18 Haziran 2014, Çarşamba 10:52:32

HABOM SONUNDA MURADINA ERDİ

HABOM A.Ş. kendisine sınıf atlatacağı belirtilen EASA Part 145 sertifikasına sonunda kavuşuyor.
  • (Xyz) abisinin can tanesi o Simavi sende gördün bende gördüm ;) hattan veya habomdan mng te gelenleri görüyoruz çalışma bilgisi bakimindan sende onlardansin umarim :)
  • sefa bey bize tüm olup biteni özetler misiniz ortalık karıştı biraz...
  • Ulan neresi muradına ermek bunun ümidimiz easaydı süründürsün bunları dedik ama "alıp geliyomuş güya" yalan olum yalan sevinmeyin hemen daha çok mükecekler bizi
  • Mehmet tebrik ederim kardesim serkan

Türk Hava Yolları’nın alt kuruluşu olarak, ticari uçaklara hat bakım, üs bakım, komponent ve uçak tip eğitimleri hizmetleri vermen şirketi HABOM, Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı’ndan (EASA) Part 145 sertifikasını aldı.

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre; Türk Hava Yolları’nın alt kuruluşu olarak hizmet veren Havacılık Bakım Onarım ve Modifikasyon Merkezi HABOM A.Ş., daha önce yapılan denetimler sonrası uzun süredir beklenen Part 145 sertifikasına kavuştu. Kısa adı EASA olan Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı tarafından verilen Part 145 sertifikasıyla birlikte HABOM’a ait tüm hangarlar yetkilendirilmiş olacak.

EASA tarafından verilen Part 145 belgesini almak için Fransa’ya giden HABOM A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Can Şaşmaz ve beraberindeki ekibin bugün HABOM’a sınıf atlatacak belgeyle İstanbul’a dönmeleri bekleniyor.

EASA PART-145 NEDİR?

Uçak bakım onarım kuruluşlarının Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) standartlarında bakım yapabilme yetkisi veren belgeye Part-145 deniyor. Bu sertifikayı alabilen kuruluşlara ait hangarlarda EASA standartlarında bakım yapılıyor.

Part-145’in en büyük öneminin Avrupa Hava Sahası’nda uçuş yapmak isteyen havayolu şirketlerinin uçak bakımlarını EASA standartlarında bir kuruluşa yaptırma zorunluluğu olarak gösteriliyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

HABOM SONUNDA MURADINA ERDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

zyx ~ 4 yıl önce
(Xyz) abisinin can tanesi o Simavi sende gördün bende gördüm ;) hattan veya habomdan mng te gelenleri görüyoruz çalışma bilgisi bakimindan sende onlardansin umarim :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
acill ~ 4 yıl önce
sefa bey bize tüm olup biteni özetler misiniz ortalık karıştı biraz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ulan neresi muradına ermek bunun ümidimiz easaydı süründürsün bunları dedik ama "alıp geliyomuş güya" yalan olum yalan sevinmeyin hemen daha çok mükecekler bizi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Mehmet tebrik ederim kardesim serkan

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000