26 Ocak 2011, Çarşamba 18:06:52

TALPA'DA SÜRPRİZ İSTİFA!

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA), sürpriz bir istifayla sarsıldı.
  • Fatih hoca yazdıklarına katılıyorum. Ben de kendisinin Avrupadaki bir kaç konferansta yaptığı sunumları dinledim. Hatta EALA yönetimine alınan AB üyesi olmayan ülke vatandaşı olarak bir ilk. İstanbul barosundaki hava hukuku konferansını hatırlıyorum. Tekrarını gözlüyorum. Ama bu gençlere yer açmak için istifa olayı pek kafama yatmadı. Öyle olsaydı önce gençleri yetiştirir sonra giderdi. Bu biraz paldır küldür olmuş gibi. Belki de daha iyisini ve güzelini buldular. Türkiyede en bol bulunan hukukçu, hava hukukçusu. Seç beğen al. Altı yedi senedir Talpayla bütünleşmiş birisi böyle gitmezdi. Emekli olur ama yine de oraya yardımcı olmaya devam ederdi. Neyse bizi fazla ilgilendirmez Talpa. Biz yine istifade ederiz tecrübesinden, bilgisinden. Or
  • Böylesi daha iyi olmuş. Talpa nedeniyle hep pilotlar için yazdı. Pilotların yararıyla çatışacak olan konularda görüş bildiremiyordu. Artık fikir açıklama özgürlüğüne kavuştu:))
  • gormeyeli turkiyede pek degisen sey olmamis hocam. at bhoku gitsin seklinde yorumlari gorunce dusundum:: yasar hoca turkiyenin EN DENEYIMLI havacilik avukatidir. bunun yanisira yetisebildigince camiadaki insanlarin kisisel sorunlari ile de ilgilenir. bunun yaninda DUNYADA TANINMIS bir isimdir. tum hava hukuku platformlarinda yeri vardir. konferanstan konferansa kosturur. aciniz google da arayiniz aksi yorum yazmadan evvel bir zahmet. Turk sivil havaciligina cok ama cok ARTI lar kazandirmis bir sahsiyettir. ayrilmasinin sebebi yeni yetisen nesile YER acmak, yeni nesilin ilerlemesini saglamaktir. o her zaman cevrede dir. basi sikisan zaten ona basvuracaktir. . adamin kim oldugunu bilmeden yorum yapmak biraz haksizlik fatih gencer
  • Boşa konuşmuyoruz elbet, ama belli ki adamdan bedava danışmanlık aldığınız için esas işini yapamamış TATCA'da.
  • Tatca'da bir iş yapmadığını ne biliyorsun arkadaş? Yönetimde misin? Yoksa ücretsiz danışma hizmeti alan Tatca üyelerinden değil misin? Ayhan Kartal bu konuyu cevaplasa daha iyi olur. Avukat kendiliğinden iş yapmaz. Sorarsın, işi verirsin, hizmeti alırsın. Hukuki sorunların ötesinde, kişisel sorunlarına kadar sormayan mı kalmıştı Tatca'da? Hala da soruyoruz ve yardım alıyoruz.
  • Bu Talpa'daki ilk istifa değil. Bir süredir yönetim kurulu üyeleri, dernek üyeleri istifa ediyor. Ama 6 yıldır canla başla çalışan, koşturan avukatının istifası da biraz anlamlı. Talpa ülkemiz havacılığının önemli kuruluşlarından. Bu kuruluşta uzun süredir çalışan bir kişinin birden ayrılması manidar. Bayram değil seyran değil. Herhalde çalışma ortamını beğenmedi. Yoksa onu tanıyanlar bilir, bir çalışma hastasıdır, havacılık tutkunudur. Sadece Talpa'ya değil, genel havacılık grubuna da koşar. Dünyanın her yerindeki hava hukuku toplantılarında onu görürsünüz. Kazandığını bu yolda harcar. Talpa'dan güya ayrıldı ama, yine bizimle. Havacılığın içinde. Uzağa gidemez. Talpa'dan ayrıldıysa ortam değiştirmiştir. Tebdili mekanda ferahlık vardır
  • TALPA'da ne iş yaptı bilmem ama TATCA'da hiç bir şey yapmadı. Ama TATCA'yı onunla çalışmaya zorlayan kişi kendine iyi bir iş yaptı.
  • Şu an gelmiş geçmiş en iyi yönetimlerden biri varken bu istifa üzücü oldu. Özellikle Talpa'nın pilot hakları için meclise kadar gitmesi beni şaşırttı. Havacılıktan anlamayanlar her zaman köstek olacaktır. Ama ilk defa talpa iş yapıyor hakkını vermek lazım.
  • Talpa'nın sarsılacak hali mi kalmış? Talpa kurum mu? Belki öyleydi. Hava İş Yasası çalışmaları 2008 başından bu yana tek milim öteye gitmedi. Belki bu istifa da bundan kaynaklanmıştır. Bu hukuk danışmanının bu yasa tasarısı için büyük çaba harcadığını sadece Talpacılar bilmez. Biz biliriz onu. Ama o da demekki pes etti Talpanın duyarli üyelerine. 2008'den bugüne tek santim adım atmadilar. Adam da bıktı demekki. Kolay gelsin Talpa...
  • Sarsacak kadar önemli bir kişi hakkında bu kadar mı az bilgi yazılır. Sayın gazeteciler bir zahmet, neler başardıklarını da yazıverin öğrenelim, değer verelim.

