18 Nisan 2013, Perşembe 16:47:48

İŞTE SHGM'NİN 2013 YILI FİYAT TARİFESİ...

Sivil Havacılıkl Genel Müdürlüğü 2013 yılı fiyat tarifesini açıkladı...
  • Yok izin masrafi, yok sertifika masrafi yok isletme masrafi, yahu daha ucmadan etmeden neyin parasi bunlar 5000 5000 katliyorlar arkadas. Hani bu arkadaslar Samsun'da calistay yapmisti? Hani bir amatoru olmadan profesyoneli olmazdi? Degisen bir sey yok. Havanda su dovmeye devam
  • ücret var icraat yok, birazda icraat bekliyoruz... 15 kişi 6 aydır shy 66 lisansı bekliyoruz SHGM den..
  • sonunda adam gibi bir tarife yapıldı. bir excel dosyası vardı içinde kayboluyorduk...
  • Bu ne bee? EASA' dan utanın. Hiçbir Avrupa ülkesinde böyle fahiş bir uygulama yok. Bunlar ne yapmak istiyor, Türkiye'deki sivil havacılığı bitirmeye mi çalışıyorlar acaba? Bu fiyatları Danıştay'a götürme zamanı geldi sanırım.
  • Tabi diğer sistemlerin düzeltilmesinden önce cüzdanı bi doğrultmak lazım dimi. 7-8 aydır SHGM de onay bekleyen evraklar var, acaba bunlardan da haberdarlar mı ?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü 2013 yılına ilişkin fiyat tarifesini açıkladı.

2012 yılı tarifesine göre genel anlamda bir artış yapılmadığının ifade edildiği yeni tarifede, havacılık alanında yapılmak istenen her konuya bir fiyat belirlendi. Pilotluktan, havayolu sahibi olmaya ve havaalanı işletmeye kadar her talebe karşılık bir tarife belirleyen SHGM, konuyla ilgili bir de açıklama yayınladı.

SHGM'den yapılan açıklamada:

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, yeni mevzuatlar kapsamında ortaya çıkan hizmet kalemlerini içerecek şekilde 2013 yılı hizmet tarifesini yayımlamıştır.

2013 yılında Gelir Otomasyon Sistemi'ne geçen Genel Müdürlüğümüzün hizmet tarifesi;   tüm gelir kalemlerine ayrı bir kod verilmek ve gelirleri gerek birim bazında gerekse de hizmet bazında hesaplama ve karşılaştırma imkânı sağlayacak şekilde yeni bir sistemle düzenlenmiştir.

2012 yılı tarifesine göre genel anlamda bir artış yapılmayan 2013 yılı tarifesi, bu yıl ilk kez hizmet kodları ile birlikte bir kitapçık halinde getirilerek yayınlanmış olup, hizmet tarifemizde yer alan hizmetlerden yararlanmak için hizmet kodlarını da kullanmanız gerekmektedir.

İlgililere Saygıyla Duyurulur...

İşte SHGM'nin 2013 yılı hizmet tarifesi...2
012 YILI TARİFESİ İÇİN TIKLAYINIZ...

İŞTE SHGM'NİN 2013 YILI FİYAT TARİFESİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

havaalani ~ 9 yıl önce
Yok izin masrafi, yok sertifika masrafi yok isletme masrafi, yahu daha ucmadan etmeden neyin parasi bunlar 5000 5000 katliyorlar arkadas. Hani bu arkadaslar Samsun'da calistay yapmisti? Hani bir amatoru olmadan profesyoneli olmazdi? Degisen bir sey yok. Havanda su dovmeye devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
icraat yok. ~ 9 yıl önce
ücret var icraat yok, birazda icraat bekliyoruz... 15 kişi 6 aydır shy 66 lisansı bekliyoruz SHGM den..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hele şükür ~ 9 yıl önce
sonunda adam gibi bir tarife yapıldı. bir excel dosyası vardı içinde kayboluyorduk...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
Bu ne bee? EASA' dan utanın. Hiçbir Avrupa ülkesinde böyle fahiş bir uygulama yok. Bunlar ne yapmak istiyor, Türkiye'deki sivil havacılığı bitirmeye mi çalışıyorlar acaba? Bu fiyatları Danıştay'a götürme zamanı geldi sanırım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SİSTEM ~ 9 yıl önce
Tabi diğer sistemlerin düzeltilmesinden önce cüzdanı bi doğrultmak lazım dimi. 7-8 aydır SHGM de onay bekleyen evraklar var, acaba bunlardan da haberdarlar mı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000