10 Ocak 2015, Cumartesi 11:14:06

ANTALYA'DA KAZA ARAŞTIRMA ÇALIŞTAYI BAŞLADI

Antalya'da Hava aracı Kaza Araştırma ve İnceleme Çalıştayı bugün başladı.
  • Toplum olarak bu kadar kuyruk sokumu ile düşünen hale geldik ya pes vallahi. Bir defa çalıştay kaza inceleme hakkında. Yasa ile bu konuda yetki ve sorumluluk verilmiş 57 kurum ve kuruluşa davetiye gönderilmiş. Eğer yer hizmeti olarak benim de katılma hakkım yok mu diyorsanız, Çubuk ilçesinin Güldarpı Mahalle Muhtarı ile ihtiyar heyetinin de hakkı vardır o da katılsın sen de katıl. Ne yapacağını düşünüyorsun, belki Adli Tabiple oturup raporu birlikte yazarsın. Tövbe tövbe... Daha da neler, böyle zihniyetlilere "her salataya maydanoz olma meraklısı" denmez de ne denir. Üst düzey mi dedi birisi? Nasıl olacaktı ki? Bakanlar Kurulu Toplantısına da arada bir gaz kestiğin oluyordur Allah bilir senin. Ne olduğunu sanıyorlar bunlar anlamıyoruz. Sitem edeceğinize Kazaya Hazırlayan sebeplerin oluşmasına izin vermeyin yeter. Uçuşa giden pilotu kandırmaya yeltenmeyin, ucuza ve kalifiye olmayan işçi çalıştırıp dünyalar dolusu problem oluşmasında indükleme yapmayın en büyük katkıyı yaparsınız.
  • Çalıştaya kaza kırımcılar değil üst düzey yöneticiler katılıyor. Amaç tatil yani, kaza kırım sadece araç :)
  • tüm paydaşlar olmalı ise, yer hizmetleri neden çağrılmamış acaba ? onların da bir katkısı olabilirdi bence...
  • ÇALIŞTAYDAN KİMSENİN HABERİ YOK. OLDUĞUNU ANCAK AİRPORT HABERDEN ÖĞRENİYORUZ BUMU ÇALIŞTAY CİDDİYETİ CİDDİYETİ BUYSA SONUCU NE OLAKİ
  • Shgm varsa o çalıştaya gidilmez.
  • Ne yapıp yapıp Türkiyedeki hatta dünyadaki her kazadan sonra Hasan İşgüzarın bilir Kişi Olmasını sağlamak şart. Başka türlü Adalet yerini bulmaz benden söylemesi.
  • Ucucu ekiplere mobbing yapmayin, ucus programlarini insani limitlerde olusturun, buyurken standartlarinizi dusurmeyin, otorite olarak gerekli altyapiyi olusturun, denetlemelerinizi tam yapin, calisaniniza deger verin, isinize geleni degil hak edenin ve cevresi tarafindan takdir edileni mevkiisini yukseltin, bunlari yaparken adaletli davranin, kalitenizi yukseltin ki calisaninizdan da yukseltmesini isteyin, ondan sonra oturun DAHA İYi NASİL YAPARİM sorusunu sorun. Bu cercevede kazalar dahil herseyin daha iyiye gittigini goreceksiniz. Kaza elbet olacaktir, onemli olan probleme girmeden problemi cozebilmektir. Cozdukten sonra hala kaza olduysa geriye kalan teknik ve fiziki konulardir, onlarin cevabida nettir.
  • Konuya hakim ve Turkiyede onculuk yapan kisilerinde katilimi saglanmis olsaydi keske.

Antalya'da Hava aracı Kaza Araştırma ve İnceleme Çalıştayı bugün başladı.

Bugün ve yarın devam edecek olan çalıştayda hava araçlarının kaza nedenlerine ilişkin çalışmaların yanı sıra inceleme ve araştırma da çalıştayın konuları arasında yer alıyor.

Havayollarından katılımların olmasının yanı sıra SHGM tarafından da katılımcıların olduğu çalıştayda katılımcılar konuşmalar ve projelerle fikirlerini açıklayacak.

Çalıştayda kazaların önüne nasıl geçileceği tartışılırken, üniversiteler ve uçuş okullarından katılan temsilciler de projelerini açıklayacak.

