27 Ekim 2013, Pazar 21:00:16

"BAHADIR ALTAN MEVCUT SENDİKA YÖNETİMİ İÇİN ÇALIŞMAKTADIR"

Hava-İş Sendikasının genel seçimleri öncesinde karşılıklı suçlamaların ardı arkası kesilmiyor. Emek Meclisi yeni bir açıklama ile Bahadır Altan'ı hedef aldı. Altan'ın mevcut yönetimin lehine çalıştığı iddia edilen açıklama şöyle;
  • Tek gercek var!greve cikmadiginiz gun acizliginizi korkakliginizi gosterdiniz.kaptanindan kabin memuruna utanmadan nasil konusuyorsunuz siz ya!yuh be!insan der ki 'ben para icin kaderini satan biriyim.susayim bari.sesim cikmadi grev hakki kalsin diye ugrasanlar icin..he sonra haklarim icin savasanlar vardi..onlari da son model arabamin taksidine sattim..bari susayim!' Yok ya utanc da yok sizde!yuh be!dun gelmisler sirkete atip tutuyorlar..ya da zaten hic yokmuslar..yaziklar olsun
  • madem bahadir isverenci ,aycin'in adami vs neden asaf bora nin cagrisina uyup da onun odasindaki toplantiya katildiniz ey emek meclisi? siz de isverencisiniz o zaman!!! bahadir altan'a aycin'e soyledigi onca laftan onca yazidan sonra aycin'in kankasi demek komediden baska bir sey degildir!!! ali gulcicek'in bahadir altan'i boylesine suclamasi tek kelimeyle ayiptir!!! sanki kendisini hic tanimiyor!! ali gulcicek genel mudurlukteki arkadaslari olmasa bu seviyelere gelemezdi bunu da herkes bilir!! ayrica pegasus'ta orgutlenmek bahadir'in mi aycin'in mi gorevi?? kim sendika baskani?? kim calisanlari sendikaya uye yapma yetkisine sahip?? bahadir altan heryerde her calisana sendikali olmalarini, haklarini aramalarini ve sendikacilari da denetlemeleri gerektigini ogutler!!! yapabilecegi de simdilik budur!!! emek meclisi ile gokkusaginin catismasi aycin'in isine yarar kalin kafaniza sokun bunu ona gore hareket edin abuk sabuk aciklamalarla calisanlarin akillarini daha fazla karistirmayin!!
  • Bahadır kaptan!! Sana 2 sorum var adam gıbı sorup aynen cevap beklıyorum!1- sen THY den atılıp, pegasusta calıstın! Bu sure zarfında ayçın le hep kankıydın. Thy kabının hakları önemli de pegasustakılerınkı önemli degılmiydı de orada sendıkal bır hareket yapıpta oradakı arkadaslar için hiç çalısmadın? Yoksa sabancı senı atar dıyemı korktun? Soru2- aycınle yedıgı içtiği ayrı gitmeyen ni adamın noldu da yolları ayrıldı ? Maddı cıkarlar mı yoksa ayrıldı gıbı gozukup oyundamısın? Her ne olursa olsun sızler o masada TIS masasında sıcılı kötü , sendıkacıyız deyıp ozel şirkettekı arkadaslar ıçin hic bişey yapmayan biri bizim için neden burda?? Biraz onur gurur ve gercekler kaptan! Cevap beklıyoruz? Neden?
  • Kokpit tek yumruk olur Bahadir Altana verir.En azindan oyle umuyorum oylari bolmeye gerek yok.

Basına ve Kamuoyuna,

Değerli Hava iş Üyeleri,

Asılsız ve ahlaksızca yapılan suçlamalara cevabımızdır:

Bizim irademiz dışında gelişen ve işverenle yapıldığı iddia edilen toplantılara TASSA, TALPA ve PİLVAK gibi sivil toplum kuruluşlarıyla beraber Bahadır ALTAN’ın ekibi de katılmıştır. Bu toplantılardan Bahadır ALTAN’ın bilgisi vardır. Ancak, bizim olmadığımız ve kendi ekibinin talebiyle işveren ile yaptıkları toplantılarda nelerin konuşulduğu bilinmemektedir.

THY Teknik AŞ seçimlerinde işverenin EMEK MECLİSİ delege ve üyelerine yaptığı baskı ve tehdit ortadayken sendika şubelerinin olduğu her yerde, işveren listelerine mevcut HAVA-İŞ Yönetimine karşı liste çıkaran tek ekip EMEK MECLİSİ iken, yapılan hakaretleri asılsız ve ahlaksız buluyoruz.

