06 Eylül 2011, Salı 14:20:43

ADNAN MENDERES HAVALİMANI YENİLENİYOR

Adnan Menderes İç Hatlar Terminali, önümüzdeki aylarda yıkılacak ve bir yıl gibi kısa bir sürede yerine yeni terminal yapılacak...
  • ya trafik ve park rezaleti ne olacak??? istanbul,ankara,antalya ve izmir de havalanı girişleri,çıkışları her yer açık otopark halinde bu durum ne mülki idare ne de trafik amirini umrunda..allah için görevini ,işini,ülkesini,milletini seven hiç mi görevli yok hiç mi umursayan yok..yazıklar olsun..ülkemizin en büyük giriş çıkış kapılarındaki bu park rezillikleri ülkemize gelen yabancıların dilinde biz hala umursamıyoruz...
  • Şu anki iç hatlar terminali zaten 2007'de dünyanın parası harcanıp revize edilmişti. Ne kadar zengin bir devletiz böyle???
  • mevcut dış hatlara mimari olarak bağlantı şansı varsa, iki terminal yerine tek terminal olsu ve maksimum kapasite kullanımı sağlansın. Dış Hatlar Terminalinde TAV çok iyi hizmet veriyor,, bence iç hatlarında işletmesi TAV'a verilmeli. İzmir'e yakışır ve iç hat ve işletmeci istiyoruz.
  • Dış hatlar iç hatları da kaldırır diyen arkadaşlar sanırım hiç gelip terminali gezmemişler.Dış hatlarda böyle bir düzenleme yapılır ve iç hat da buraya çekilirse inşaat boyunca,çok sıkıntı yaşanır.Bir sürü ticari işletme var,nereye sığdıracaksın onları? Ayrıca dış hatlardaki bagaj bantları ve körükler iç hatlarla paylaşılabilecek kadar çok değil.Binanın fiziki şartları da müsait değil buna.En güzel çözüm uç noktaya geçici,prefabrik bir bina yapıp inşaat bitene kadar iç hat uçuşlarını oradan sürdürmek.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2006 yılında açılan İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nin ardından Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali de yenilenecek. İç hatlar terminalinin önümüzdeki aylar içinde yıkılacağı ve yerine yeni terminal yapılacağı öğrenildi.

TAV Grubu tarafından yaklaşık 250 milyon TL'lik yatırımla yapılan yeni dış hatlar terminali 2006 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katıldığı açılışla hizmete girmişti. Adnan Menderes Havalimanı, yolcu sayısında da yüzleri güldürmüş ve Ankara Esenboğa Havalimanı'nı geride bırakmıştı. Yetkililerden alınan bilgiye göre iç hatlar terminalinin ihale süreci Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın talimatı ile hızlandırılacak. Bu süre içinde mevcut iç hatlar terminalinde hemen yıkıma başlanacağı ve yıkımın ardından yeni iç hatlar terminalinin 1 yıl gibi kısa sürede yenileneceği belirtiliyor. Yeni iç hatlar terminali projesinin önümüzdeki günlerde Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım tarafından açıklanması beklendiği kaydedildi.

Yeni Asır
ADNAN MENDERES HAVALİMANI YENİLENİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 7 yıl önce
ya trafik ve park rezaleti ne olacak??? istanbul,ankara,antalya ve izmir de havalanı girişleri,çıkışları her yer açık otopark halinde bu durum ne mülki idare ne de trafik amirini umrunda..allah için görevini ,işini,ülkesini,milletini seven hiç mi görevli yok hiç mi umursayan yok..yazıklar olsun..ülkemizin en büyük giriş çıkış kapılarındaki bu park rezillikleri ülkemize gelen yabancıların dilinde biz hala umursamıyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Şu anki iç hatlar terminali zaten 2007'de dünyanın parası harcanıp revize edilmişti. Ne kadar zengin bir devletiz böyle???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
mevcut dış hatlara mimari olarak bağlantı şansı varsa, iki terminal yerine tek terminal olsu ve maksimum kapasite kullanımı sağlansın. Dış Hatlar Terminalinde TAV çok iyi hizmet veriyor,, bence iç hatlarında işletmesi TAV'a verilmeli. İzmir'e yakışır ve iç hat ve işletmeci istiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Dış hatlar iç hatları da kaldırır diyen arkadaşlar sanırım hiç gelip terminali gezmemişler.Dış hatlarda böyle bir düzenleme yapılır ve iç hat da buraya çekilirse inşaat boyunca,çok sıkıntı yaşanır.Bir sürü ticari işletme var,nereye sığdıracaksın onları? Ayrıca dış hatlardaki bagaj bantları ve körükler iç hatlarla paylaşılabilecek kadar çok değil.Binanın fiziki şartları da müsait değil buna.En güzel çözüm uç noktaya geçici,prefabrik bir bina yapıp inşaat bitene kadar iç hat uçuşlarını oradan sürdürmek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000