30 Mayıs 2009, Cumartesi 15:36:03

Balon kazasında ölen turist bilimadamıymış

Dün Kapodakya'da turistleri gezdiren sıcak hava balonunun 50 metreden yere çakılması sonucu hayatını kaybeden İngiliz turist Kevin Beurle'ün (53) İngiltere'nin önde gelen bilim adamlarından biri olduğunu ortaya çıktı.
  • kardeşim erkek gibi isminide yaz ben nasıl yazıyorum ayrıca kazayı yapan firma dayımın oğluna ait daha kazadan iki hafta önce almışlardı ben reklam yapmıyorum hergün kapadokya semalrında uçuyorum sen eğer bölgede pilotsan bide eğer benim hocalarımın arkasından atıp tutup yanlarında lastik gibi eriyenlerdensen seni yakarım ve bölgede bir daha uçamazssın sen eğer tahmin ettiğim kişiysen bu sefer seninle konuşuruz
  • Akin Baydar veya her kim isen, internet ortaminda bir cok yerde abuk sabuk yazilar yaziyor ,dogru duzgun lisansli pilotu,tecrubesi,sigortasi bile olmayan abuk sabuk balon sirketlerinin reklamini yapiyor bir de utanmadan devlet buyuklerini de yazdigin yalan yanlis yazilara alet ediyorsun.o da yetmiyormus gibi boyle aci bir kazadan kendine bir cikar elde etmeye calisiyorsun.yeter ama!!!!
  • ISO 9001-2000 KALİTE BELGESİYLEMİ YOLCU UÇURUYOSUNUZ, LİSANSI OMAYAN PERSONELİNİZLE. KAZA OLDUKTAN SONRA DEĞİL, KAZA OLMADAN ÖNCE ARAŞTIRILMASI GEREKİR, BÖLGEDE UÇAN TÜM PİLOTLARI TEHLİKEYE ATIYORSUNUZ HAVA TECRÜBESİ OLMAYAN LİSANSI OMAYAN İNSANLARA YOLCU UÇURARAK
  • biz kapadokya bölgesinin en kaliteli balon firmasıyız dün yaşanan kazanın ardından firmamıza en az 780 kişilik rezervasyon amaçlı rehberlerimizden va turizm acentelerimizden telefon ve fax geldi ücreti arttırma teklifi bile yapıldı ancak şu anda aynı anda 60 kişiyi gökyüzüyle buluşturacak kapasiteye sahibiz pilotlarımız bölgenin en tecrübeli öğretmen pilotları bölgede 18 er yıllık uçuş tecrübeleri var amacımız dev filo kurmak değil amacım bölgenin en kaliteli sıcak hava balon şirketi olmaktı bunuda başardığıma inanıyorum başta sayın Ulaştırma Bakanımız Binali YILDIRIM a Sivil Havacılık Genel Müdürü DR Ali ARIDURU ya Nevşehir Valimiz sayın Mehmet Asım HACIMUSTAFAOĞLU beye saygılarımı arz ederim konuya destek verdikleri için çok teşekür ederi
  • nasıl aramazsın ki? adam yıllardır rusların bulamadığı yapadığı buluşları uzayda yapıyormuş.baktılar amerika zor burada indirdiler...burası türkiye çok çektik zamanında biz bu tür durumlardan :)
  • Nedense Türkiye'de bir havacılık kazası olduğu zaman kurbanlardan biri mutlaka bilim adamıdır. Mutlaka bir kasıt aranır.

İngiliz The Daily Delegraph gazetesi, Londra'daki Queen Mary Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan Beurle'ün, Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'nın tarihindeki en pahalı proje olan Cassini Programı'nda görevli olduğunu duyurdu.

1997'de yürürlüğe giren 3 milyar 600 milyon dolarlık Cassini programı çerçevesinde NASA'nın, Satürn'ün en büyük uydusu olan Titan'a bir uzay aracı göndermişti.

The Daily Mail ise, Beurle'ü Avrupa'nın en ünlü uzay bilimcisi olarak niteleyerek, bilim adamının çok gizli askeri programlarda da çalıştığını öne sürdü.

