31 Ekim 2014, Cuma 23:15:18

HAVA İŞ'TEN TEKNİK A.Ş. AÇIKLAMASI

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş), resmi sitesinden bugün yaptığı açıklamada Teknik A.Ş.'den Habom'a gönderilen personelin çalışma saatleri ve ücretleriyle ilgili açılan davaların devam ettiğini duyurdu.
  • Paylaşım için tşk.
  • hırsız vaaaarrrrr...
  • cübbeli hoca bile isyan etti maden cinayetleri yüzünden,bu sendikacılardan hala ses yok.Bunların beyinleri midelerine bağlanmış durumda.Sarısı,kırmızısı hep aynı.Yuh size be yuh.Cübbeli hoca kadar olamadınız.
  • Tgsnin durumu ne olacak yil sonunda bilen var mi.?

Hava İş Sendikası, bugün resmi sitesinden genel bir açıklamada bulundu.

AirportHaber Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık'ın bu haftaki köşe yazısında belirttiği durumlara da değinen açıklamada, çalışanların menfaatlerinin her zaman gözetildiği ve Teknik A.Ş.'den Habom'a gönderilen personelin çalışma saatleri ve ücretleri ile ilgili açılan davalara yer verildi. 

Hava İş yönetimi yaptığı açıklama üyelerinin menfaatlerini savunmazı bırakmadıklarını ve gelecekte de bu hakları koruyacaklarını belirtti.

İŞTE HAVA İŞ'İN AÇIKLAMASI

Teknik A.Ş.’de son zamanlarda haksız ve hukuksuz uygulamalar ile Hak-İş Federasyonuna bağlı Çelik-İş Sendikasının, yetkili olduğumuz ve taşımacılık iş kolunda yer alan, aynı zamanda gelecekte de yer almaya devam etmesi sektörün geleceği açısından da şüphe götürmez bir gerçeklik ifade eden, Teknik A.Ş. çalışanlarını bir takım kirli oyunlar ve siyasi manevralarla, Hava-İş Sendikamızdan koparma girişimlerini dikkatle takip etmekteyiz.

Üyelerimiz ve üyemiz olmak isteyen sektör çalışanlarını, aynı zamanda da kamuoyunu, yaşanan gelişmelere Hava-İş Sendikası yönetiminin kayıtsız kaldığı gibi yanlış ve asılsız bir algıya sevk etme girişimleri de dikkatimizden kaçmayan önemli bir husustur.

Hava-İş Sendikası yönetimi hiçbir zaman üyelerinin hak ve menfaatlerini savunmasız bırakmadığı gibi gelecekte de korumaya devam edecektir.

Teknik A.Ş.’den Habom’a gönderilen çalışanlarımızın, çalışma saatleri ve ücretleri ile ilgili yaklaşık 1 ay önce açmış olduğumuz 2 dava devam etmektedir. Teknik A.Ş. Atatürk Havalimanı’nda çalışan üyelerimizin vardiya değişikliği ile ilgili yine yaklaşık 1 ay önce açmış olduğumuz bir dava da aynı şekilde devam etmektedir. Bakırköy 9.İş Mahkemesinde görülen işkolu davamız ve Danıştay da görülen, yönetmeliğin durdurulması ara kararını elde ettiğimiz davalarımızın süreçlerini de takip etmekteyiz.

Üyelerimizin yaşadıkları hak kayıplarıyla, sendikamıza üyelik haklarının ellerinden alınmamasına yönelik aldığımız tedbirler ile her türlü platformda sürdürdüğümüz girişimlerin, yakın zamanda olumlu neticeler vereceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Kasıtlı olarak çıkartılan dedikoduları değil, Sendikamızın yapmış olduğu açıklamaları dikkate alınız.

HAVA-İŞ Yönetim Kurulu

HAVA İŞ'TEN TEKNİK A.Ş. AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Fatih ~ 4 yıl önce
Paylaşım için tşk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hırsız ~ 4 yıl önce
hırsız vaaaarrrrr...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cübbeli hoca ~ 4 yıl önce
cübbeli hoca bile isyan etti maden cinayetleri yüzünden,bu sendikacılardan hala ses yok.Bunların beyinleri midelerine bağlanmış durumda.Sarısı,kırmızısı hep aynı.Yuh size be yuh.Cübbeli hoca kadar olamadınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tgs yhm ~ 4 yıl önce
Tgsnin durumu ne olacak yil sonunda bilen var mi.?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000