10 Temmuz 2015, Cuma 16:42:47

SHGM'den yolcu uçağı açıklaması

Türk Havacılığında son yıllardaki gelişme hem yolcu sayısı hem de filodaki uçakların sayısındaki büyük artışlarla devam ediyor.
  • Peki uçak sayısı bu kadar arttıda sektörde çalışan teknik,uçuş işletme ,dispech, kabin memuru, shgm uzmanları aynı sayıda arttı mı yoksa onlar daha halen 250 uçak seviyesinde mi? İleri de açıkları karşılşamak için yurt dışı istihdamı yapmak zorunda kalmayalım.
  • akparti saolsun çalışıyor. kıskananlar çatlasın
  • A380 isterük. O olmadan gerisinin önemi yok :(
  • Kaldırın yakıt sübvansiyonunu sonra gerçek resmi görün.
  • Nasrettin Hoca fıkrası gibi bir olay, tam da buna denir hehalde. Son 12 yılda özellikle de THY'nin haksız ve yıkıcı rekabetine dayaamadığı için 12 hava yolu şirketi batmış olmasına rağmen uçak sayısı artmışsa ortada herhangi bir başarı olmadığı gibi çok önemli başarısızlık ve hizmet kusurunun olduğu bir gerçektir. Antalya'da kurulması planlanan hava yolunun müracaatı aylarca sonuçlandırılmadığı ve mundar edildiği için şirketin gidip Ukrayna'da şirket kurduğı, Ankara'da kurlması planlanan hava yolu şirketinin müracatının iki yılı geçmesine rağen hala sonuçlandırılamadığı veya kendierine evet veya hayır dahi denmediği için yüzmilyolarca dolar yatırımın önü kesildiği tüm kamuoyunun malumudur. Ne olmuş efenim? Son 12 yılda 12 hava yolu batmış ancak buna rağmen devletin uçak sayısı artmış, bu ayıpta bu açıklamayı yapanlara yeter de atar bile.
  • Son 12 yılda 12 havayolu kapandı, binlerce havacı işsiz, binlerce havacı da ya sosyete pazarlarında pazarcılık yapıyor, ya da oto sanayilerde çalışıyor. THY'nin uçak sayısının arttığı doğrudur ancak devlet eliyle havacılık yapma ilkelliğine geri dönüldüğü için 2003 yılnda havacılıkta başlatılan serbestleşme de SHGM eliyle mundar edilmiş oldu. Özellikle de SHGM'nin THY'nin Ankara Şefliğine dönüştütülmesi sonucunda havacılık sektörü çok büyük zarar görmüştür. şayet Türkiyenin amacı devlet eliyle ve THY'yi kullanarak havacılık yapmaksa bunun son örmeği Aeroflottur Rusyannın dağılmasında Aeroflotun baş rol oynadığını bilenler bilir ki şu anda ülkemizde olan da budur. Devlet eliyle ve THY'yi kullanarak havacılıkta büyüme sonderec sağlıksız bir büyüme olup sonu da yoktur. SHGM'nin yüreği yetiyorsa son 12 yılda kaç hava yolu, kaç hava taksi veya kaç havacılık şirketi piyasadan çekilmek zorunda kaldı onu açıklasın da hep beraber perişan halimizi görelim.
  • Maşallah bu ekonomi için cok önemli havacılık sektörü
  • benim tahminime göre 162 uçaktaki kaptanlardan her yıl 200 kişi emekli olsa 100 ü hava kuvvetlerinden dolsa kalıyor geriye 100 bu son 12 yıldaki 300 ucakta de kaptan olsa her yıl 10 kişi 110 adam ihtiyaç var her yıl büyüme olmazssa. ortalama 180 kişi mezun oluyorsa ucus okullarından her yıl demekki 70 kişi işssiz kalıyor.

Türk Havacılığında son yıllardaki gelişme hem yolcu sayısı hem de filodaki uçakların sayısındaki büyük artışlarla devam ediyor. SHGM'nin açıkladığı rakamlara göre son 12 yılda yolcu uçağı 162'den 458'e çıktı.