Habere göre, kazada hayatını kaybeden Dr. Beurle, halen Satürn'ün yörüngesinde bulunan uzay aracı için bilgisayar programları ve hassas cihazlar üreten ekibin başında bulunuyordu.

Satürn gezegeninin etrafındaki halkaları incelemesi nedeniyle “Yüzüklerin Efendisiö olarak adlandırılan Cassini uzay aracı, Titan'dan gönderdiği ayrıntılı fotoğrafların dışında, gezegen çevresinde iki yeni uydu bulmuştu.
Cassini projesinde 17 ülkeden bilim adamları çalışıyor.

Dr. Beurle'nin son olarak Facebook'taki sitesine “Kapadokyanın süngertaşı topraklarında tur attığını" yazdığı öğrenildi.

Yaralıların tedavisi sürüyor

Kazada yaralanan 10 turistin tedavisi Kayseri'deki hastanelerde sürüyor.

Acıbadem Kayseri Hastanesi Başhekimi Dr. Ömer Akbeyaz, düzenlediği basın toplantısında, kazanın ardından hastanelerine sevk edilen yaralılar Suzin Lewis (54), Brian Lewis (56), Juliet Boas (54), Malcolm William Gauld (66), Michael Miners (31), Michael Colas (66), David Mosca (34), Carel Coles (62) ve Geraldine
Wright (55) ortopedik ve travmatoloji ağırlıklı sorunlarının olduğunun tespit edildiğini söyledi.

Hastaların Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Sinan Karaoğlu ile Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ali Kurtsoy başkanlığındaki ekipler tarafından tıbbi ve cerrahi tedavilerinin yapıldığını belirten Akbeyaz, turistlerin hayati tehlikesinin bulunmadığını kaydetti.

Akbeyaz, İngilizce ve Fransızca bilen 10 personelin sürekli hastalarla ilgilendiğini ifade ederek, İngiliz Konsolosluğundan da 2 görevlinin hastaları ziyarete geldiğini anlattı.

Hastaların sigorta şirketleri ile sürekli görüştüğünü ifade eden Akbeyaz, nakil talebi gelmediğini, hastaların da hastanelerinden memnun olduğunu sözlerine ekledi.

Öte yandan, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi Göğüs Cerrahi Servisi'nde tedavisi süren Harry Dawson'un (72) durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Zelve Ören Yeri'nden dün sabah havalanan ve İngiliz turist grubunu taşıyan sıcak hava balonu, kalkıştan kısa bir süre sonra düşmüş, kazada 1 kişi ölmüş, 10 kişi yaralanmıştı.

Bölgede balon uçuşları devam ediyor

Bu arada, balonun düşmesi sonucu 1 kişinin öldüğü ve 10 kişinin yaralandığı kazanın ardından bölgede balon uçuşları devam etti.

Kapadokya bölgesinde balon uçuşları sabahın erken saatlerinde başladı.

Çok sayıda sıcak hava balonu, turistlerle birlikte rüzgarın dingin olduğu, sabahın erken saatlerinde havalanarak Nevşehir ve Kapadokya semalarını süsledi.

Çok sayıda Avrupalı, Amerikalı ve Uzakdoğulu turist, Kapadokya'yı balondan kuşbakışı izleme imkanı buldu.

Öte yandan, 25 balonluk filosuyla bölgede uçuş turları düzenleyen Uluer Havacılık Anatolia Balon Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uluer, Kapadokya bölgesinin, sıcak hava balonculuğu için dünyanın en konforlu ve en güvenilir uçuş merkezi olduğunu, bunun birçok otorite tarafından da dile getirildiğini söyledi.

