19 Ekim 2011, Çarşamba 12:46:28

36 TONLUK KARGO SEUL'DEN DUBAI'YE TAŞINDI

Emirates SkyCargo, acilen onarılmasi gereken bir gemi için, 9.16 metre uzunluğunda ve 1.05 metre genişliğindeki 36 tonluk dümen rodunu Seul’den Dubai’ye taşıdı.
  • merhaba, EK tabiiki UAE originli yonetici calistiramaz. Bunun nedeni global olmasindan degil, nitelikli is gucu bulamayisindandir. UAE originli nufus 1,5 milyon. Ayrica UAE originli insanlara 5000 usd vererek is yaptiramazsiniz. Bu 1,5 milyon insan yattigi yerden ayda en az 15-20 bin usd kefalet geliri elde ediyor. Tum bunlarin disinda top management da UAE vatandaslari vardir. Aylik maliyetleri ise 70 bin usd civarindadir. Bir alt kademedeki cogu ingiliz yonetici ise 20 bin usd (aylik) civarinda gelir elde eder. Aslinda UAE tam bir ingiliz somurusu goruntusune sahip. Ingiliz yoneticiler sayesinde UK uae den bayagi kaymak yemistir. TK ile karsilastirilamaz. Siz TR de SHGM gn. md. yrd. ingiliz olsa kabul edermisiniz?
  • yabancı pilot alımında bile kıyamet kopartan değerli ve engin bilgili airporthaber yorumcuları acaba THY de yabancı üst düzey yönetici istihdam edilse neler demez ki ? duymaya korkuyorum
  • emirates ve etihad çok iyi işler başarıyor.sebebi de profesyonel yönetici seçimi.dikkat edin üst düzeyde göstermelikler hariç bir tane b.a.e. vatandaşı yoktur.bizdeki yöneticiler kötüdür demiyorum ama özellikle thy için profesyonel yabancı yönetici kadroları düşünülmelidir.artık dünya globalleşiyor.insanların ırkına değil iş becerisine bakılması lazım.yabancı pilot varsa yabancı yöneticide olabilir.
  • türk havayollari sirket mi yeni aldigi ucaklar bile dökülüyor
Emirates SkyCargo, Dubai’deki bir geminin tamiri için gerekli 36 tonluk dümen parçasını Boeing 747 kargo ucagi ile Seul’den Dubai’ye getirerek, şimdiye kadar taşınan en ağır tek parçalık yükün nakliyatını gerçekleştirdi.

Koreli çelik üreticisi Taewoong tarafından özel olarak yapılan ve acilen Dubai gemi tamir havuzundaki gemiye taşınması gereken 9.16 metre uzunluğunda, 1.05 metre genişliğindeki dümen rodunun ilk plana gore deniz yolu ile nakledilmesi düşünülüyordu. Ancak, geminin hizmet dışı kalma süresinden doğan zararın azaltılması amacıyla daha hızlı bir çözüm gündeme geldi.

Dev dümen rodu Dubai merkezli uçak kiralama firması Air Charter International aracılığıyla Emirates SkyCargo’ya ait Boeing 747-400 kargo ucagi ile Seul’den Dubai’ye taşındı ve her iki havalimanında yer hizmetleri eksiksiz olarak gerçekleştirildi.

Emirates Kargo Planlama ve Kargo Uçakları Kıdemli Başkan Yardımcısı Hiran Perera, bu kadar ağır bir kargonun taşınmasına büyük özen gösterilmesi ve özel önem verilmesi gerektiğini belirterek, “Yükleme için her biri 50 ton taşıma kapasitesine sahip iki vinç ve iki yükleme aracına ihtiyaç duyuldu. Seul ve Dubai’de 30’un üzerinde görevli personel bu zorlu yükleme işleminin sorunsuz şekilde gerçekleşmesine katkıda bulundu.Detaylı planlama ve kargonun gönderilmesinde emeği olan tüm Emirates SkyCargo, dnata, Air Charter International ve Atlas Air çalışanlarının uzmanlığı, bu projenin başarısında büyük öneme sahipti. Bu, müşterilerimizin en zorlu gereksinimlerini bile karşılamaya ne kadar kararlı olduğumuzun kanıtıdır. Ayrıca uluslararası ticareti de desteklemeye kararlı olduğumuz için geminin hızla hizmete dönmesine katkıda bulunmak bizi özellikle memnun etti” diye konuştu.
36 TONLUK KARGO SEUL'DEN DUBAI'YE TAŞINDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 7 yıl önce
merhaba, EK tabiiki UAE originli yonetici calistiramaz. Bunun nedeni global olmasindan degil, nitelikli is gucu bulamayisindandir. UAE originli nufus 1,5 milyon. Ayrica UAE originli insanlara 5000 usd vererek is yaptiramazsiniz. Bu 1,5 milyon insan yattigi yerden ayda en az 15-20 bin usd kefalet geliri elde ediyor. Tum bunlarin disinda top management da UAE vatandaslari vardir. Aylik maliyetleri ise 70 bin usd civarindadir. Bir alt kademedeki cogu ingiliz yonetici ise 20 bin usd (aylik) civarinda gelir elde eder. Aslinda UAE tam bir ingiliz somurusu goruntusune sahip. Ingiliz yoneticiler sayesinde UK uae den bayagi kaymak yemistir. TK ile karsilastirilamaz. Siz TR de SHGM gn. md. yrd. ingiliz olsa kabul edermisiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
yabancı pilot alımında bile kıyamet kopartan değerli ve engin bilgili airporthaber yorumcuları acaba THY de yabancı üst düzey yönetici istihdam edilse neler demez ki ? duymaya korkuyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
emirates ve etihad çok iyi işler başarıyor.sebebi de profesyonel yönetici seçimi.dikkat edin üst düzeyde göstermelikler hariç bir tane b.a.e. vatandaşı yoktur.bizdeki yöneticiler kötüdür demiyorum ama özellikle thy için profesyonel yabancı yönetici kadroları düşünülmelidir.artık dünya globalleşiyor.insanların ırkına değil iş becerisine bakılması lazım.yabancı pilot varsa yabancı yöneticide olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
türk havayollari sirket mi yeni aldigi ucaklar bile dökülüyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000