09 Ocak 2013, Çarşamba 21:47:39

SABİHA GÖKÇEN'DE ESRARENGİZ UÇAK

Birleşik Arap Emirlikleri’nden İran’a gitmekte olan bir kargo uçağının, kargosunda ne taşıdığını beyan etmeyi reddetmesi üzerine birkaç gündür İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda tutulmakta olduğu bildirildi.
  • Araplar Irana birsey göndermek isteseler Türk ucagini yada Türkiye hava sahasini neden ise karistirsinlarki? Kendi ucaklarindan biriyle direk ucarlar, olup biter
  • türkiyede 3 tane cargo şirketi var toplam 16 uçakla iş yapmaya çalışıyorlar galiba birileri bizim şirketleri batırmaya çalışıyor böyle giderse cargo uçan şirket kalmayacak fakat şirketlerin ticaretleri bunu bile bile nasıl bu yükleri taşıtırlar anlayamadım. cebinde bombayla gezmek gibi bir şey bu..
  • diğer uçak ve şirket hemen ifşa edilmişti bu uçak hangi türk şirketimizin acaba??
  • SAYIN AKIF KONAR BEY, DUBAYI PERSONELINIZI TEKER TEKER CAGIRIN VE ORDA NE DOLAPLAR DONDUGUNU OGRENIN. TEMEL BEYDE ISTANBUL MUDURUNU CAGIRIP OGRENSIN. YOKSA YAKINDA USA ILE BUYUK PROBLEMLER YASAYACAKSINIZ. DUBAYI BINIS KAPISINA TERAZI KOYUN. BIRDE KAMERA..

 

Adının açıklanmaması kaydıyla AFP haber ajansına konuşan bir Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkilisi, “Bir Türk şirketine ait olan uçak, teknik nedenlerle Sabiha Gökçen Havalimanı’na acil iniş yapmak zorunda kaldı. Şirket, güvenlik gerekçeleriyle (bugün öğlene kadar) kargosunda ne bulunduğunu bildirmek zorunda, yoksa gerekeni yaparız” diye konuştu.

Yetkili, şirketin uçakta ne yüklü olduğunu açıklamama ısrarı sürerse Türk makamlarının uçağı denetleme hakkına sahip olacağını belirterek, “Muhtemelen altın taşıyor” dedi.

DIŞİŞLERİ'NDEN HÜRRİYET'E AÇIKLAMA
Hürriyet’e konuşan Dışişleri Bakanlığı kaynakları haberi doğruladı.

Uçağın kendiliğinden iniş yaptığını ifade eden diplomatik kaynaklar, “Türkiye'ye iniş yapan ya da yapmak durumunda kalan bir uçağa uygulanması gereken prosedürler uygulanıyor. Prosedürler tamamlanmadan detaylı bilgi verme imkanımız yok” dedi.

İRAN: BİZE ULAŞMADI
İran’ın Ankara Büyükelçiliği’nden bir yetkili ise Türk Dışişleri Bakanlığı’nın indirilen uçakla ilgili kendilerine bilgi vermediğini söyledi.

AFP’ye konuşan bir başka Türk yetkili de, “Eğer bir yolsuzluk söz konusuyla ilgili makamlar gerekeni yapar” dedi. Ancak iki yetkili de gerekli belgelerin verilen mühlet içinde sunulup sunulmadığı ve uçağın yoluna devam edip etmediği konusunda bir açıklama yapmadı.

BİR HAFTADA İKİNCİ
Geçtiğimiz günlerde de bir Türk kargo şirketine ait  uçağın yakıt ikmali için indiği Atatürk Havalimanı’nda bekletildiği bildirilmişti.

Uçağın, 1 Ocak 2013 Salı günü Gana’dan yola çıktığı ve 1,5 ton altınla Dubai’ye gittiği ifade edilmişti.(Hürriyet)

SABİHA GÖKÇEN'DE ESRARENGİZ UÇAK

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

### ~ 11 yıl önce
Araplar Irana birsey göndermek isteseler Türk ucagini yada Türkiye hava sahasini neden ise karistirsinlarki? Kendi ucaklarindan biriyle direk ucarlar, olup biter

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cargo ~ 11 yıl önce
türkiyede 3 tane cargo şirketi var toplam 16 uçakla iş yapmaya çalışıyorlar galiba birileri bizim şirketleri batırmaya çalışıyor böyle giderse cargo uçan şirket kalmayacak fakat şirketlerin ticaretleri bunu bile bile nasıl bu yükleri taşıtırlar anlayamadım. cebinde bombayla gezmek gibi bir şey bu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
diğer uçak ~ 11 yıl önce
diğer uçak ve şirket hemen ifşa edilmişti bu uçak hangi türk şirketimizin acaba??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY DIKKAT ~ 11 yıl önce
SAYIN AKIF KONAR BEY, DUBAYI PERSONELINIZI TEKER TEKER CAGIRIN VE ORDA NE DOLAPLAR DONDUGUNU OGRENIN. TEMEL BEYDE ISTANBUL MUDURUNU CAGIRIP OGRENSIN. YOKSA YAKINDA USA ILE BUYUK PROBLEMLER YASAYACAKSINIZ. DUBAYI BINIS KAPISINA TERAZI KOYUN. BIRDE KAMERA..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
enterasan ~ 11 yıl önce
DUBAYI ne dir ... Bahsi gecen firma bizim bayrak taşıyıcımız bence hakkında atıp tutarken BUNU UNUTMAYIN aksi halde davranışınız kişilere olan hislerinizden cıkar Vatan hainliğine girer

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000