21 Ekim 2016, Cuma 10:30:23

Sabiha Gökçen'de taksici terörü

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kendilerinden başka toplu ulaşım aracı görmek istemeyen taksiciler, iki otobüs şoförünü linç etmeye çalıştı. Şoförleri polis ve vatandaşlar kurtardı.
  • SAW Mülki İdare Amiri bu olaya el koymalı ve gereğini yapmalıdır.
  • haberi okuyunca aklıma Reha Muhtar'ın meşhur sözü aklıma geldi. Nerde bu devlet, nerde bu millet. Havalimanında kıyamet kopuyor, mülki idare nerede? vatandaş mağdur, kamu görevi yapan şoförler ve sivil polisler dayak yemiş, havalimanı koruma müdürü nerede? öyle bir durum var ki eşkiya şehre inmiş, kimsenin haberi yok. Sanırsın ki dayak atan suçsuz, vatandaş-şoför-polis suçlu. her zaman olduğu gibi güçlü olan güçsüzü eziyor. Devletin mağduru koruyacağı günlerde inşallah bir gün gelecektir.
  • Taksiciler "yakın" mesafe söylediğiniz zaman adeta küfür eder gibi konuşmaya başlıyor, araçları deli gibi ve kural tanımadan sürüyorlar. Kimse uyarılara kulak asmıyor. İnşallah en kısa zamanda metro gelir, taksiciler avuçlarını yalar!
  • Nasıl olur sabıkalı kişileri taksi ve bunun gibi hizmetlerde çalışma müsaadesi verilir..!!!
  • Avrupa'da böyle bir olay olsun.. olaya karışanların lisansları ve taxi ehliyetleri bir dahaki uzatma işleminde sınıfta kalırlar. Türkiye'de istediğin gibi at koştur..! Bu rezaletin kesinlikle cezasız kalmaması gerekiyor.. yetkilileri iş başına davet ediyoruz.. Lütfen bu şehir eşkiyalarını temizleyin.
  • Bir taksici. Terorude. Yeni kapi deniz otoboslerin bulundugu yer Deniz otobusunde insanlar inerinmez. Taksici teroru onunu kesiyor nereye gidiyorsun hesap soruyor Mesela yesilkoy. Atakoy sisli bagcilar neresi olursa olsun. Bir sari taksiya en az 3. Aile bindiriyor servis arabalari gibi siray ile evlerine birakiyor Bu sekilde 150 200 TL bir ben kazanmak istiyor , Allah rizasi icin Bir yetkili Bu nedir sekimsin. Engel olmiyor, Lutfen yeni kapiya Bir el atin Insanlar perisan oluyor Bir devlette. Ne. Mafya. Nede Menfaat teruru asla kabul etmiyorum , eger kabul edersek bu bizim acizligimizdendir,
  • Ya teknik hangara gitmek istiyorum diyorum adam bana öndeki adam Arapları aldı şu işe bak diyor. Başka taksiye biniyorum saw koop sorumlusu olmaz bizim taksiye bineceksin biz akşama kadar burda bekliyoruz diyo beni taksiden indiriyor. Var mı böle bişe ....
  • Tek kapıdan çıkışın nedeni bumuymuş... vay beeeee... allah o kapıyı bi sebepten kapatanları bildiģi gibi yapsın inşallah... yorgun argın uçuştan gelen uçucu ekipleri yolcuları boyle perişan edenleri allah bildiği gibi yapsın inşallah....
  • Yolcuların çıkış kapısı otobüs tarafından olmalı. Hem daha çok yolcuya faydası olacağından daha hakkaniyetli ve demokratik olur, hem de bu magandalara karşı medeni bir cevap olur.
  • Lo dtada taksi lisansi almak 3 sene surerken bizde durum ordada...

