05 Nisan 2016, Salı 20:22:59

Temel Kotil'i üzecek haber geldi

260 havayolu şirketinin üye olduğu IATA'da başkan belli oldu. Air France-KLM CEO'su Alexander Juniac, IATA'nın başına geçiyor.
  • Ya arkadaşlar hükümet desteği ile bir makama gelen birinden IATA başkanlığı beklenir mi ? Adamların hepsi profesyonel insanlar. Sen hükümetin adamısın. Bu gün varsın yarın yoksun.
  • foss diye bir ses geliyor arkadaşlar, binada gaz boşalması var sanırım. temelde bir problem yoktur umarım??
  • IATA baskanlik pozisyonu icin takunya yerine ayakkabi giyenleri tercih ediyormus.
  • Nasa'ya sen kim oluyorsun diyen bakanın olduğu, eski başbakan şimdiki cb'nin makam şöförünün vekil olabildiği, çocuklara, kadına tecavüz ve şiddette dünya 1.olduğu, yolsuzluğun,adam kayırmacılığın,insan ayrımının,arsızlığın,terörün tavan yaptığı neredeyse bir tarafında savaşın yaşandığı bir ülkeden gelen adamı ıata gibi bir kuruma başkan yaparlar mı?

THY Genel Müdürü Temel Kotil'in başına geçeceği konuşulan IATA'da, Air France-KLM CEO'su Alexander De Juniac dönemi için geri sayım başladı.

80 ülkeden 260 havayolu şirketinin üye olduğu Uluslararası Havayolu Taşımacıları Birliği IATA'nın 1-2 Haziran'da İrlanda'nın Dublin kentinde yapılacak genel kurulu öncesinde yönetim kurulu yeni başkan adayını belirledi.

32 üyeli yönetim kurulu kararıyla Air France-KLM CEO'su Juniac, IATA'nın başına geçti. Başkanlık seçiminde hangi kriterlerin göz önüne alındığına ilişkin bir açıklama yapılmazken THY Genel Müdürü Temel Kotil'in IATA başkanı olabilmek için ciddi kulis yaptığı biliniyordu.  

Yeni başkan Haziran ayındaki genel kuruldan sonra mevcut başkan Tony Tyler'den görevi devralacak.

Airporthaber.com

 

Temel Kotil'i üzecek haber geldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

IATA ~ 2 yıl önce
Ya arkadaşlar hükümet desteği ile bir makama gelen birinden IATA başkanlığı beklenir mi ? Adamların hepsi profesyonel insanlar. Sen hükümetin adamısın. Bu gün varsın yarın yoksun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çat ~ 2 yıl önce
foss diye bir ses geliyor arkadaşlar, binada gaz boşalması var sanırım. temelde bir problem yoktur umarım??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TAK ~ 2 yıl önce
IATA baskanlik pozisyonu icin takunya yerine ayakkabi giyenleri tercih ediyormus.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
acaba ~ 2 yıl önce
Nasa'ya sen kim oluyorsun diyen bakanın olduğu, eski başbakan şimdiki cb'nin makam şöförünün vekil olabildiği, çocuklara, kadına tecavüz ve şiddette dünya 1.olduğu, yolsuzluğun,adam kayırmacılığın,insan ayrımının,arsızlığın,terörün tavan yaptığı neredeyse bir tarafında savaşın yaşandığı bir ülkeden gelen adamı ıata gibi bir kuruma başkan yaparlar mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aferin ~ 2 yıl önce
Kaç senedir bizim memlekette yaşıyorsun? Bir Türk kadar iyi Türkçe yazabiliyorsun. Yoksa seni burada mı yetiştirdiler?
Beğenmeyenler ~ 2 yıl önce
Yalan mı?
Temel Fıkrası ~ 2 yıl önce
Kuşlar uçak motoruna kaçtığında, motor kuşları parçalayıp atıyor diyerek tarihe geçicek yorum yapmış bir adama iata başkanlığına adaylık koydu diye gülerler. Ve sizin bu adamı savunucak kadar kör olmanızı gerçekten anlamıyorum
kimsin senn ~ 2 yıl önce
Nasa dediğin kurum, bütçesi ne zaman kesintiye uğrasa yok meteor geliyor, yok uzayda ses duyduk diyerek tekrar gündeme gelmeye çalışan bir oluşum. O kadar gözünde büyütme. Türkiye ile ilgili bazı tahminlerde yanıldılar, sonrada kıvırdılar. Konuyu bilmiyorum ama bakan haklı olabilir.
NASA ~ 2 yıl önce
Evet ya nasa çok korkmuş Türkiyeden. Açıklama yapmış. Adam cahilane nasanın hava tahminlerinden bahsediyor. Nasa da biz hava tahmini yapmıyoruz diye cevap veriyor. Yani kısaca her zamanki gibi cahillikle rezil olmaya devam ediyoruz.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000