28 Mart 2011, Pazartesi 08:28:31

Pilotun anonsu: Maraş’a kadar gidemeyiz

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan, Kahramanmaraş’a gitmek üzere havalanan Başbakan Tayyip Erdoğan’ı taşıyan ANA uçağı, Ankara Esenboğa Havalimanı’na zorunlu iniş yaptı. Pilot havada, “Kahramanmaraş’a kadar gidemeyiz” anonsu yaparken kabin içinde herhangi bir panik yaşanmadı.
  • ALLAH korkusu olanın malvarlıgına bak peşkeşlerine bak çocukları dünürü için devletin imkanlarıyla katara gidene bak işviçre bankalarına bak partinin kayıp milyon dolarlarına bak iktidardan önceki malvarlıgıyla şimdikine bak mitinglerde dagıttıgı paralara bak sonra ALLAH korkusunu neymiş bilelim
  • Allah yorumculara,basbakani bu kadar yuceltenlere akil fikir versin.Cok gezdiler,ulkenin itibarini yukselttiler, oyle mi? Sizin dunyadan haberiniz yok ya da kor-sagiri oynuyorsunuz? Hangi dis itibardan bahsediyorsunuz, Almanya mi, Fransa'mi, ABD'mi, Israil mi? Hangisi? En basitinden Deniz Feneri'ni aciklasinlar,cozsunler ondan sonra konusalim.Muhalefet oldugu icin basilmamis bir kitabi bile toplatan zihniyeti konusalim.Bu kadar kor olmayin!!!Eski yonetimler soyle yapti, bunlar boyle.Eski yonetimleri savunmuyorum ama bunlari da yuzeltmek icin gercekten kor olmak lazim...
  • elindeki paraya bakta konus sen!!ATAMIN yanindaki rezil sifirlari niye silemedi o eskiden herseyi yapmis olanlar???
  • ALLAH Recep Tayyip ERDOĞAN'^dan Razı olsun...BUrdaki Yorumları okuyorumda İnanın Çok gülüyorum...En azından Benim Liderimde ALLAH korkusu var..Sn Başbakan'a İftira atmaya gören gözler davacı olur..Havacılık Nerdennnn,nereye geldi,bunu görmemek İmkansızlıktır..ALLAH Yolunu Açık etsin Yüzde 58'leee Geliyoruzzz...
  • Cumhuriyet tarihinin en faal iktidarına helal olsun. Allah yardımcıları olsun .. başbakanından bakanlarına gidilmeyen ülke bırakmadılar. Semeresini de yavaş yavaş görmeye başladık .. İktidarın haricinde cumhurbaşkanımız da çok aktif. 3'lü koalisyon ve Sezer dönemi bu dönemle kıyaslansa herşey ortaya çıkar. Sezer Ankara dışına toplam 10 kere falan çıkmıştı . bu on gezinin 9 u zaten yurtiçiydi..
  • sn başbakanımızın 4 uçak 1 helikopteri yokmu var gidecegi meydanın bütün bacaklarına birer uçak veya helikopteri konur böyle bir olayla karşılaşılmaz ayrıca ABD den neyimiz eksik ""small air force " kurulur ABD başkanının uçakları neyse onlardan alınır!.
  • Bak kardeşim,şu oto yol dediklerin 1. köprü ve bağlantı yolları(e-5) açılış yılı 1974 idi dünyaya gelmişmiydin acaba? Sn.Demirel zamanı yapıldı. 2.köprü ve bağlantı yolları(tem) Rahmetli Özal zamanı açıldı.Sen bilirmisin ilk özel havayolu İstanbul Airlines 1986 yılı,Nobel Air,Tur Avrupa,Green Air,Vip Air,Birgen Air,Bosphours Havayolları,Air Alfa,vb.niceleri 1987 ve 1990 yıllarının başları idi.THY'nin hiç bir zaman batma diye bir problemi olmadı.Onun için sen balık hafızalı değilim diyorsun ama biraz öylesin galiba çünkü bu ülke Akp ile adam olmadı.Bu ülkede gap'a çivi çakmadılar ve bunlar yapılırken ülkenin değerleri satılmamıştı.Dış ve iç borçda bu kadar fazla olmamışdı.Bazı şeyleri iyi incele sonra yaz.
  • madem bu kadar geçmiş bildiginizi söylüyorsunuz peki bundan 9 sene öncesine kdar hortumlanan bankalardan bir gecede merkez bankasından uçan 10 milyar larda dolaralardan dünyadaki itibarımızdan hedefsiz bir türkiyeden tabiriri yerindeyse batan bir thy den hiç özel hava yolu olmayan bir ülkeden bırakın oto yolu dunle yolu bile olmayan bir ülkeden BİRAZCIK BANA ANLATA BİLİRMİSİNİZ ben balık hafızalı deyilim ki milette böyle sizlere önerim birde diyer dünya ülkelerinin başbakanlarına ve devlet adamlarına tahsiz edilen vasıtalardan bahsedin ama 3.üncü dünya ülkelerinden degil ha çünkü biz artık 1 dünya ülkeleri içindeyiz benim ülkem gelişiyor her ne kadar kabul etmesenizde türkiye nin %60-65 görüyor saygılarımla....?
  • Abdüllatif Şener'in dediği gibi Sn Başbakan kendi yaptığı olumsuz her işi hemen sonrası başkası yapmış gibi gösterir.Şimdi Sn.Başbakan önce Tsk için insan kendi halkına nasıl iç düşman diyebilir derken,Cumhuriyet tarihinde en büyük koruma ordusu kuran Sn.Başbakan ile Sn.Cumhurbaşkanı,Binlerce koruma,zırhlı araç,sniperlar,özel harekat,yakın koruma ve en son bomba yeni bir kamyon yapılmış nükleer saldırıya karşı,öbür taraftan köşk de zırhlı camlar,duvarların kuvvetlendirilmesi aman Allahım kim için?İç düşman kim?Lütfen bir önceki başbakan ve cumhurbaşkanı'na bakın,birde 9 seneye ama lütfen objektif olun.Ahhh ,ahh benim güzel halkım ahhh.
  • yeyin agalar yeyin ...uçak alın...kurslara gidin...çatlayıncaya kadar yeyinnn...yetimide .........tüyünüde.....
Erdoğan, dün saat 11.05’de ANA uçağıyla İstanbul’dan Kahramanmaraş’a hareket etti. Havalandıktan sonra uçak, normal olmayan bazı veriler iletmeye başladı. Kaptan pilot kısa bir değerlendirme yaptıktan sonra uçuşu riske atmak istemeyip, “Kahramanmaraş’a kadar gitmemiz tehlikeli olabilir. Ankara’ya inelim” diyerek acil iniş kararı aldı. Durumu Esenboğa Havalimanı’ndaki hava kontrolörüne bildiren pilot zorunlu iniş yaptı. Aynı süre içinde Esenboğa’da özel hangarda bekletilen Başbakanlığın diğer uçağı DAP’ın hazırlanması talimatı verildi. Küçük teknik bir arıza açıklaması yapan Başbakanlık kaynakları, teknik arızanın içeriği hakkında bilgi vermedi. Uçakta bulunan Erdoğan’ın basın danışmanı Lütfullah Göktaş, “Kabinde panik yaşanmadı. Kabinden arıza hissedilmedi. Büyük bir şey değildi” dedi.

