25 Temmuz 2011, Pazartesi 09:15:58

SABİHA GÖKÇEN'DE HEDEF BÜYÜK...

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, ocak-haziran döneminde geçen yıla göre yüzde 28'lik artışla 6,4 milyon yolcuya hizmet sundu...
  • NE 15 MİLYONU YA????? HEDEF BU SENE 16 MİLYONUN ÜZERİ OLACAKTI!! ARKADAŞ ANLAMIYORUM YA, SANKİ SAW İSRAİLDE AHL VE THY YÖNETİMİ BURAYI DIŞLAYIP BAŞBAKANI YANLIŞ YÖNLEDİRİP BURANIN DEĞERİNİ DÜŞÜRÜYOR!! HALBUKİ BAŞBAKAN VE DİĞER BAKANLAR GENELDE SAW I TERCİH EDİYOR!! NEDEN BURAYI DIŞLAR GİBİ DAVRANIRLAR BİLMEM!! ARTIK ZEUSUN HAKKINI ZEUSA VERİN BAŞBAKANIM!!!
  • HERŞEY SİYASİ!!!R.TAYYİP ERDOĞAN NE İSTERSE ŞUANDA O OLUR BU ÜLKEDE!!ŞUANDA ONUN BORUSU ÖTÜYOR!! 2. PİSTE BU HAVALİMANI GEÇ BİLE KALDI!SAMİMİ OLMADIKLARI İÇİN,NE YAPMAK İSTEDİKLERİNİ BU MİLLETE TAM OLARAK ANLATMADIKLARI İÇİN BU HAVALİMANI VASAT KALDI ANADOLU YAKASINDA!! HALBUKİ İSTANBUL 2 KITADAN OLUŞMAKTA; ANADOLU VE ASYA. ASYA YAKASI AHL DE ANADOLU YAKASI SAW DA OLMALI!!! 3. HAVALİMANI BOŞA ATILAN PARA ANLAMINA GELİR VEYA RANT KAPISI OLMAK İÇİN AÇILAN BİR KAPIDAN ÖTE BİŞEY OLAMAZ!! A.KADİR AKSUYA VERİLMİŞ İSTANBULUN HARFİYAT İŞİ, YENİ HAVALİMANINI DOLDURACAK MALZEME LAZIM, ODA A.KADİR AKSUNUN ELİNDE!! YAZIKTIR YA BU MİLLETİN VERDİĞİ VERGİLERE YA!! ADAM GİBİ KULLANIN BU MİLLET SİZİ TAKDİR ETSİN!!
  • yeni şirketler sefer lere başlıcakmı bilen varmı.
  • metro ve tramvay yok!
  • tek pistle mi?
  • isg yi büyüten bu yolda varını yoğunu bedenen ortya koya ramp çalışanları neden bu %28 büyümeden pay alamıyor neden bu sıcaklarda bu insanlara birer bardak soğuk kutulu ayran cok görülüyor (gecenyıla kadar veriliyordu) isg kazandıkca sinekten yağ çıkarmaya başladı yazıktır günahtır
  • Türkiye'ye başlarlar da IST mi olur SAW mı, onu görürüz :)
  • Hainan yakında pekine başlayacak...
  • Hala uzun menzilli tarifeli uçuşlar yok. AirAsia X gelse ne iyi olurdu.
  • Hedef büyük ancak vizyon küçük.
Bu yıl 15 milyon yolcuyu hedefleyen alanda, 53 havayolu şirketinin uçuş gerçekleştirmesi bekleniyor. 
 
Savunma Sanayi Müsteşarlığı uhdesindeki İstanbul'un Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı, yolcu ve uçak trafiğindeki istikrarlı artışını bu yılın ilk yarısında da sürdürdü. 2001'de 47 bin yolcunun geçiş yaptığı havalimanından 2010'da 11,6 milyon yolcu giriş-çıkış yaptı. Havalimanından yılın ilk yarısında yüzde 28 artışla 6,4 milyon yolcu geçiş yaparken, yüzde 24 artışla 58 bin 722 uçak iniş-kalkış gerçekleştirdi. 47 havayolu şirketinin sefer düzenlediği havalimanına, 68 dış hat, 26 da iç hat uçuşu gerçekleştiriliyor. Havalimanına bu yıl, Nasair, Petra, Air Arabia Egypt, Bahrain, Sky Airlines ve Mahan Airlines sefer düzenlemeye başladı. 
 
