10 Kasım 2009, Salı 13:01:45

SunExpress uçağında panik!

Sunexpress Havayolları’nın Antalya-Saarbruecken seferini yapan uçağı kalkıştan hemen sonra kabin basıncı arızası yaşadı. Oksijen maskeleri açıldı ancak maskelerden duman kokusu geldi.
  • on camda olusan elektrik arki dedigin sey sakin st. elmos fire olmasin :)) ben ulkemi cok seviyorum herhangi bir layda aninda pilot , atc , avukat , doktor, hakim, hatta basbakan bile olabiliyoruz beyler birde aynaya baksaniz diyorum hani sikarken :))) herkese emniyetli ucuslar
  • Duman kokusu gelmesi kadar doğal bir şey yok. Kimyasal O2 üreten jenaratörler çalışmaya başladığı zaman böyle bir koku yayarlar zaten. He kabin basıncının düşmesi hakkında bir bilgi olmadığı için o konuya da bilgim dahilinde yorum yapamıyorum.
  • havacılıkta bu egıtımlerde anatılır kabın basıncı dustuunde acılan maske kapaklarından oksıjen akısı saglanır ancak jenaratorlerın calısmaya baslayp ısınması sebebıle kabın ıcınde bı yanık kokusu olur we bu dgrudur bızzat ben yasadım we gordum.. kabınde yolcuların dedıı o koku jen.. yuzunden olusmaktadır..
  • birde başka arkadaşı düzeltmişsin ya ...haha.. TA artık 15000, TL de 165 ile 160 sıfır dan biri oluyor gününe göre.. fl360 da düz uçuşa geçtikten sonra gitmiş işte basınç..gerisi ezik muhabetti yaptığınız......

Sunexpress Havayolları’na ait Boeing 737-800 tipi uçak Antalya’dan, Almanya’nın Saarbruecken kentine gitmek üzere 127 yolcusu ile birlikte havalandı. Kalkıştan 20 dakika sonra, aniden kabin basıncı düştü. Uçakta bulunan oksijen maskeleri açıldı. Yolcular maskeleri taktı ancak bu kez de maskelerden duman kokusu geldi.

Uçağın pilotu, kalktığı havaalanına geri dönme kararı aldı. Yolcular, bir başka uçakla 4,5 saat rötarla Almanya’ya uçtu.

Uçaktaki ani kabin basıncı düşüşüne ilişkin araştırma başlatıldı.

SunExpress uçağında panik!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

Misafir ~ 9 yıl önce
on camda olusan elektrik arki dedigin sey sakin st. elmos fire olmasin :)) ben ulkemi cok seviyorum herhangi bir layda aninda pilot , atc , avukat , doktor, hakim, hatta basbakan bile olabiliyoruz beyler birde aynaya baksaniz diyorum hani sikarken :))) herkese emniyetli ucuslar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Duman kokusu gelmesi kadar doğal bir şey yok. Kimyasal O2 üreten jenaratörler çalışmaya başladığı zaman böyle bir koku yayarlar zaten. He kabin basıncının düşmesi hakkında bir bilgi olmadığı için o konuya da bilgim dahilinde yorum yapamıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
havacılıkta bu egıtımlerde anatılır kabın basıncı dustuunde acılan maske kapaklarından oksıjen akısı saglanır ancak jenaratorlerın calısmaya baslayp ısınması sebebıle kabın ıcınde bı yanık kokusu olur we bu dgrudur bızzat ben yasadım we gordum.. kabınde yolcuların dedıı o koku jen.. yuzunden olusmaktadır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
birde başka arkadaşı düzeltmişsin ya ...haha.. TA artık 15000, TL de 165 ile 160 sıfır dan biri oluyor gününe göre.. fl360 da düz uçuşa geçtikten sonra gitmiş işte basınç..gerisi ezik muhabetti yaptığınız......

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000