2009 yılında yapılan sendika seçiminde yine aynı tavır, saldırganlık ve kararsızlıkla sendika yönetimini Atilay AYÇİN’e teslim eden Bahadır ALTAN, bugün de mevcut sendika yönetimi için çalışmaktadır.

EMEK MECLİSİ olarak çalışanlar dışında hiç kimsenin bilmediği bir görüşme yapmadık, yapmayacağız! Tek sermayesi işçilere çamur atmak olan HAVA-İŞ Yönetimi ve Bahadır ALTAN,  4 sene önce olduğu gibi Atilay AYÇİN’e sendika yönetimini teslim etmek niyetindedir. Biz buna bu sefer engel olacağız ve buna gücümüz var.

Sağduyu sahibi tüm uçuş personelini EMEK MECLİSİ çatısı altında birleşmeye davet ediyoruz.  

EMEK MECLİSİ OY PUSULA RENGİ LİLA’ DIR.

Saygılarımzla.

EMEK MECLİSİ

"BAHADIR ALTAN MEVCUT SENDİKA YÖNETİMİ İÇİN ÇALIŞMAKTADIR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Gercek ~ 5 yıl önce
Tek gercek var!greve cikmadiginiz gun acizliginizi korkakliginizi gosterdiniz.kaptanindan kabin memuruna utanmadan nasil konusuyorsunuz siz ya!yuh be!insan der ki 'ben para icin kaderini satan biriyim.susayim bari.sesim cikmadi grev hakki kalsin diye ugrasanlar icin..he sonra haklarim icin savasanlar vardi..onlari da son model arabamin taksidine sattim..bari susayim!' Yok ya utanc da yok sizde!yuh be!dun gelmisler sirkete atip tutuyorlar..ya da zaten hic yokmuslar..yaziklar olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
emekci ~ 5 yıl önce
madem bahadir isverenci ,aycin'in adami vs neden asaf bora nin cagrisina uyup da onun odasindaki toplantiya katildiniz ey emek meclisi? siz de isverencisiniz o zaman!!! bahadir altan'a aycin'e soyledigi onca laftan onca yazidan sonra aycin'in kankasi demek komediden baska bir sey degildir!!! ali gulcicek'in bahadir altan'i boylesine suclamasi tek kelimeyle ayiptir!!! sanki kendisini hic tanimiyor!! ali gulcicek genel mudurlukteki arkadaslari olmasa bu seviyelere gelemezdi bunu da herkes bilir!! ayrica pegasus'ta orgutlenmek bahadir'in mi aycin'in mi gorevi?? kim sendika baskani?? kim calisanlari sendikaya uye yapma yetkisine sahip?? bahadir altan heryerde her calisana sendikali olmalarini, haklarini aramalarini ve sendikacilari da denetlemeleri gerektigini ogutler!!! yapabilecegi de simdilik budur!!! emek meclisi ile gokkusaginin catismasi aycin'in isine yarar kalin kafaniza sokun bunu ona gore hareket edin abuk sabuk aciklamalarla calisanlarin akillarini daha fazla karistirmayin!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bahadır!! ~ 5 yıl önce
Bahadır kaptan!! Sana 2 sorum var adam gıbı sorup aynen cevap beklıyorum!1- sen THY den atılıp, pegasusta calıstın! Bu sure zarfında ayçın le hep kankıydın. Thy kabının hakları önemli de pegasustakılerınkı önemli degılmiydı de orada sendıkal bır hareket yapıpta oradakı arkadaslar için hiç çalısmadın? Yoksa sabancı senı atar dıyemı korktun? Soru2- aycınle yedıgı içtiği ayrı gitmeyen ni adamın noldu da yolları ayrıldı ? Maddı cıkarlar mı yoksa ayrıldı gıbı gozukup oyundamısın? Her ne olursa olsun sızler o masada TIS masasında sıcılı kötü , sendıkacıyız deyıp ozel şirkettekı arkadaslar ıçin hic bişey yapmayan biri bizim için neden burda?? Biraz onur gurur ve gercekler kaptan! Cevap beklıyoruz? Neden?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kokpit Tek Yumruk ~ 5 yıl önce
Kokpit tek yumruk olur Bahadir Altana verir.En azindan oyle umuyorum oylari bolmeye gerek yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RÜYA ~ 5 yıl önce
Çok beklersin ..Önce delege olsun da öyle gelsin..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000