12 Haziran 2013, Çarşamba 10:35:45

SHGM "DUR" DEDİ

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, son olarak Kapadokya'da yaşanan kaza nedeniyle gündemden düşmeyen sıcak hava balonları konusunda yeni bir karar aldı.
  • Zamanında insanların ticaret hakkını elinden alamayız deyip her şirkete müsaade eden en az iki balon iken 5 balon mecburiyeti koyan ithal edilen her balona izin veren SHGM şimdi her firmanın ticaret hakkını alıyo ama ,şimdi kapasiteler yüzde elli düşürüldü Buda. N az 400.000 Euro demek küçük para geliyo yetkililere galiba .Ayrıca birilerini zengin etmek için ardı arkasına açılan pilot okullarının kolayca mezun ettiği öğrenciler 50.000 tl ödediler bu okula şimdi hepsi işsizler 85-100arası pilot vede balon demek bu pilotların işsizlik sigortasın kim ödeyecek SHGM mi yoksa? Yada bu şirketlerin kızağa. Çekilen balonlarının zararlarını ?Yatırımı yaptıranda onlar elinden alanla rda .ucuncu dünya ulkelerınde olur bu tür uygulamalar ancak
  • SHGM şimdiye kadar kendi kendine asla karar veremedi çalışanların bazıları maalesef 1 kaç kişinin sözünden çıkamıyor kendi kendilerine rant elde etmek insanlarla dolu zamanında bunlara göz yuman SGHM nasıl oluyor da şimdi bu kararı almaya çalışıyor anlamadım sadece diyeceğim menfaatiniz için 1 kaç kişinin lafını dinlemekle yine yanlış karar verip o lafından çıkamadığınız kişilerin ekmeğine yağ yağlamaya insanların ekmeğiyle oynamaya kalkmayın kusura bakmayın ama siz bunları yapıyorsunuz maalesef hakikat bu
  • Tüm Yetkili veya Başka firmalar yetkisinde uçmakta olan Tüm Havayolu firmalarının bundan sonra " DEVAMLI OLARAK MALİ YAPILARININ BAĞIMSIZ YABANCI DENETÇİLER İLE PERİYODİK OLARAK DENETLENMESİ " kararının alınmasının TAM ZAMANINDA OLACAĞI görüşündeyim. İşte o zaman NE İFLAS KALIR....NE DE DÜŞEN BALAON VEYA UÇAK... Ciddiyim......
  • Havada çok uçak var, yeni havayolu kurmayı yasaklayalım. Hatta tüm hatları THY uçabilince Pegasus ve diğerlerinide kapatalım. Sonuçta havada çok uçak var kontrolü çoook zor çok....
  • sakalımız yoktu anlatamadık.....
  • Standart Türk kafası ve aciz SHGM ! Sorun çözmek yoktur bu ülkede, ya görmezden gelinir, ya da imha edilir .
  • Kimse kapasiteyle ilgili konuşmuyor. Ayrıca balonculuk başka yerlerdede yapılabilir. Shgm bununla ilgili çalışşın. Bu bir. İkincisi balon bir hava aracıysa neden G sınıfı havasahasını kullanarak istediği yerde uçurulsmıyor? Bu ülkenin G sınıfı havasahasının sınırları belli mi? Shgm bunun için kafa yoruyor mu? Vfr uçuşlar için Flight Plan hangi ülkelerde var? Özel havaparkı izni neden verilmez?
  • Anlaşılan Kapadokya'da da slot uygulamasına geçilmiş. Bu uygulamadan THY kazançlı çıkar, yakında Ali Sabancı da Pegasus_Balon firması kurup slot isteğinde bulunur. :)
  • Aksi halde havadan insan yağacak başımıza. Aynı anda havada, bu kadar çok balon. Korkudan, endişeden, bahçemize çıkamaz olduk. HATTA SAYISINIDA AZALTIN.
  • Aldığı bu kararı hangi yasaya dayandırmış. SHGM donkişotmuymuş? İnsanların ticaret yapma hakkı başta Anayasa olmak üzere bir çok yasayla güvence altına alınmış. Ayıptır ya yaşanmakta olan bu kötü ortamda milleti kendinize güldürmeyin. Ben yaptım oldu demekle bu işler olsaydı memleketin başına bu işler gelmezdi. Yeni gezi parkı vakaları yaratmasanız iyi edersiniz.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), sıcak hava balon işletmeciliği konuşunda flaş bir karar aldı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "SHGM İnceleme Komisyonu, Kapadokya bölgesinde ilave (ön izin sürecinde olanlar hariç) balon şirketi operasyon izni verilmemesine karar verdi" denildi.

SHGM'nin aldığı bu kararla bölgedeki balon firmalarının yoğunlaşmasının önüne geçmeyi planladığı ifade edildi.

