17 Ocak 2013, Perşembe 13:30:43

NİJERLİ YETKİLİLER SHGM'Yİ ZİYARET ETTİ

Nijer sivil havacılık yetkilileri, ülkelerinde sivil havacılık alanında başlattıkları yeni yapılanma ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nü (SHGM) ziyaret etti.
  • Kelin merhemi olsa kendi kafasina surer demis atalarimiz. Ne guzel demis.

SHGM'den yapılan açıklamada:


Nijer Sivil Havacılık Genel Müdürü Seydou Yaye Amadou ve beraberindeki Heyeti 16 Ocak 2013 tarihinde kabul eden Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi, Türk sivil havacılığında izlenen politika ile Genel Müdürlüğün yapısı hakkında konuk heyete bilgi verdi.

Nijerli sivil havacılık yetkililerinin Türkiye’nin sivil havacılıktaki bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak istediklerini belirttikleri görüşmede, Genel Müdür Bilal Ekşi tarafından havacılığın her alanında işbirliğine ve destek vermeye hazır olunduğu ifade edildi.

Genel Müdür Bilal Ekşi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı(TİKA) aracılığı ile başvuruda bulunulması halinde, Nijerli sivil havacılık uzmanlarına eğitim ve tecrübe değişimi konularında destek verileceğini kaydetti.

Görüşmede ele alınan konular çerçevesinde bir anlaşma taslağı hazırlanarak, ilerleyen bir tarihte Nijer’in başkenti Niamey’de tekrar değerlendirilerek imza edilmesi hususunda da mutabakata varıldı.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

NİJERLİ YETKİLİLER SHGM'Yİ ZİYARET ETTİ

Yorumlar

Kelin merhemi olsa ~ 11 yıl önce
Kelin merhemi olsa kendi kafasina surer demis atalarimiz. Ne guzel demis.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000