Sıcak hava balonlarının dünyanın en güvenilir hava taşıtı olduğunu vurgulayan Uluer, "Firmamız, dünyanın en büyük balon filosuna sahip. Ayrıca, dünyanın en büyük 36 kişilik balonuna sahibiz. Dünyadaki ilk ve tek ISO 9001-2000 Kalite
Yönetim Sistemi belgeli balon firmasıyız. 25 balondan oluşan balon filomuz ve 100 personelimiz ile balon turları düzenliyoruz. Dün yaşanan kaza, balon turlarının güvenilirliğini gündeme getirdi. Ancak, sıcak hava balonu dünyanın en güvenilir hava taşıtıdır" dedi.

Uluer, "Kapadokya bölgesi, son 7 yıldır dünya sivil havacılık otoriteleri tarafından sıcak hava balonculuğu
için en güvenilir ve en kaliteli balon uçuş ve cazibe merkezi seçilmektedir. Bölgemiz son yıllarda sadece peri bacaları ile değil balon uçuşları ile de anılmaktadır" diye konuştu.

Öte yandan dün balonu düşen firmanın uçuş yapmadığı, firmanın uçuşlarının geçici olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından durdurulduğu öne sürüldü.

Balon kazasında ölen turist bilimadamıymış

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 13 yıl önce
kardeşim erkek gibi isminide yaz ben nasıl yazıyorum ayrıca kazayı yapan firma dayımın oğluna ait daha kazadan iki hafta önce almışlardı ben reklam yapmıyorum hergün kapadokya semalrında uçuyorum sen eğer bölgede pilotsan bide eğer benim hocalarımın arkasından atıp tutup yanlarında lastik gibi eriyenlerdensen seni yakarım ve bölgede bir daha uçamazssın sen eğer tahmin ettiğim kişiysen bu sefer seninle konuşuruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Akin Baydar veya her kim isen, internet ortaminda bir cok yerde abuk sabuk yazilar yaziyor ,dogru duzgun lisansli pilotu,tecrubesi,sigortasi bile olmayan abuk sabuk balon sirketlerinin reklamini yapiyor bir de utanmadan devlet buyuklerini de yazdigin yalan yanlis yazilara alet ediyorsun.o da yetmiyormus gibi boyle aci bir kazadan kendine bir cikar elde etmeye calisiyorsun.yeter ama!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ISO 9001-2000 KALİTE BELGESİYLEMİ YOLCU UÇURUYOSUNUZ, LİSANSI OMAYAN PERSONELİNİZLE. KAZA OLDUKTAN SONRA DEĞİL, KAZA OLMADAN ÖNCE ARAŞTIRILMASI GEREKİR, BÖLGEDE UÇAN TÜM PİLOTLARI TEHLİKEYE ATIYORSUNUZ HAVA TECRÜBESİ OLMAYAN LİSANSI OMAYAN İNSANLARA YOLCU UÇURARAK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
biz kapadokya bölgesinin en kaliteli balon firmasıyız dün yaşanan kazanın ardından firmamıza en az 780 kişilik rezervasyon amaçlı rehberlerimizden va turizm acentelerimizden telefon ve fax geldi ücreti arttırma teklifi bile yapıldı ancak şu anda aynı anda 60 kişiyi gökyüzüyle buluşturacak kapasiteye sahibiz pilotlarımız bölgenin en tecrübeli öğretmen pilotları bölgede 18 er yıllık uçuş tecrübeleri var amacımız dev filo kurmak değil amacım bölgenin en kaliteli sıcak hava balon şirketi olmaktı bunuda başardığıma inanıyorum başta sayın Ulaştırma Bakanımız Binali YILDIRIM a Sivil Havacılık Genel Müdürü DR Ali ARIDURU ya Nevşehir Valimiz sayın Mehmet Asım HACIMUSTAFAOĞLU beye saygılarımı arz ederim konuya destek verdikleri için çok teşekür ederi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
nasıl aramazsın ki? adam yıllardır rusların bulamadığı yapadığı buluşları uzayda yapıyormuş.baktılar amerika zor burada indirdiler...burası türkiye çok çektik zamanında biz bu tür durumlardan :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Nedense Türkiye'de bir havacılık kazası olduğu zaman kurbanlardan biri mutlaka bilim adamıdır. Mutlaka bir kasıt aranır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000