Kısa adı TALPA olan Türkiye Havayolu Pilotları Derneği’nde Hukuk Danışmanı olarak görev yapan Av. Yaşar Öztürk istifa etti.

Havacılık Hukuku alanında uzmanlaşan ender avukatlardan biri olan Yaşar Öztürk, yaklaşık 6 yıldır TALPA’nın hukuk danışmanlığını yapıyordu.

AirportHaber’in edindiği bilgilere göre, Öztürk’ün yoğun iş temposu ve kişisel nedenlerden dolayı istifa ettiği öğrenildi.

Öztürk’ün TALPA avukatlığı başta olmak üzere bağlı olduğu tüm TALPA komisyonlarındaki görevlerini de bıraktığı öğrenildi.

YAŞAR ÖZTÜRK KİMDİR?

1949 Van doğumlu olan Yaşar Öztürk, 1966 yılında Trabzon Lisesi’nden 1970 yılında da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Samsun’da avukatlık stajı ve askerlik görevinin akabinde 1973 yılında serbest avukat olarak çalışmaya başlayan Öztürk, halen avukatlık mesleğini sürdürüyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

TALPA'DA SÜRPRİZ İSTİFA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 12 yıl önce
Fatih hoca yazdıklarına katılıyorum. Ben de kendisinin Avrupadaki bir kaç konferansta yaptığı sunumları dinledim. Hatta EALA yönetimine alınan AB üyesi olmayan ülke vatandaşı olarak bir ilk. İstanbul barosundaki hava hukuku konferansını hatırlıyorum. Tekrarını gözlüyorum. Ama bu gençlere yer açmak için istifa olayı pek kafama yatmadı. Öyle olsaydı önce gençleri yetiştirir sonra giderdi. Bu biraz paldır küldür olmuş gibi. Belki de daha iyisini ve güzelini buldular. Türkiyede en bol bulunan hukukçu, hava hukukçusu. Seç beğen al. Altı yedi senedir Talpayla bütünleşmiş birisi böyle gitmezdi. Emekli olur ama yine de oraya yardımcı olmaya devam ederdi. Neyse bizi fazla ilgilendirmez Talpa. Biz yine istifade ederiz tecrübesinden, bilgisinden. Or