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kendilerinden başka toplu ulaşım aracı görmek istemeyen taksiciler, iki otobüs şoförünü linç etmeye çalıştı. Şoförleri polis ve vatandaşlar kurtardı.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda mafya gibi örgütlenerek kendileri dışında başka hiçbir kimsenin para kazanmasına hak tanımayan Saw Koop’a bağlı taksiciler yine terör estirdi. “Havalimanlarında taksi dışında ulaşım aracı görmek istemiyoruz”, “Akbil dışarı” sloganları atan taksiciler İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT’ye ait otobüslerin şoförlerine saldırdı. Protestocu grup tarafından saldırıya uğrayan iki otobüs şoförünü linçten olay yerinde bulunan polis ekipleri ve vatandaşlar kurtardı. Bir gün önce toplu taşıma araçlarının görevlilerini Kooperatif Başkanı Ahmet Çavuş’un emriyle aradıklarını söyleyen kişiler şoförleri tehdit ettiği öğrenildi.

SİVİL POLİSLERİ DE DARP ETTİLER

Dün öğle saatlerinde Sabiha Gökçen Havalimanı gelen yolcu bölümünün dış kısmında toplanan Sabiha Gökçen Havalimanı taksicilerinin bağlı olduğu SAV Koop. üyesi taksiciler, yolculara hesaplı ve güvenli kolaylık sağlaması nedeniyle tercih edilen toplu taşıma araçlarına tepki amaçlı eylem yaptı. Sloganların ardından havalimanı gelen yolcu bölümü önünde park eden İETT otobüslerinin şoförlerine saldıran kooperatif üyeleri, şoförleri linç etmeye kalkıştı. Onlarca saldırganın arasında kalan şoförleri vatandaşlar ve polis kurtardı. Saldıran taksicilerden bazılarının havalimanında görevli sivil polisleri de darp ettiği öğrenildi. İETT şoförleri ve toplu taşıma araçlarının görevlileri de taksi kooperatifi başkanı Ahmet Çavuş ile saldıran taksiciler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

KAPIYI KAPATTIRMIŞLARDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak dünyanın her yerinde olduğu gibi İstanbul’da da havalimanından şehir merkezlerine yolcu taşıyan toplu taşıma araçları bir süredir taksicilerin hedefindeydi. Havalimanında tekel olmak isteyen ve yolcuları sadece kendilerinin taşıması için Sabiha Gökçen Havalimanı’nı işleten şirketlere baskı yapan taksi kooperatifi, gelen yolcuların çıkış yaptıkları ana kapıyı bir süre önce kapattırmış ve yolcuların valizleriyle birlikte 250 metre yürüyerek taksi durağının önündeki kapıdan çıkmalarını sağlamıştı. Bu konuda sosyal medyada tepkilere neden olmuştu.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Bir grup taksi şoförünün havalimanında terör estirmesina sosyal medyadan da tepki yağdı. Havaalanında yaşanan taksi terörüne eleştiren vatandaşlar sosyal paylaşım ağlarından şu ifadeleri paylaştı: “Havaalanındaki otobüsler ya da İETT’ler kalkarsa a şehrinden b şehrine giderken uçak yerine otobüsle gideceğimden hiçbir şekilde size para kazandırmayacağım”, “ Sabiha Gökçen Havaalanının olayı zaten ucuz ulaşım. Ekonomik olsun diye orayı kullanıyor insanlar. Taksiye 100 lira vereceksek adam gider Atatürk Havaalanını kullanır daha fazla bilet parası öder. Baştan mantık hatası”

TAKSİCİLERİN VURGUNU BİTTİ

Sabiha Gökçen’ndeki toplu taşıma araçları bir ilke imza atarak gelen yolcuları havalimanı yakınlarında oluşturduğu İstanbul’daki ilk özel otogara taşımaya başlamıştı. Böylece İzmit, Bursa gibi istikametlere gidecek olan yolcuların Sabiha Gökçen’den Harem’e gitmeleri ve yeniden Anadolu istikametine dönmeleri nedeniyle oluşan eziyet ortadan kalkmıştı. Havacılık İşletmeleri ve Havacılık
Endüstrileri A.Ş.’den park yeri kullanma izni ile hayata geçirilen proje yolcular tarafından da büyük ilgi gördü.