SHGM "DUR" DEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

HAKİKAT BUDUR ~ 9 yıl önce
Zamanında insanların ticaret hakkını elinden alamayız deyip her şirkete müsaade eden en az iki balon iken 5 balon mecburiyeti koyan ithal edilen her balona izin veren SHGM şimdi her firmanın ticaret hakkını alıyo ama ,şimdi kapasiteler yüzde elli düşürüldü Buda. N az 400.000 Euro demek küçük para geliyo yetkililere galiba .Ayrıca birilerini zengin etmek için ardı arkasına açılan pilot okullarının kolayca mezun ettiği öğrenciler 50.000 tl ödediler bu okula şimdi hepsi işsizler 85-100arası pilot vede balon demek bu pilotların işsizlik sigortasın kim ödeyecek SHGM mi yoksa? Yada bu şirketlerin kızağa. Çekilen balonlarının zararlarını ?Yatırımı yaptıranda onlar elinden alanla rda .ucuncu dünya ulkelerınde olur bu tür uygulamalar ancak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAYDAR ~ 9 yıl önce
SHGM şimdiye kadar kendi kendine asla karar veremedi çalışanların bazıları maalesef 1 kaç kişinin sözünden çıkamıyor kendi kendilerine rant elde etmek insanlarla dolu zamanında bunlara göz yuman SGHM nasıl oluyor da şimdi bu kararı almaya çalışıyor anlamadım sadece diyeceğim menfaatiniz için 1 kaç kişinin lafını dinlemekle yine yanlış karar verip o lafından çıkamadığınız kişilerin ekmeğine yağ yağlamaya insanların ekmeğiyle oynamaya kalkmayın kusura bakmayın ama siz bunları yapıyorsunuz maalesef hakikat bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TAM SIRASI ~ 9 yıl önce
Tüm Yetkili veya Başka firmalar yetkisinde uçmakta olan Tüm Havayolu firmalarının bundan sonra " DEVAMLI OLARAK MALİ YAPILARININ BAĞIMSIZ YABANCI DENETÇİLER İLE PERİYODİK OLARAK DENETLENMESİ " kararının alınmasının TAM ZAMANINDA OLACAĞI görüşündeyim. İşte o zaman NE İFLAS KALIR....NE DE DÜŞEN BALAON VEYA UÇAK... Ciddiyim......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Deniz Kızı ~ 9 yıl önce
Havada çok uçak var, yeni havayolu kurmayı yasaklayalım. Hatta tüm hatları THY uçabilince Pegasus ve diğerlerinide kapatalım. Sonuçta havada çok uçak var kontrolü çoook zor çok....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gezegen ~ 9 yıl önce
Yakarız bu gezegeni! YAKARIIIZZ YASSAGH DEDİK OLUM
Kont ~ 9 yıl önce
Siz uçakların yan yana,birbirine değecek kadar yakın uçtuklarını gördünüz mü? Uçakların hangi sistemlerle izlendiğini,hangi güvenlik önlemleriyle uçtuğunu,hava trafik kontrolörlerinin ne işe yaradığını biliyor musunuz? Balonla uçakları kıyasladığınıza göre bu işten pek anlamıyorsunuz demektir.Karar gayet doğru.Bu,çocuk balonu değil,can taşıyor.
vaktiyle ~ 9 yıl önce
sakalımız yoktu anlatamadık.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nihat Odabaş ~ 9 yıl önce
Standart Türk kafası ve aciz SHGM ! Sorun çözmek yoktur bu ülkede, ya görmezden gelinir, ya da imha edilir .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kapasite ~ 9 yıl önce
Kimse kapasiteyle ilgili konuşmuyor. Ayrıca balonculuk başka yerlerdede yapılabilir. Shgm bununla ilgili çalışşın. Bu bir. İkincisi balon bir hava aracıysa neden G sınıfı havasahasını kullanarak istediği yerde uçurulsmıyor? Bu ülkenin G sınıfı havasahasının sınırları belli mi? Shgm bunun için kafa yoruyor mu? Vfr uçuşlar için Flight Plan hangi ülkelerde var? Özel havaparkı izni neden verilmez?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 9 yıl önce
Anlaşılan Kapadokya'da da slot uygulamasına geçilmiş. Bu uygulamadan THY kazançlı çıkar, yakında Ali Sabancı da Pegasus_Balon firması kurup slot isteğinde bulunur. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok doğru karar ~ 9 yıl önce
Aksi halde havadan insan yağacak başımıza. Aynı anda havada, bu kadar çok balon. Korkudan, endişeden, bahçemize çıkamaz olduk. HATTA SAYISINIDA AZALTIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hangi yasa? ~ 9 yıl önce
Aldığı bu kararı hangi yasaya dayandırmış. SHGM donkişotmuymuş? İnsanların ticaret yapma hakkı başta Anayasa olmak üzere bir çok yasayla güvence altına alınmış. Ayıptır ya yaşanmakta olan bu kötü ortamda milleti kendinize güldürmeyin. Ben yaptım oldu demekle bu işler olsaydı memleketin başına bu işler gelmezdi. Yeni gezi parkı vakaları yaratmasanız iyi edersiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ticaret hakkı? ~ 9 yıl önce
Peki ya diğer insanların can güvenliği hakkı? Öyle her canı isteyen kuralsız kaidesiz işmi yapsın? Tabiki incele yapıp uygun olana onay verir, uygun olmayana yol verir Sivil havacılık. Sen çıkta yürü gülüm..
Ticaret hakkı'na ~ 9 yıl önce
Ordaki can-mal güvenliğini sağlamaş SHGM'nin asli görevidir. Ben bunu yapamaıyorum. Bu nedenle yassakkkkkk zihniyeti memleketin başına işler açıyor. Kuraslsızlık kaidesizlik olmasın diye SHGM var yoksa SHGM'ye ne gerek var. SHGM'nin görevi şimdi yapıldığı gibi Dış İlişkiler Şefliği değil.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000