Yolcu uçaklarındaki sayının 2 kattan daha fazla sayıda artış göstermesini Twitter üzerinden duyuran SHGM, '2003'te ülkemizde 100 koltuk ve üzeri uçak sayısı 162 iken bu sayının Haziran 2015 itibariyle 458'e çıktığını biliyor musunuz?' ifadelerini kullandı.

 

SHGM'den yolcu uçağı açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Sektör ne durumda ~ 5 yıl önce
Peki uçak sayısı bu kadar arttıda sektörde çalışan teknik,uçuş işletme ,dispech, kabin memuru, shgm uzmanları aynı sayıda arttı mı yoksa onlar daha halen 250 uçak seviyesinde mi? İleri de açıkları karşılşamak için yurt dışı istihdamı yapmak zorunda kalmayalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havacı ~ 5 yıl önce
akparti saolsun çalışıyor. kıskananlar çatlasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 5 yıl önce
Gokmen
A380 ~ 5 yıl önce
A380 isterük. O olmadan gerisinin önemi yok :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Meka ~ 5 yıl önce
Kaldırın yakıt sübvansiyonunu sonra gerçek resmi görün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nasrettin Hoca ~ 5 yıl önce
Nasrettin Hoca fıkrası gibi bir olay, tam da buna denir hehalde. Son 12 yılda özellikle de THY'nin haksız ve yıkıcı rekabetine dayaamadığı için 12 hava yolu şirketi batmış olmasına rağmen uçak sayısı artmışsa ortada herhangi bir başarı olmadığı gibi çok önemli başarısızlık ve hizmet kusurunun olduğu bir gerçektir. Antalya'da kurulması planlanan hava yolunun müracaatı aylarca sonuçlandırılmadığı ve mundar edildiği için şirketin gidip Ukrayna'da şirket kurduğı, Ankara'da kurlması planlanan hava yolu şirketinin müracatının iki yılı geçmesine rağen hala sonuçlandırılamadığı veya kendierine evet veya hayır dahi denmediği için yüzmilyolarca dolar yatırımın önü kesildiği tüm kamuoyunun malumudur. Ne olmuş efenim? Son 12 yılda 12 hava yolu batmış ancak buna rağmen devletin uçak sayısı artmış, bu ayıpta bu açıklamayı yapanlara yeter de atar bile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Perişan halimiz ~ 5 yıl önce
Son 12 yılda 12 havayolu kapandı, binlerce havacı işsiz, binlerce havacı da ya sosyete pazarlarında pazarcılık yapıyor, ya da oto sanayilerde çalışıyor. THY'nin uçak sayısının arttığı doğrudur ancak devlet eliyle havacılık yapma ilkelliğine geri dönüldüğü için 2003 yılnda havacılıkta başlatılan serbestleşme de SHGM eliyle mundar edilmiş oldu. Özellikle de SHGM'nin THY'nin Ankara Şefliğine dönüştütülmesi sonucunda havacılık sektörü çok büyük zarar görmüştür. şayet Türkiyenin amacı devlet eliyle ve THY'yi kullanarak havacılık yapmaksa bunun son örmeği Aeroflottur Rusyannın dağılmasında Aeroflotun baş rol oynadığını bilenler bilir ki şu anda ülkemizde olan da budur. Devlet eliyle ve THY'yi kullanarak havacılıkta büyüme sonderec sağlıksız bir büyüme olup sonu da yoktur. SHGM'nin yüreği yetiyorsa son 12 yılda kaç hava yolu, kaç hava taksi veya kaç havacılık şirketi piyasadan çekilmek zorunda kaldı onu açıklasın da hep beraber perişan halimizi görelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cello ~ 5 yıl önce
Maşallah bu ekonomi için cok önemli havacılık sektörü

Yanıtla

Kalan karakter 1000
12 yıl ~ 5 yıl önce
benim tahminime göre 162 uçaktaki kaptanlardan her yıl 200 kişi emekli olsa 100 ü hava kuvvetlerinden dolsa kalıyor geriye 100 bu son 12 yıldaki 300 ucakta de kaptan olsa her yıl 10 kişi 110 adam ihtiyaç var her yıl büyüme olmazssa. ortalama 180 kişi mezun oluyorsa ucus okullarından her yıl demekki 70 kişi işssiz kalıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000