29 Eylül 2008, Pazartesi 08:42:22

Trabzon Havalimanı'nda artış sürüyor

Trabzon’da geride kalan yaz döneminde gelen ve giden yolcu sayısı 12 bin 805 kişi artışla 364 bin 937 kişi olarak gerçekleşirken, en fazla yoğunluk Temmuz ayında yaşandı.
  • SEVİLİ HAKAN KARDEŞİM HER GİTTİĞİ YERDE BAŞARILI ÇALIŞMASININ SONUCUNU HERKESE GÖSTERMEKTEDİR. HER ZAMAN DEVAMINI DİLERİM SEVGİLERİMLE - DOGAN / CASİO AİR
  • Syın Hakan Demiray , işine işverenine ve çalışanına verdigi deger ile cok kaliteli ve eşsiz bir insandır.Basarılarının devamını diliyorum.Saygılar sunarım.
  • Bu kadar hızla kapasitesini zorlayan bir havaalanına yaklaşma radarı konulmasının zamanı geldi de geçiyor.....
  • Trabzon havalimanı mevcut koşullarda çok yetersiz kalıyor. Şu anki yoğunluğun altından zor kalkıyorlar çünkü fiziki olarak çok küçük. Eğer gerekli yatırımlar yapılmazsa seneye çok sorunlar yaşanacağını düşünüyorum. En kısa zamanda 2. pist ve apron yapılmalı. Yeni atıl havaalanları yapılacağına öncelikle trafik açısından yetersiz kalan meydanların büyütülmesi daha mantıklı bence.

Çelebi Hava Servisi A.Ş. Trabzon İstasyon Başmüdürü Hakan Demiray, Trabzon Havalimanı’nda Haziran-Ağustos 2008 dönemini kapsayan 3 aylık dönemde 188 bin 945 gelen, 175 bin 992 de giden olmak üzere toplam 364 bin 937 yolcuya hizmet verildiğini kaydetti. Geçen yılın aynı döneminde 352 bin 132 kişiye hizmet verildiğini hatırlatan Demiray, yolcu sayısında 12 bin 805 kişilik bir artış yaşandığını belirtti.

Demiray, geçen yılın aynı dönemine göre gelen yolcu sayısında 4 bin 202 kişi, giden yolcu sayısında ise 8 bin 603 kişilik bir artış yaşandığını vurguladı.

Üç aylık dönemde en fazla yoğunluğun Temmuz ayında yaşandığını belirten Hakan Demiray, bu ayda gelen yolcu sayısının 3 bin 870 kişilik artışla 71 bin 152, giden yolcu sayısının da 4 bin 192 kişilik artışla 57 bin 106 kişi olarak gerçekleştiğini kaydetti.

Haziran ayında ise gelen yolcu sayısının geçen yıla göre bin 473 kişilik artışla 57 bin 608 kişi, giden yolcu sayısının ise geçen yılın aynı dönemine göre 10 kişilik bir azalmayla 47 bin 456 kişi olarak gerçekleştiğini dile getiren Demiray, Ağustos ayında gelen yolcu sayısı geçen yılın aynı dönemine göre bin 141 kişi azalarak 60 bin 185 kişi, giden yolcu sayısı ise 4 bin 421 kişi artarak 71 bin 730 kişi olarak gerçekleştiğini ifade etti.

Trabzon Havalimanı’nda Aralık 2003’ten bu yana her yıl artan uçuş trafiğine göre büyüyerek 130 personel ile hizmet vermeye devam ettiğini belirten Hakan Demiray, hizmet verdikleri havayolu şirketlerini ise şu şekilde sıraladı;

“Türk Hava Yolları, Atlas Jet, Onur Air, Sun Express, Best Air, Air Berlin, Blue Wıngs, Star XL German, Germany, Azerbaycan Havayolları, Aeroflot Donavıa, askeri uçaklar (teknik inişler), özel uçaklar ve kargo uçakları (teknik inişler)”

Trabzon Havalimanı'nda artış sürüyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 9 yıl önce
SEVİLİ HAKAN KARDEŞİM HER GİTTİĞİ YERDE BAŞARILI ÇALIŞMASININ SONUCUNU HERKESE GÖSTERMEKTEDİR. HER ZAMAN DEVAMINI DİLERİM SEVGİLERİMLE - DOGAN / CASİO AİR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hüseyin (THY) ~ 10 yıl önce
Syın Hakan Demiray , işine işverenine ve çalışanına verdigi deger ile cok kaliteli ve eşsiz bir insandır.Basarılarının devamını diliyorum.Saygılar sunarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilot ~ 10 yıl önce
Bu kadar hızla kapasitesini zorlayan bir havaalanına yaklaşma radarı konulmasının zamanı geldi de geçiyor.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KYZER ~ 10 yıl önce
Trabzon havalimanı mevcut koşullarda çok yetersiz kalıyor. Şu anki yoğunluğun altından zor kalkıyorlar çünkü fiziki olarak çok küçük. Eğer gerekli yatırımlar yapılmazsa seneye çok sorunlar yaşanacağını düşünüyorum. En kısa zamanda 2. pist ve apron yapılmalı. Yeni atıl havaalanları yapılacağına öncelikle trafik açısından yetersiz kalan meydanların büyütülmesi daha mantıklı bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000