29 Temmuz 2010, Perşembe 18:12:39

"UÇAK BAKIM MERKEZİ" YOLUNDA BÜYÜK ADIM

Türkiye, uçak bakımları konusunda Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA)'nın yaptığı denetimlerden başarıyla çıkarak uçak bakımındaki akreditasyonunu yeniledi.
  • Hani SAW sadece uçak bakım üssü olacaktı ? Alın bütün hangarları oraya AHL rahatlar, burası da bakım üssü olur.
  • Otorite gerçekten desteklediği, ve önünü açtığı zaman böyle sonuçların rakamlarla ortaya çıkacağını , takdirinde kamuoyu tarafından er yada geç verileceğini görüyoruz. SHGM sektöre önce inanır güvenir sonrada denetlerse çok daha iyi yerlere gelebiliriz. Bu bağlamda tüm sektör ve SHGM temsilcilerine teşekkür etmek gerekir.
  • bişeyide takdir edin be arkadaş gören uzay üssünüz var sanır. ne acaip adamlarsınız
  • Yapma SHGM yapma kapasiten,bilgin,seviyen ,eleman sayın belli ya. Bu ekiple siz bence sadece sözde iş yaparsınız.
  • SHGM tarafından verilen teknisyen lisanslarını kim tanıyor bir soralım bakalım ? Başka hangi ülke sahip olduğu teknisyenleri 1 günde yetkisiz kılmıştır, hangi ülke havacılık üniversiteleri mezunlarını ilkokul seviyesine indirgemeye kalkmıştır ? Önce SHGM kendi tutarsızlıklarını gidersin, insanların önüne set çekmesin sonra bakım merkezi olmak gayet kolay.
  • KOLAY GELSİN
  • TEBRİKLER
  • Türk Sivil Havacılık Sektörünün son 4 senede kat ettiği yolu ve başarıları takdir etmek gerekiyor. Beş yıl öncesine kadar havacılık sektöründe Türkiye'nin esamesi okunmazken şu anda geldiğimiz yere bakın! Atılan bu adım çok değil üç beş yıl sona uçak bakımları sayesinde ülke ekonomisine yüz milyonlarca Dolar katkı ve yüzlerce yeni istihdam olarak geri dönüş sağlayacak. Havacılık sektöründe Türkiye'yi Marka yaptınız. Teşekkürler SHGM !!!
  • külliyen yalan...bakımı nasıl yaptıgınız belli kimi kandırıyorsunuz

Hava aracı bakım sektörünün uluslararası standartlarda olduğunu belgeleyen bu akreditasyon, Türkiye'nin bölgesinde "Uçak Bakım Merkezi" olma projesi çerçevesinde büyük önem taşıyor…

EASA'nın 2008 yılında yaptığı denetimler sonucunda Uçak Bakım Akreditasyonu almaya hak kazanan Türkiye'nin 2009 yılındaki denetimlerden başarıyla çıkması sonucunda bakım akreditasyonu EASA tarafından yeniden onaylandı.

AB üyesi ülkelerde ticari faaliyette bulunan tüm kuruluşların, Part -145 yetkisi bulunan kuruluşlarda bakımlarını yaptırmaları gerekiyor. Bu konuda AB üyesi olmayan ülkelerde bulunan bakım kuruluşlarının yetkilendirilmesi de sadece EASA tarafından yapılıyor. Ancak EASA, denetleme gerçekleştirdiği ve yeterli gördüğü ülkeler sivil havacılık otoritelerine bu yetkiyi devredebiliyor.

Henüz tüm AB ülkelerinin dahi sahip olmadığı bakım kuruluşlarını yetkilendirme akreditasyonu onaylanan SHGM, 2008 yılından bu yana EASA adına IR Part-145 konusunda yetkilendirilmek isteyen bakım kuruluşlarının denetlemelerini gerçekleştiriyor.

Türk havayolu işletmelerinin daha önce yurt dışında yaptırdıkları uçak bakımlarını bu akreditasyon ile yurt içinde yaptırmaya başlaması ve yabancı havayolu işletmelerinin de Bölgesel İşbirliği Anlaşmaları çerçevesinde bakımlarını ülkemizde yaptırması sonucunda son iki yılda ülke ekonomisine sağlanan katkı 1 milyar dolara ulaştı.

Ülkemizin Bakım Akreditasyonunun onaylanması ile Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye'nin Uçak Bakım ve Eğitim Merkezi olması projesi hayata geçirildi.

Proje çerçevesinde SHGM, uluslararası alanda yedi tane bölgesel oluşuma önderlik ederek KEİ, D-8, TRACECA, AKDENİZ, AFCAC, T-MAG ve RSOO ülkeleriyle bölgesel işbirliği toplantıları düzenledi ve başta uçak bakımı ile eğitim konuları olmak üzere sivil havacığın pek çok alanında işbirliği anlaşmaları imzaladı.

Karadeniz, Balkanlar, Ortadoğu, Akdeniz, Afrika ve Asya coğrafyasında bulunan yaklaşık 5 bin uçağın bulunduğu pazardan önemli bir pay alarak ülke ekonomisine katkı sağlanması amaçlanan proje çevresinde son iki yılda 351 hangar bakımı ülkemizde gerçekleştirildi.

2009 AB İlerleme Raporu'nda Türkiye'de uçak bakım sektöründe önemli gelişmeler yaşandığının ve Avrupa standartlarında bakım yapıldığının belirtilmesi de projenin ilerlemesinde önemli katkı sağladı.
 

"UÇAK BAKIM MERKEZİ" YOLUNDA BÜYÜK ADIM

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 12 yıl önce
Hani SAW sadece uçak bakım üssü olacaktı ? Alın bütün hangarları oraya AHL rahatlar, burası da bakım üssü olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Otorite gerçekten desteklediği, ve önünü açtığı zaman böyle sonuçların rakamlarla ortaya çıkacağını , takdirinde kamuoyu tarafından er yada geç verileceğini görüyoruz. SHGM sektöre önce inanır güvenir sonrada denetlerse çok daha iyi yerlere gelebiliriz. Bu bağlamda tüm sektör ve SHGM temsilcilerine teşekkür etmek gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
bişeyide takdir edin be arkadaş gören uzay üssünüz var sanır. ne acaip adamlarsınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Yapma SHGM yapma kapasiten,bilgin,seviyen ,eleman sayın belli ya. Bu ekiple siz bence sadece sözde iş yaparsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
SHGM tarafından verilen teknisyen lisanslarını kim tanıyor bir soralım bakalım ? Başka hangi ülke sahip olduğu teknisyenleri 1 günde yetkisiz kılmıştır, hangi ülke havacılık üniversiteleri mezunlarını ilkokul seviyesine indirgemeye kalkmıştır ? Önce SHGM kendi tutarsızlıklarını gidersin, insanların önüne set çekmesin sonra bakım merkezi olmak gayet kolay.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
KOLAY GELSİN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
TEBRİKLER

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Türk Sivil Havacılık Sektörünün son 4 senede kat ettiği yolu ve başarıları takdir etmek gerekiyor. Beş yıl öncesine kadar havacılık sektöründe Türkiye'nin esamesi okunmazken şu anda geldiğimiz yere bakın! Atılan bu adım çok değil üç beş yıl sona uçak bakımları sayesinde ülke ekonomisine yüz milyonlarca Dolar katkı ve yüzlerce yeni istihdam olarak geri dönüş sağlayacak. Havacılık sektöründe Türkiye'yi Marka yaptınız. Teşekkürler SHGM !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
külliyen yalan...bakımı nasıl yaptıgınız belli kimi kandırıyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000