03 Eylül 2012, Pazartesi 15:34:16

YENİDEN GREVE GİDİYORLAR...

Lufthansa kabin ekibi bir kez daha grev kararı aldı...
  • HELAL OLSUN VALLA ŞU LUFTHANSA ÇALIŞANLARINA ÇATIR ÇATIR HAKLARINI KORUYORLAR VEDE ALIYORLAR...THY ÇALIŞANLARININ ELİNE BU ŞANŞ BİR DEFA GEÇMİŞTİ AMA MAALESEF ONLARDA KORKTUKLARINDAN BU ŞANŞLARINI DEĞERLENDİREMEDİLER...THY ÇALIŞANLARI İÇİN GEÇTİ BOR UN PAZARI SÜR EŞŞEĞİ NİGDEYE ARTIK...
  • haberi okurken birşey dikkatimi çekti ve yorum yapmadan duramadım. çalışanlar ve sendika, kısmi zamanlı işe alımları da kabul etmiyormuş, şu an thy nin alımlarına dikkat ediyorum ve hepsi kısmi zamanlı, bunun altında muhakkat birşeyler yatıyordur bence hamdi topçu miladını doldurdu, artık yerini daha genç vizyon sahibi, bu işlerden anlayan, çalışanın derdini bilen birisine bırak. hımmm ama hamdi topçuyu da anlıyorum, çünkü daha işsiz gezen bir çok akrabası vardır diye düşünüyorum, tabi bu durumda onları yerleştirmeden ayrılmak, onlara ayıp olur.
  • arkadaş işverenide medeni işçiside medeni ne zaman grev yapacakları belli her şey kanuni şekilde.
  • Biz sikildik lufthansa sikilmadi.. Bu nedir yaa, cagdisi almanlar.. Cagdas hamdi topcudan feyz alsinlar biraz, atsinlar sunlari herkes isine donsun..

Lufthansa yönetimi ile maaş zammı konusunda anlaşamayan UFO sendikası salı günü eylemlerini sürdüreceğini duyurdu.

Yaklaşık 10 bin çalışanı temsil eden Bağımsız Kabin Görevlileri Örgütü (UFO) adlı sendika, iş bırakma eylemi yapılacak havalimanlarının isimlerini, eylemden 6 saat önce açıklayacaklarını bildirdi.

Lufthansa kabin personelinin geçen cuma günü Frankfurt Havalimanı'nda yaptığı 8 saat süreli iş bırakma eylemi en az 200 uçuşu etkilemiş, 100'den fazla uçuş da iptal edilmişti. Yaklaşık 25 bin yolcunun havalimanında mağdur duruma düştüğü, iptallerin Lufthansa'ya milyonlarca euroya mal olduğu belirtiliyor.

Sendika, salı günü yapılacak eylemlerin birkaç havalimanında birden ve daha uzun süreli olarak gerçekleştirileceğini açıkladı.

Lufthansa yönetimiyle çalışanlar arasında 13 aydır süren müzakerelerde bugüne kadar anlaşma sağlanamadı. UFO sendikası, Lufthansa'nın kabin hizmetlerini taşeron firmalara vermesine karşı çalışanlar için güvence talep ediyor ve ücretlerde yüzde 5'lik artış istiyor. Lufthansa yönetimi, ücretlerde yüzde 3,5'lik zam önerirken, taşeronlaştırma uygulamalarında geri adım atma sinyali veriyor. (Deutusche Welle)

YENİDEN GREVE GİDİYORLAR...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

HAK VERİLMEZ ALINIRMIŞ ~ 6 yıl önce
HELAL OLSUN VALLA ŞU LUFTHANSA ÇALIŞANLARINA ÇATIR ÇATIR HAKLARINI KORUYORLAR VEDE ALIYORLAR...THY ÇALIŞANLARININ ELİNE BU ŞANŞ BİR DEFA GEÇMİŞTİ AMA MAALESEF ONLARDA KORKTUKLARINDAN BU ŞANŞLARINI DEĞERLENDİREMEDİLER...THY ÇALIŞANLARI İÇİN GEÇTİ BOR UN PAZARI SÜR EŞŞEĞİ NİGDEYE ARTIK...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
haberi okurken birşey dikkatimi çekti ve yorum yapmadan duramadım. çalışanlar ve sendika, kısmi zamanlı işe alımları da kabul etmiyormuş, şu an thy nin alımlarına dikkat ediyorum ve hepsi kısmi zamanlı, bunun altında muhakkat birşeyler yatıyordur bence hamdi topçu miladını doldurdu, artık yerini daha genç vizyon sahibi, bu işlerden anlayan, çalışanın derdini bilen birisine bırak. hımmm ama hamdi topçuyu da anlıyorum, çünkü daha işsiz gezen bir çok akrabası vardır diye düşünüyorum, tabi bu durumda onları yerleştirmeden ayrılmak, onlara ayıp olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bmx ~ 6 yıl önce
arkadaş işverenide medeni işçiside medeni ne zaman grev yapacakları belli her şey kanuni şekilde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atin artik sunlari.. ~ 6 yıl önce
Biz sikildik lufthansa sikilmadi.. Bu nedir yaa, cagdisi almanlar.. Cagdas hamdi topcudan feyz alsinlar biraz, atsinlar sunlari herkes isine donsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000