05 Nisan 2010, Pazartesi 19:02:32

SAS HAVACILIK'A BASKIN

Atatürk Havalimanı’nda ruhsatsız faaliyet gösterdiğini AirportHaber’in belgeleriyle ortaya koyduğu SAS Havacılık’a bu akşam saatlerinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ekipleri baskın yaptı. Evraklara el konuldu.
  • 1-)Önce ruhsatsız şirketin apron kartını kim verdi.Başka şirketlere 40 dereden su getirirler,araştırmaya başlangıç böyle olur. 2-)Bu kartlar verilirken standart bir emniyet payı var 10tl,mecburi bağış bu kanunende yasaklanmışdı ve emniyet fütursuzca banka hesabı açtırmışlar,bu paralar nereye gidiyor. 3-)Bu şirketlerin fiktif depo ruhsatlarıda yok,gmürükçülerde göreve. Yeter artık AHL başlı başına meclis araştırmalık bir yapılanma.
  • meydanı boş buldunuz ya vurun gitsin sas neden almamış bu zamana kadar bakım yetkisini bide onu sorun bakalım her şeyi tam oldugu halde neden izin verilmemiş bide bunları sorun ne zorluklar cıkarıldıgını sorun kac kişi ekmek yiyecekti o yerden iş kapısıydı ama anlıyanda konusuyo anlamıyanda
  • Bunların İskandinav Hava Yolları olan SAS'la bir alakaları yok değilmi? --Volvo--
  • Bu işleri yasal yapanların günehı ne?İşi kitabına uygun yapmayına kapıyı göstereceksin. Havacılık kitap kural işidir. Uymazsan ölürsün şakası yoktur. Kimsenin başkasının canı ile oyun oynaması hiçbir şekilde kabullenilemez. Hatta bu kurallara uymayanlar ömür boyu sektörden men edilmelidir. Etmeyenler hakkında da işlem yapılmalıdır. Bir insanın zenginliğinden daha mı önemlidir,bir insanın canı!Asla değildir.O zaman gereken yapılsın ve tüm yetki verilen firmalar incelensin. Kim hatalı yada ayıplı ise gerkeen yapılsın şirket ayrımı yapılmasın. Can taşımak ucuz iş değildir,sorumluluk ister,inanç ister,güven ister.Bunlara sahip olmayanları sektörden men atsinler.

AirportHaber’in ortaya çıkardığı inanılmaz skandala Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü el koydu. SAS Havacılık’ın sahibi Salih Zeki Öztürk’ün SHGM’den ruhsat almamasına rağmen havayolu şirketlerine teknik bakım hizmeti vermesi ve yedek parça satması uçuş emniyetini tehlikeye atması açısından skandal olarak nitelendirilmişti.

İşte o skandalı, bugün AirportHaber ortaya çıkardı. ACT ve Saga Havayolları’nın bir takım teknik bakım hizmetini de SAS Havacılık’a yaptırdığını ortaya koyan belgeleri ihbar kabul eden Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, bu akşam saatlerinde harekete geçti.

Saat 18:00 sıralarında SHGM’den 5 kişilik ekip, polis eşliğinde SAS Havacılık’ın Atatürk Havalimanı’ndaki merkezine ve Yeşilköy’deki ofisine eş zamanlı baskın düzenledi.

Ekipler, incelenmek üzere şirketin bütün evraklarına el koydu.


AirportHaber.com
 

SAS HAVACILIK'A BASKIN

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 8 yıl önce
1-)Önce ruhsatsız şirketin apron kartını kim verdi.Başka şirketlere 40 dereden su getirirler,araştırmaya başlangıç böyle olur. 2-)Bu kartlar verilirken standart bir emniyet payı var 10tl,mecburi bağış bu kanunende yasaklanmışdı ve emniyet fütursuzca banka hesabı açtırmışlar,bu paralar nereye gidiyor. 3-)Bu şirketlerin fiktif depo ruhsatlarıda yok,gmürükçülerde göreve. Yeter artık AHL başlı başına meclis araştırmalık bir yapılanma.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
meydanı boş buldunuz ya vurun gitsin sas neden almamış bu zamana kadar bakım yetkisini bide onu sorun bakalım her şeyi tam oldugu halde neden izin verilmemiş bide bunları sorun ne zorluklar cıkarıldıgını sorun kac kişi ekmek yiyecekti o yerden iş kapısıydı ama anlıyanda konusuyo anlamıyanda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bunların İskandinav Hava Yolları olan SAS'la bir alakaları yok değilmi? --Volvo--

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu işleri yasal yapanların günehı ne?İşi kitabına uygun yapmayına kapıyı göstereceksin. Havacılık kitap kural işidir. Uymazsan ölürsün şakası yoktur. Kimsenin başkasının canı ile oyun oynaması hiçbir şekilde kabullenilemez. Hatta bu kurallara uymayanlar ömür boyu sektörden men edilmelidir. Etmeyenler hakkında da işlem yapılmalıdır. Bir insanın zenginliğinden daha mı önemlidir,bir insanın canı!Asla değildir.O zaman gereken yapılsın ve tüm yetki verilen firmalar incelensin. Kim hatalı yada ayıplı ise gerkeen yapılsın şirket ayrımı yapılmasın. Can taşımak ucuz iş değildir,sorumluluk ister,inanç ister,güven ister.Bunlara sahip olmayanları sektörden men atsinler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000