ANTALYA'DA KAZA ARAŞTIRMA ÇALIŞTAYI BAŞLADI

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Adalet ~ 9 yıl önce
Toplum olarak bu kadar kuyruk sokumu ile düşünen hale geldik ya pes vallahi. Bir defa çalıştay kaza inceleme hakkında. Yasa ile bu konuda yetki ve sorumluluk verilmiş 57 kurum ve kuruluşa davetiye gönderilmiş. Eğer yer hizmeti olarak benim de katılma hakkım yok mu diyorsanız, Çubuk ilçesinin Güldarpı Mahalle Muhtarı ile ihtiyar heyetinin de hakkı vardır o da katılsın sen de katıl. Ne yapacağını düşünüyorsun, belki Adli Tabiple oturup raporu birlikte yazarsın. Tövbe tövbe... Daha da neler, böyle zihniyetlilere "her salataya maydanoz olma meraklısı" denmez de ne denir. Üst düzey mi dedi birisi? Nasıl olacaktı ki? Bakanlar Kurulu Toplantısına da arada bir gaz kestiğin oluyordur Allah bilir senin. Ne olduğunu sanıyorlar bunlar anlamıyoruz. Sitem edeceğinize Kazaya Hazırlayan sebeplerin oluşmasına izin vermeyin yeter. Uçuşa giden pilotu kandırmaya yeltenmeyin, ucuza ve kalifiye olmayan işçi çalıştırıp dünyalar dolusu problem oluşmasında indükleme yapmayın en büyük katkıyı yaparsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adaletçi bilmiş ~ 9 yıl önce
bizde katılabilse idik belki katkımız olabilirdi diyen insanları malak mahallesi muhtarlığı ve ihtiyar heyeti ukalalığı yaparak alay edemezsin, havacı isen bilirsinki,yer hizmeti taknisyeni kulesi tayyaresi pilotu bu işin doğal objeleridir ve hep öyle olacaktır pek sayın üst düzey yönetici adaletçi amca
atco ~ 9 yıl önce
yer hizmeti şirketleri bu işin en onemli parçalarındandır. pilotun , kontrolörün ne kadar katkısı varsa onların o kadar katkısı olur kaza kırım inceleme surecine . adl itabile oturup rapor yazmaz . ama parkyerinde freni bosalıp koruge carpan bir ucagın incelemeisnde faydası olabilir mi sence ? veya uzuc bir sekilde zamanına thy nin fransa kargo kapağı yuzunden yaptıgı elim kazada , hatanın nasıl olustugunu bir yer hizmeti şirketi uzmanı cozmus olabilir mi kısa surede ? olamaz dimi :) havacılıkta en kucuk detay ve ihmak olum getirir . araştırılması da o kadar hassas olur . o yuzden boyle bir çalıştaya yer hızmeti sunan sırketlerinde katkısı olur . kaza-kırımsız gunler dilegiyle
Çalıştaya ~ 9 yıl önce
Çalıştaya kaza kırımcılar değil üst düzey yöneticiler katılıyor. Amaç tatil yani, kaza kırım sadece araç :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yer hizmeti ~ 9 yıl önce
tüm paydaşlar olmalı ise, yer hizmetleri neden çağrılmamış acaba ? onların da bir katkısı olabilirdi bence...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BU NE YAHU ~ 9 yıl önce
ÇALIŞTAYDAN KİMSENİN HABERİ YOK. OLDUĞUNU ANCAK AİRPORT HABERDEN ÖĞRENİYORUZ BUMU ÇALIŞTAY CİDDİYETİ CİDDİYETİ BUYSA SONUCU NE OLAKİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Shgm varsa o çalıştaya gidilmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ben derim ki ~ 9 yıl önce
Ne yapıp yapıp Türkiyedeki hatta dünyadaki her kazadan sonra Hasan İşgüzarın bilir Kişi Olmasını sağlamak şart. Başka türlü Adalet yerini bulmaz benden söylemesi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
Ucucu ekiplere mobbing yapmayin, ucus programlarini insani limitlerde olusturun, buyurken standartlarinizi dusurmeyin, otorite olarak gerekli altyapiyi olusturun, denetlemelerinizi tam yapin, calisaniniza deger verin, isinize geleni degil hak edenin ve cevresi tarafindan takdir edileni mevkiisini yukseltin, bunlari yaparken adaletli davranin, kalitenizi yukseltin ki calisaninizdan da yukseltmesini isteyin, ondan sonra oturun DAHA İYi NASİL YAPARİM sorusunu sorun. Bu cercevede kazalar dahil herseyin daha iyiye gittigini goreceksiniz. Kaza elbet olacaktir, onemli olan probleme girmeden problemi cozebilmektir. Cozdukten sonra hala kaza olduysa geriye kalan teknik ve fiziki konulardir, onlarin cevabida nettir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Konuya hakim ve Turkiyede onculuk yapan kisilerinde katilimi saglanmis olsaydi keske.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000