16 Nisan 2013, Salı 11:03:06

HAVA İŞ'TE MOBBİNG DAVASI NASIL SONUÇLANDI?

Hava İş Sendikası yöneticileri aleyhine açılan mobbing davasında karar çıktı. Mahkeme, mobbing davasında sanık olarak yargılanan Hava İş Sendikası Başkanı Ayçin ve diğer iki yönetici hakkında beraat kararı verdi.
  • Sendikanızdan ayrılmış bir kadın işçi mi sendikanızdan sorgusuz sualsiz atılmış kadın işçilerden biri mi?
  • Sayın ayçin, kaya sayının libido problemi olduğu siz dahil herkes tarafından bilinmekte. Bu yüzden zamanında hostes odasına girmesini siz yasakladınız. Ayrıca sizinle bu şahısdan dolayı yapılan her konuşmada bıktım bu adamdan bir daha ki dönemde aramızda olamayacak dediğinizi unuttunuz da şimdi kaybettiğiniz her davadan sonra bağımsızlığına güvenmediğinizi haykırdığınız adaletin kararına mı seviniyorsunuz. Siz söylediklerinize inanadınızmı? Sonuç mu ? Sonuç bozacı ile şıracı durumu herkes birbirinin ayıbını örtüyor. Yakında herkes gerçekleri öğrenecek.
  • Ergül bey, sizden öncekiler gibi sizde işinizi iyi yapıyorsunuz, bravo size. Bu hizmetiniz için pirim alıyorsunuzdur inşallah! Yoksa bonus niyetine akrabalarınız mı alınıyor hava-iş'e?
  • YARARLANAMAZSIN. Yani ikramiyeden pazar mesaisine 80saat ustu mesaiden teblig kuralina kadar isveren hicbir maddeyi sana uygulamayabilir bu hakki isverene vermek istersen buyur gel calis. Biliyorsunuz tis ten dogan zam farklarini sadece sirket uyelere oder. Ve sirf bu yuzden bircok kisi sendika uyesidir. Grev kiriciliginda bu hakki sence sirket kullanmaz mi? Sirket lokavt ilan etmeyerek bir tasla on kus vuracak. Bir taraftan direnisi kirarken diger taraftan binkerce kisiyi tisten mahrum etme hakkini elde edecek. Karar sizin.

İşte Hava İş Sendikası'ndan yapılan açıklama:

"Değerli üyelerimize, basın ve kamuoyuna

Geçtiğimiz sendika genel kurulunda genel kurulu kaybeden Gökkuşağı Hareketi adlı grubun sözcülerince yönlendirilen, hatta resmi web sitelerine “Hava-İş’te Taciz” şeklindeki açıklamalarla sendikayı karalama kampanyasına dönüştürülen, sendikamızdan ayrılmış bir kadın işçi tarafından Genel Başkanımız, Genel Sekreterimiz ve Teşkilatlandırma Sekreterimizi taciz, mobbing ve eziyet iddiaları ile suçlayan davada Mahkeme yöneticilerimiz hakkında beraat kararı vermiştir.

Gökkuşağı adlı grubun sözcülerinden Bahadır Altan, sendika eski Genel Başkan Yardımcısı Eylem Ateş, sendika eski çalışanları Munzur Pekgüleç ve Ayşe Kaya’nında aleyhte şahitlik yaptığı davada olayın aciz bir komplo olduğu bu beraat kararı ile ortaya çıkmıştır.

Bağımsız, özgür, çağdaş, demokrat, şeffaf, mücadeleci, boyun eğmeyen bir Hava-İş’i içeriden dışarıdan işverenlerle işbirliği içinde bertaraf etme çabaları geçmişte başarılı olmamış, bundan sonrada başarılı olamayacaktır. Saygılarımızla"

HAVA İŞ'TE MOBBİNG DAVASI NASIL SONUÇLANDI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

İşçi ~ 5 yıl önce
Sendikanızdan ayrılmış bir kadın işçi mi sendikanızdan sorgusuz sualsiz atılmış kadın işçilerden biri mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Sayın ayçin, kaya sayının libido problemi olduğu siz dahil herkes tarafından bilinmekte. Bu yüzden zamanında hostes odasına girmesini siz yasakladınız. Ayrıca sizinle bu şahısdan dolayı yapılan her konuşmada bıktım bu adamdan bir daha ki dönemde aramızda olamayacak dediğinizi unuttunuz da şimdi kaybettiğiniz her davadan sonra bağımsızlığına güvenmediğinizi haykırdığınız adaletin kararına mı seviniyorsunuz. Siz söylediklerinize inanadınızmı? Sonuç mu ? Sonuç bozacı ile şıracı durumu herkes birbirinin ayıbını örtüyor. Yakında herkes gerçekleri öğrenecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 5 yıl önce
Ergül bey, sizden öncekiler gibi sizde işinizi iyi yapıyorsunuz, bravo size. Bu hizmetiniz için pirim alıyorsunuzdur inşallah! Yoksa bonus niyetine akrabalarınız mı alınıyor hava-iş'e?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
katilmazsan ~ 5 yıl önce
YARARLANAMAZSIN. Yani ikramiyeden pazar mesaisine 80saat ustu mesaiden teblig kuralina kadar isveren hicbir maddeyi sana uygulamayabilir bu hakki isverene vermek istersen buyur gel calis. Biliyorsunuz tis ten dogan zam farklarini sadece sirket uyelere oder. Ve sirf bu yuzden bircok kisi sendika uyesidir. Grev kiriciliginda bu hakki sence sirket kullanmaz mi? Sirket lokavt ilan etmeyerek bir tasla on kus vuracak. Bir taraftan direnisi kirarken diger taraftan binkerce kisiyi tisten mahrum etme hakkini elde edecek. Karar sizin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000