YOLCULARA KAPI EZİYETİ

Ancak yolcuları eskiden olduğu gibi 80 TL karşılığında Harem’e götürmek isteyen taksi kooperatifi toplu taşıma araçlarını havalimanından uzaklaştırmak için lobi yapmaya başladı. Taksi Kooperatifi’nin baskısıyla havalimanında İETT otobüslerinin bulunduğu kapı yolcu çıkışına kapatıldı. Valizleriyle yorucu bir yolculuktan gelen vatandaşlar, taksi durağının bulunduğu kapıdan çıkmaları için yaklaşık 250 metrelik yürümeye mecbur bırakıldı.

Sabiha Gökçen'de taksici terörü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (100)

mia ~ 4 yıl önce
SAW Mülki İdare Amiri bu olaya el koymalı ve gereğini yapmalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
reha muhtar ~ 4 yıl önce
haberi okuyunca aklıma Reha Muhtar'ın meşhur sözü aklıma geldi. Nerde bu devlet, nerde bu millet. Havalimanında kıyamet kopuyor, mülki idare nerede? vatandaş mağdur, kamu görevi yapan şoförler ve sivil polisler dayak yemiş, havalimanı koruma müdürü nerede? öyle bir durum var ki eşkiya şehre inmiş, kimsenin haberi yok. Sanırsın ki dayak atan suçsuz, vatandaş-şoför-polis suçlu. her zaman olduğu gibi güçlü olan güçsüzü eziyor. Devletin mağduru koruyacağı günlerde inşallah bir gün gelecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sawkop ~ 4 yıl önce
Taksiciler "yakın" mesafe söylediğiniz zaman adeta küfür eder gibi konuşmaya başlıyor, araçları deli gibi ve kural tanımadan sürüyorlar. Kimse uyarılara kulak asmıyor. İnşallah en kısa zamanda metro gelir, taksiciler avuçlarını yalar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ALTAY ~ 4 yıl önce
Nasıl olur sabıkalı kişileri taksi ve bunun gibi hizmetlerde çalışma müsaadesi verilir..!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avrupa Taxi ~ 4 yıl önce
Avrupa'da böyle bir olay olsun.. olaya karışanların lisansları ve taxi ehliyetleri bir dahaki uzatma işleminde sınıfta kalırlar. Türkiye'de istediğin gibi at koştur..! Bu rezaletin kesinlikle cezasız kalmaması gerekiyor.. yetkilileri iş başına davet ediyoruz.. Lütfen bu şehir eşkiyalarını temizleyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rio ~ 4 yıl önce
Bir taksici. Terorude. Yeni kapi deniz otoboslerin bulundugu yer Deniz otobusunde insanlar inerinmez. Taksici teroru onunu kesiyor nereye gidiyorsun hesap soruyor Mesela yesilkoy. Atakoy sisli bagcilar neresi olursa olsun. Bir sari taksiya en az 3. Aile bindiriyor servis arabalari gibi siray ile evlerine birakiyor Bu sekilde 150 200 TL bir ben kazanmak istiyor , Allah rizasi icin Bir yetkili Bu nedir sekimsin. Engel olmiyor, Lutfen yeni kapiya Bir el atin Insanlar perisan oluyor Bir devlette. Ne. Mafya. Nede Menfaat teruru asla kabul etmiyorum , eger kabul edersek bu bizim acizligimizdendir,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik ~ 4 yıl önce
Ya teknik hangara gitmek istiyorum diyorum adam bana öndeki adam Arapları aldı şu işe bak diyor. Başka taksiye biniyorum saw koop sorumlusu olmaz bizim taksiye bineceksin biz akşama kadar burda bekliyoruz diyo beni taksiden indiriyor. Var mı böle bişe ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saw işletmesi göreve ~ 4 yıl önce
Tek kapıdan çıkışın nedeni bumuymuş... vay beeeee... allah o kapıyı bi sebepten kapatanları bildiģi gibi yapsın inşallah... yorgun argın uçuştan gelen uçucu ekipleri yolcuları boyle perişan edenleri allah bildiği gibi yapsın inşallah....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çıkış kapısı ~ 4 yıl önce
Yolcuların çıkış kapısı otobüs tarafından olmalı. Hem daha çok yolcuya faydası olacağından daha hakkaniyetli ve demokratik olur, hem de bu magandalara karşı medeni bir cevap olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Londra taksi ~ 4 yıl önce
Lo dtada taksi lisansi almak 3 sene surerken bizde durum ordada...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000