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Böylesi daha iyi olmuş. Talpa nedeniyle hep pilotlar için yazdı. Pilotların yararıyla çatışacak olan konularda görüş bildiremiyordu. Artık fikir açıklama özgürlüğüne kavuştu:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
gormeyeli turkiyede pek degisen sey olmamis hocam. at bhoku gitsin seklinde yorumlari gorunce dusundum:: yasar hoca turkiyenin EN DENEYIMLI havacilik avukatidir. bunun yanisira yetisebildigince camiadaki insanlarin kisisel sorunlari ile de ilgilenir. bunun yaninda DUNYADA TANINMIS bir isimdir. tum hava hukuku platformlarinda yeri vardir. konferanstan konferansa kosturur. aciniz google da arayiniz aksi yorum yazmadan evvel bir zahmet. Turk sivil havaciligina cok ama cok ARTI lar kazandirmis bir sahsiyettir. ayrilmasinin sebebi yeni yetisen nesile YER acmak, yeni nesilin ilerlemesini saglamaktir. o her zaman cevrede dir. basi sikisan zaten ona basvuracaktir. . adamin kim oldugunu bilmeden yorum yapmak biraz haksizlik fatih gencer

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Boşa konuşmuyoruz elbet, ama belli ki adamdan bedava danışmanlık aldığınız için esas işini yapamamış TATCA'da.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Tatca'da bir iş yapmadığını ne biliyorsun arkadaş? Yönetimde misin? Yoksa ücretsiz danışma hizmeti alan Tatca üyelerinden değil misin? Ayhan Kartal bu konuyu cevaplasa daha iyi olur. Avukat kendiliğinden iş yapmaz. Sorarsın, işi verirsin, hizmeti alırsın. Hukuki sorunların ötesinde, kişisel sorunlarına kadar sormayan mı kalmıştı Tatca'da? Hala da soruyoruz ve yardım alıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bu Talpa'daki ilk istifa değil. Bir süredir yönetim kurulu üyeleri, dernek üyeleri istifa ediyor. Ama 6 yıldır canla başla çalışan, koşturan avukatının istifası da biraz anlamlı. Talpa ülkemiz havacılığının önemli kuruluşlarından. Bu kuruluşta uzun süredir çalışan bir kişinin birden ayrılması manidar. Bayram değil seyran değil. Herhalde çalışma ortamını beğenmedi. Yoksa onu tanıyanlar bilir, bir çalışma hastasıdır, havacılık tutkunudur. Sadece Talpa'ya değil, genel havacılık grubuna da koşar. Dünyanın her yerindeki hava hukuku toplantılarında onu görürsünüz. Kazandığını bu yolda harcar. Talpa'dan güya ayrıldı ama, yine bizimle. Havacılığın içinde. Uzağa gidemez. Talpa'dan ayrıldıysa ortam değiştirmiştir. Tebdili mekanda ferahlık vardır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
TALPA'da ne iş yaptı bilmem ama TATCA'da hiç bir şey yapmadı. Ama TATCA'yı onunla çalışmaya zorlayan kişi kendine iyi bir iş yaptı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Şu an gelmiş geçmiş en iyi yönetimlerden biri varken bu istifa üzücü oldu. Özellikle Talpa'nın pilot hakları için meclise kadar gitmesi beni şaşırttı. Havacılıktan anlamayanlar her zaman köstek olacaktır. Ama ilk defa talpa iş yapıyor hakkını vermek lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Talpa'nın sarsılacak hali mi kalmış? Talpa kurum mu? Belki öyleydi. Hava İş Yasası çalışmaları 2008 başından bu yana tek milim öteye gitmedi. Belki bu istifa da bundan kaynaklanmıştır. Bu hukuk danışmanının bu yasa tasarısı için büyük çaba harcadığını sadece Talpacılar bilmez. Biz biliriz onu. Ama o da demekki pes etti Talpanın duyarli üyelerine. 2008'den bugüne tek santim adım atmadilar. Adam da bıktı demekki. Kolay gelsin Talpa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Sarsacak kadar önemli bir kişi hakkında bu kadar mı az bilgi yazılır. Sayın gazeteciler bir zahmet, neler başardıklarını da yazıverin öğrenelim, değer verelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000