19 Mart 2013, Salı 12:29:42

BİR DEV SİPARİŞ DAHA

İrlandalı düşük maliyetli havayolu şirketi Ryanair, ABD’li uçak üreticisi Boeing’den 175 adet uçak sipariş etti.
  • Burayi airbuscilar basmis :-)
  • Sanırım Ryanair'in verdiği ilk büyük 737NG siparişinin hepsi teslim edildi. Ryanair statik kalabilecek bir havayolu şirketi değil bu nedenle büyümek ve/ayrıca filoya ilk giren 737'leri değiştirmek için ciddi bir siparişin geleceği belliydi. Zaten kimsede Ryanair'den bir Airbus sürprizi beklemiyordu. (Low-Cost firmalar arasında yaygın olan tek tip uçak politikasının mucidi ve en katı uygulayıcısı Ryanair'dır) Birde arkadaşlar, takım tutar gibi bu Airbus-Boeing tartışması nedir allah aşkına. Airbus ve Boeing dünya yolcu uçağı pazarını domine eden iki dev firmadır ve ikisi de çok yüksek teknoloji kullanır/yaratır. Airbus A320NEO 737MAX'e göre daha iyi sipariş almıştır ama bunun sebebi 737'nin kötü bir uçak olması değil yakıt tasarrufu açısından Airbus'ın projesini daha somut hale getirmesidir. Boeing'in 737MAX konusundaki planı henüz olgunlaşmış durumda değil, bu yüzden de bazı alıcılar tereddütlü yaklaşıyor.
  • konusan cok birsey den anladiklari yok bu isler böyle olmuyor akliniz almaz
  • Yok Airbus dandik yok Boeing kötü yok bilmem ne. Bu yorumların çoğunu kamil koçla seyahat eden kişiler yapıyor bence. Arkadaş sen nerden biliyosun adamın operasyonel gereksinimini. Hangi uçağın uzun menzilde hangisinin kısa menzilde daha avantajlı olduğunu nerden biliyosun? Yada havayolunda çalışan pilotların fikrinin seninki kadar değerli olmadığını boş muhabbet olduğunu falanmı düşünüyorsun? Tip eğitimi diye bişey duydun mu? Eğitim maliyetleriyle ilgili bi bilgin var mı peki? Yaptığınız yorumların ev hanımlarının altın günlerinde yaptıklarından hiçbir farkı yok. Herşeyi siz biliyosunuz koskoca havayolu şirketleri sizin kadar bilemiyor demi? Hayatınızda ne ürettiniz neye katkınız olduda acaba Airbus uçağı kötüdür dandiktir diyebiliyosunuz cidden çok merak ediyorum.

İrlandalı low cost havayolu şirketi Ryanair, Boeing’den 175 adet uçak sipariş etti. Sipariş bedelinin 15.6 milyar dolar olduğu açıklandı. Sipariş edilen uçakların yeni nesil Boeing 737 olduğu bildirildi.

Son günlerde havayolu şirketleri yüksek rakamlı siparişlerle uçak üreticisi firmaların yüzünü  güldürüyor. Türkiye’den Pegasus Havayolları’nın 100, THY’nin ise 117 adet uçak sipariş etmesinden sonra Endonezyalı Lion Air de yine Airbus’tan 234 adet uçak siparişi vermişti.

İki rakip uçak üreticisi arasında yaşanan rekabette son dönemde Airbus’ın üstünlüğü göze çarparken, Boeing Ryanair’in bu yüksek rakamlı siparişiyle Airbus’a cevap vermiş oldu.

BİR DEV SİPARİŞ DAHA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Airbuscilar ~ 5 yıl önce
Burayi airbuscilar basmis :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Beklenen gelişme ~ 5 yıl önce
Sanırım Ryanair'in verdiği ilk büyük 737NG siparişinin hepsi teslim edildi. Ryanair statik kalabilecek bir havayolu şirketi değil bu nedenle büyümek ve/ayrıca filoya ilk giren 737'leri değiştirmek için ciddi bir siparişin geleceği belliydi. Zaten kimsede Ryanair'den bir Airbus sürprizi beklemiyordu. (Low-Cost firmalar arasında yaygın olan tek tip uçak politikasının mucidi ve en katı uygulayıcısı Ryanair'dır) Birde arkadaşlar, takım tutar gibi bu Airbus-Boeing tartışması nedir allah aşkına. Airbus ve Boeing dünya yolcu uçağı pazarını domine eden iki dev firmadır ve ikisi de çok yüksek teknoloji kullanır/yaratır. Airbus A320NEO 737MAX'e göre daha iyi sipariş almıştır ama bunun sebebi 737'nin kötü bir uçak olması değil yakıt tasarrufu açısından Airbus'ın projesini daha somut hale getirmesidir. Boeing'in 737MAX konusundaki planı henüz olgunlaşmış durumda değil, bu yüzden de bazı alıcılar tereddütlü yaklaşıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
konusan cok ~ 5 yıl önce
konusan cok birsey den anladiklari yok bu isler böyle olmuyor akliniz almaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çok biliyoruz ~ 5 yıl önce
Yok Airbus dandik yok Boeing kötü yok bilmem ne. Bu yorumların çoğunu kamil koçla seyahat eden kişiler yapıyor bence. Arkadaş sen nerden biliyosun adamın operasyonel gereksinimini. Hangi uçağın uzun menzilde hangisinin kısa menzilde daha avantajlı olduğunu nerden biliyosun? Yada havayolunda çalışan pilotların fikrinin seninki kadar değerli olmadığını boş muhabbet olduğunu falanmı düşünüyorsun? Tip eğitimi diye bişey duydun mu? Eğitim maliyetleriyle ilgili bi bilgin var mı peki? Yaptığınız yorumların ev hanımlarının altın günlerinde yaptıklarından hiçbir farkı yok. Herşeyi siz biliyosunuz koskoca havayolu şirketleri sizin kadar bilemiyor demi? Hayatınızda ne ürettiniz neye katkınız olduda acaba Airbus uçağı kötüdür dandiktir diyebiliyosunuz cidden çok merak ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000