04 Mayıs 2011, Çarşamba 14:32:03

SHGM, İKİLİ ANLAŞMAYI REVİZE ETTİ

Türkiye ve Pakistan arasında Sivil Havacılık alanında önemli bir adım atıldı.
  • Amerikas birleşik devletlerinde, Canada da , ve de Avrupa ülkelerinde yaşayan 20 milyondan fazla pakiestanlı yaşıyor var gerisini siz düşünün ne diyelim.. Pakistan da ekonomik sıkıntılar ve terör olayları olmasına rağmen yine de önemli bir ülkedir ticari açıdan ayrıca her dönemde Türkiyenin yanında olmuş dost bir ülke olup başımıza çuval geçirmemiş, veya ermeni soykırım tasarısını asla kabul etmeyecek, gündemine bile almayacak kadar şerefli, onurlu bir ülkedir..
  • Ticari olarak İslambada uçuşlar baya önemli, hemen değerlendirilmeli aslında. İslamabaddan Chicagoya uçan havayolu yok mesela. baktım az önce. yolcu çoktur, benim tanıdığım en az 50 60 kişi var her zaman uçan. hemen İslambad planlanırsa gelsin paralar TKya. benden söylemesi.
  • çok sevindirici bir haber, giderek dünyaya açılıyoruz. emeği geçenlere teşekkürler

Türkiye ve Pakistan arasındaki mevcut ikili hava ulaştırma anlaşması, sefer artışları, yeni nokta ilavesi, çoklu tayin, kargo, havacılık güvenliği konularını içerecek şekilde revize edildi.

İki ülke arasında havayolu taşımacığının ve sivil havacılık ilişkilerinin gelişmesine amacıyla Türk ve Pakistanlı sivil havacılık yetkililerinin 28-29 Nisan 2011 tarihlerinde Pakistan’ın Rawalpindi kentinde gerçekleştirdiği müzakereler sonunda anlaşma sağlandı.

Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi ile Pakistan Savunma Bakanlığı Müsteşarı Mir Haider Ali Khan tarafından imzalanan anlaşma ile her iki ülkeden de birden fazla havayolunun sefer yapmasına olanak tanıyan çoklu tayin sistemine geçildi.

Uçuş güzergahının yeniden belirlendiği anlaşma,  Türk taşıyıcıların Karaçi’nin yanı sıra İslamabad’a ve Pakistan taşıyıcıların da İstanbul’un yanı sıra Ankara’ya uçuş gerçekleştirmesine imkan tanıyor.

Anlaşmaya göre, Türk taşıyıcılar Karaçi ve İslamabad’a haftada toplam 7 frekans tarifeli yolcu seferleri gerçekleştirebilecek. Her iki taraf ara ve öte nokta olarak (Suudi Arabistan hariç) bir noktaya haftada 4 frekans olmak üzere toplamda 7 frekans 5. Trafik Haklı yolcu seferi düzenleyebilecek.

Türk taşıyıcılar Türkiye’deki noktalardan Karaçi, İslamabad ve Lahor noktalarına, Pakistan taşıyıcıları ise Pakistan’daki noktalardan İstanbul, Ankara ve İzmir noktalarına frekans ve uçak tipi kısıtlaması olmaksızın 5. Trafik Haklı kargo seferleri yapabilecek.

İmzalanan yeni Hava Ulaştırma Anlaşması’na ayrıca, Havacılık Emniyeti ve Havacılık Güvenliği konusunda iki ülke arasında yakın işbirliği yapılmasına imkan tanıyacak bir madde de eklendi.
 

SHGM, İKİLİ ANLAŞMAYI REVİZE ETTİ

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
Amerikas birleşik devletlerinde, Canada da , ve de Avrupa ülkelerinde yaşayan 20 milyondan fazla pakiestanlı yaşıyor var gerisini siz düşünün ne diyelim.. Pakistan da ekonomik sıkıntılar ve terör olayları olmasına rağmen yine de önemli bir ülkedir ticari açıdan ayrıca her dönemde Türkiyenin yanında olmuş dost bir ülke olup başımıza çuval geçirmemiş, veya ermeni soykırım tasarısını asla kabul etmeyecek, gündemine bile almayacak kadar şerefli, onurlu bir ülkedir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ticari olarak İslambada uçuşlar baya önemli, hemen değerlendirilmeli aslında. İslamabaddan Chicagoya uçan havayolu yok mesela. baktım az önce. yolcu çoktur, benim tanıdığım en az 50 60 kişi var her zaman uçan. hemen İslambad planlanırsa gelsin paralar TKya. benden söylemesi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
çok sevindirici bir haber, giderek dünyaya açılıyoruz. emeği geçenlere teşekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000