14 Şubat 2012, Salı 10:55:50

SAUDIA UÇAĞI ESENBOĞA'DA KORKUTTU!

Ankara Esenboğa Havalimanı’nda kalkış için pist başına ilerleyen Suudi Arabistan Havayolları’na ait Boeing 747 tipi uçağın motoru, kar birikintisine çarptı. Motor hasar aldı, uçak seferden çekildi...
  • O kar tepesi değil bu dağı olmuş yoksa nasıl hasar verecek....!!!!
  • Görünmez değil göz göre göre kaza. Çok kötü temizlik yapılıyor. Her taraf kar birikintisi. Apron 5 tamamen rezalet. 1 aydir zigzag yaparak taxi yapiyoruk kar birikintilerine çarpmamak için.
  • Geçen yıl da kar yağışı sırasında Apron 5´i bir hafta boyunca temizlemediler ve genel havacılık uçakları uçuşlarını yapamadılar. Bu işlerin sorumlusu DHMİ den işlerini düzgün yapmayan kişiler tespit edilip derhal işten çıkarılmalıdırlar. Kışı sert geçen birçok Avrupa havaalanlarında bizim Esenboğa da yada Atatürk te yaşadığımız kış şartları sıkıntıları yaşanmamaktadır. Demek ki, herkes işini yaptığı takdirde bu tür aksilikler olmamaktadır. DHMİ Apron mafyası gibi ortalarda gezip her önüne gelene dayılık yapmayı biliyor ve para toplamaya gelince hiç aksatmıyorlar.
  • DHMI ??? ye:saudi arabian hv yolları görüş limitleri CAT-I dır.B-747 filosunda uçan kaptanların tamamı çok deneyimli kaptanlardır ve limit altı görüş şartlarında bırakın iniş yapmayı yaklaşma dahi yapmazlar.bu durumda senin yalan söylediğin aşikar ve eminim çalıştığın kurumu ve iş arkadaşlarını korumak adına yapıyorsun.yalnız unutma ki bu bir terazi.sen yalan yanlış bilgilerle dengeyi bozarsan birileri çıkıp bunu tazmin edebilir haberin olsun.
Esenboğa Havalimanı apronun bu sabah saatlerinde görünmez bir kaza yaşandı. Kalkış için pist başına ilerleyen Suudi Arabistan Havayolları’na ait Boeing 747 tipi uçak, sol motorunu taksi yolu kenarısnadi kar birikintisine çarptı.

Görünmez kaza bu sabah saatlerinde Ankara Esenboğa Havalimanı’nda yaşandı. Ankara-Medine seferini yapacak SV2217 sefer sayılı Boeing 747 tipi uçak yolcularını aldıktan sonra kalkış için pist başına doğru ilerlemeye başladı.
 
Taksi yolundan pist başına doğru ilerleyen uçak, bu sırada sol motorunu yol kenarındaki kar birikintisine çarptı. Uçağın kaptan pilotu, çarpma sonrası uçuştan vazgeçerek park alanına geri döndü.
 
Yapılan incelemelerde uçağın sol motorunda hafif çaplı ezilme tespit edildi. Bunun üzerine Boeing 747 tipi uçak uçuştan çekildi. Yolcular terminale alınırken Medine’den yolcuları götürmek üzere bir başka uçak yola çıktı. Seferin gecikmeli olarak yapılacağı bildirildi.

©AirportHaber Özel
SAUDIA UÇAĞI ESENBOĞA'DA KORKUTTU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 6 yıl önce
O kar tepesi değil bu dağı olmuş yoksa nasıl hasar verecek....!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Görünmez değil göz göre göre kaza. Çok kötü temizlik yapılıyor. Her taraf kar birikintisi. Apron 5 tamamen rezalet. 1 aydir zigzag yaparak taxi yapiyoruk kar birikintilerine çarpmamak için.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Geçen yıl da kar yağışı sırasında Apron 5´i bir hafta boyunca temizlemediler ve genel havacılık uçakları uçuşlarını yapamadılar. Bu işlerin sorumlusu DHMİ den işlerini düzgün yapmayan kişiler tespit edilip derhal işten çıkarılmalıdırlar. Kışı sert geçen birçok Avrupa havaalanlarında bizim Esenboğa da yada Atatürk te yaşadığımız kış şartları sıkıntıları yaşanmamaktadır. Demek ki, herkes işini yaptığı takdirde bu tür aksilikler olmamaktadır. DHMİ Apron mafyası gibi ortalarda gezip her önüne gelene dayılık yapmayı biliyor ve para toplamaya gelince hiç aksatmıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
DHMI ??? ye:saudi arabian hv yolları görüş limitleri CAT-I dır.B-747 filosunda uçan kaptanların tamamı çok deneyimli kaptanlardır ve limit altı görüş şartlarında bırakın iniş yapmayı yaklaşma dahi yapmazlar.bu durumda senin yalan söylediğin aşikar ve eminim çalıştığın kurumu ve iş arkadaşlarını korumak adına yapıyorsun.yalnız unutma ki bu bir terazi.sen yalan yanlış bilgilerle dengeyi bozarsan birileri çıkıp bunu tazmin edebilir haberin olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000