Sabiha Gökçen Havalimanı'nın işletmecisi İSG'nin CEO'su Gökhan Buğday, ocak-haziran döneminde yüzde 28'lik artış oranıyla 6,4 milyon yolcuya ulaştıklarını belirterek, yıl sonunda 15 milyon yolcuyu hedeflediklerini söyledi. Bu yıl 6 havayolunun daha Sabiha Gökçen'e sefer düzenlemeye başladığına dikkat çeken Buğday, "Bizi tercih eden havayollarının yanı sıra halihazırda, terminalimizden uçuş gerçekleştiren havayolları da yaz dönemi ile uçuş noktalarını artırdı. Yolcu memnuniyeti ve hizmet kalitesini en üst seviyede tutarak her geçen yıl portföyümüze yeni havayolları ekliyoruz." dedi. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası ödüllere layık görülen Sabiha Gökçen Havalimanı, son olarak Avrupa Yapısal Çelik Birliği tarafından iki yılda bir düzenlenen 'Avrupa Çelik Tasarım Ödülü'nü kazandı. Düsseldorf'ta yapılan jüri değerlendirmesinde bu ödüle layık görülen havalimanı, ödülünü, 22 Eylül'de Almanya'nın Potsdam kentinde düzenlenecek geleneksel gala yemeğinde alacak. 
 
Havalimanı ayrıca, engelli yolcuların hayatına getirdiği kolaylıklar sebebiyle Ulaştırma Bakanlığı'ndan Türkiye'nin ilk 'Engelsiz' havaalanı kuruluşu sertifikası aldı. Limak Yatırım, GMR Infrastructure ve Malaysia Airports Holdings Berhad (MAHB) ortaklığında kurulan ISG, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda mevcut terminallerin işletme hakkının yanı sıra otopark işletmesi, yer hizmetleri, kargo, uçak yakıt ikmal operasyonları ve havalimanı oteli ile CIP tesislerini 20 yıl süre ile işletme hakkını 1 Mayıs 2008'de devraldı. İşletme hakkını 1 milyar 932 milyon Euro karşılığı devralan şirket, 500 milyon Euro'luk yatırım yaptı. Havalimanının hızlı büyümesine katkıda bulunacak ve yıllık yolcu kapasitesini 25 milyona çıkaran toplam 320 bin metrekarelik yeni terminal binası ve ekleri de, 31 Ekim 2009'da hizmete alındı.
(Zaman)
SABİHA GÖKÇEN'DE HEDEF BÜYÜK...

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 13 yıl önce
NE 15 MİLYONU YA????? HEDEF BU SENE 16 MİLYONUN ÜZERİ OLACAKTI!! ARKADAŞ ANLAMIYORUM YA, SANKİ SAW İSRAİLDE AHL VE THY YÖNETİMİ BURAYI DIŞLAYIP BAŞBAKANI YANLIŞ YÖNLEDİRİP BURANIN DEĞERİNİ DÜŞÜRÜYOR!! HALBUKİ BAŞBAKAN VE DİĞER BAKANLAR GENELDE SAW I TERCİH EDİYOR!! NEDEN BURAYI DIŞLAR GİBİ DAVRANIRLAR BİLMEM!! ARTIK ZEUSUN HAKKINI ZEUSA VERİN BAŞBAKANIM!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
HERŞEY SİYASİ!!!R.TAYYİP ERDOĞAN NE İSTERSE ŞUANDA O OLUR BU ÜLKEDE!!ŞUANDA ONUN BORUSU ÖTÜYOR!! 2. PİSTE BU HAVALİMANI GEÇ BİLE KALDI!SAMİMİ OLMADIKLARI İÇİN,NE YAPMAK İSTEDİKLERİNİ BU MİLLETE TAM OLARAK ANLATMADIKLARI İÇİN BU HAVALİMANI VASAT KALDI ANADOLU YAKASINDA!! HALBUKİ İSTANBUL 2 KITADAN OLUŞMAKTA; ANADOLU VE ASYA. ASYA YAKASI AHL DE ANADOLU YAKASI SAW DA OLMALI!!! 3. HAVALİMANI BOŞA ATILAN PARA ANLAMINA GELİR VEYA RANT KAPISI OLMAK İÇİN AÇILAN BİR KAPIDAN ÖTE BİŞEY OLAMAZ!! A.KADİR AKSUYA VERİLMİŞ İSTANBULUN HARFİYAT İŞİ, YENİ HAVALİMANINI DOLDURACAK MALZEME LAZIM, ODA A.KADİR AKSUNUN ELİNDE!! YAZIKTIR YA BU MİLLETİN VERDİĞİ VERGİLERE YA!! ADAM GİBİ KULLANIN BU MİLLET SİZİ TAKDİR ETSİN!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
yeni şirketler sefer lere başlıcakmı bilen varmı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
metro ve tramvay yok!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
tek pistle mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
isg yi büyüten bu yolda varını yoğunu bedenen ortya koya ramp çalışanları neden bu %28 büyümeden pay alamıyor neden bu sıcaklarda bu insanlara birer bardak soğuk kutulu ayran cok görülüyor (gecenyıla kadar veriliyordu) isg kazandıkca sinekten yağ çıkarmaya başladı yazıktır günahtır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Türkiye'ye başlarlar da IST mi olur SAW mı, onu görürüz :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hainan yakında pekine başlayacak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hala uzun menzilli tarifeli uçuşlar yok. AirAsia X gelse ne iyi olurdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hedef büyük ancak vizyon küçük.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000