olumlu bir hava olduğunu dile getiren Asher, Türk yatırımcıların ve Türk vatandaşlarının ülkelerine gelmelerinden memnuniyet duyacaklarını yineledi. Asher, "Viktorya'da çok güzel yatırım olanakları var. Avustralya'ya ve Viktorya'ya gelecek Türkler'in önce neler yapabileceklerinin farkında olmaları gerekir. Şirketlerin, üretimlerinin Avustralya'da pazarının olup olmadığını da bilmeleri gerekir. Doların yüksek olması olumsuz bir etken. Avustralya'daki maaşlar da yüksek bu da yatırımcılar için olumsuz bir etken olabilir. Riskleri değerlendirmeleri ve pazara ona göre girmeleri lazım ama bizim herkese kapımız açık" değerlendirmesini yaptı.

AVUSTRALYALI BAKAN THY'DEN UÇUŞ TALEP ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

çevir kazı ~ 3 yıl önce
avustralyalı bakan bu uçuş isteğini beşinci sınıf bir havayolundan istemiyor. imkansız diye diye afrikada pek çok hatlar açıldı. şimdi yenileri de geliyormuş. diğer taraftan avustralya şurası değil ki hemen uçalım. üstelik yakıt maliyetleri ortadayken böyle bir hattın kar edebilmesi için neredeyse her uçuşun full olması gerekir... çok zor görünüyor fakat imkansız olduğunuda sanmıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LAME ~ 3 yıl önce
Herseyi anladim ama bu bulmaca Lafini hic sevmedim.Peki ya bulmacayi Turkiye haziladiysa o zaman durum neolacak!...Turkiye herzaman oyunun oyuncusu degil Bazen oyunun kurucusudur.(eksik parca lafina cevaben) Saygilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kurban AYAN ~ 3 yıl önce
Avustralya Melbourne de yaşayan kuzenlerim GÖÇOL ailesine başta İbrahim GÖÇOL a iyi bir haber olduğunu düşünüyorum en azından mazeret bildiremezler uygulamaya geçmesini temenni ederim aırport habere de duyarlılığı için teşekkürler.Kurban AYAN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NACIZANE HAVACI ~ 3 yıl önce
THY'nin Avustralay"ya ucmasi her hafta 5 milyon usd'nin cope atilmasidir .. Istanbul'dan kalkip Melbourne'a Asya'da durarak varacak olan THY ucusu 23 saat surer - rotar ariza olmazsa // ,, Non Stop ucus zaten mevcut filoyla imkansiz .. imkanli olsa bile ucagin koltuklarinin tamami business class olmali ki bir ihtimal kar edebilsin - doldurulabilirse tabiki ** ( benzer ucusu 18 saatlik non stop Singapur- New York arasinda havaciligin Krali Singapore Airlines full business koltukla yapmaya calisti ama o bile surduremedi ) .. Bizim Avustralya'da yasayan vatandaslarimiz THY ucsun ucsun diye aglarlar , sonra da 10 usd daha ucuz fiyat bulurlarsa gider Malaysian , Emirates , Qatar vs. ile ucarlar .. Bir de THY bizi soyuyor diye yaygara yaparlar .. hepsi degil ama cogu olmus essek fiyati istiyor .. Sonucta dunyada 23 saat surup de kar edecek hicbir ticari ucus yoktur , hele cok ciddi rekabetin oldugu , fiyatlarin yerlerde surundugu ve bir suru rakibin oldugu Turkiye- Avustralya arasinda aslaaaa .. Ayrica Avustralya Melbourne'dan ibaret degil .. Rakipler Sydney'e , Brisbane'a , Perth'e direkt ucuyorlar .. Oralara gidecek yolculari THY'nin alabilmesi cok zor Melbourne uzerinden .. Kel alaka ters yon .. Neyse ticari havaciligi ve Yield'i pek bilmeyenlere duyurulur .. NOKTA ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yani... ~ 3 yıl önce
evet brezilya için de aynı şeyleri söylüyorlardı...ama şimdi yer bulamıyorsun full çakılı...singapur en son 5. oldu kral plaketi veren bir yer yok.her sene değişir bu.70 tane uçakla kral olunmaz...30 tane noktaya uçmakla...singapur ve arapların dünyayı sarmak gibi bir amacı yok ayrıca...ama bir havayolu var...onların amacı dünyayı sarmak...biliyorsun kim olduğunu...star alliance ve kargo faktörü nü de unutmamak gerekir...yolcularının çoğu zaten avrupalı ve amerikalı...yani zaten avrupa üzerinden geçiyor çoğu...aktarma istanbul üzerinden yapılır olur biter ekip değişir yakıt alır kalkar...ben şahsen yolcu olarak pasifik üzerinden uçmak istemem...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000