Korumalar Ankara’da kaldı
Kahramanmaraş’a 5 bakanıyla birlikte hareket eden Erdoğan’a Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun yanı sıra bir koruma ekibi eşlik ediyordu. Heyet Esenboğa’da bir süre DAP uçağının hazırlanmasını bekledi. Uçak saat 13.00’de koltuk sayısının daha az olması nedeniyle bu kez korumalar olmadan havalandı. Yoğun seyahatleri nedeniyle mesaisinin önemli bölümü havada geçiren Erdoğan daha önce de tehlikeler atlattı.

İlk vukuatı
Başbakanlık bünyesinde bulunan ANA, ATA, GAP ve DAP isimlİ 4 uçak Cumhurbaşkanı, Başbakan ve bakanlar tarafından ortak kullanılıyor. Havuza en son giren ANA ve DAP uçakları, filonun en genç iki uçağı. Bu iki yeni uçakta bugüne kadar herhangi bir arıza olmadı. Filonun diğer iki uçağı GAP ve ATA birçok tehlike atlattı. GAP ve ATA sadece bu yıl, bir ay içinde art arda arızalandı. Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın Japonya seyahati sırasında GAP uçağında arıza çıkmış, uçak Pekin Havalimanı’na zorunlu iniş yapmak durumunda kalmıştı. Bir sonraki arıza Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Bağdat seyahatinde ortaya çıktı. Bu kez arızalanan ATA uçağı oldu.

(Hürriyet)
Pilotun anonsu: Maraş’a kadar gidemeyiz

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 13 yıl önce
ALLAH korkusu olanın malvarlıgına bak peşkeşlerine bak çocukları dünürü için devletin imkanlarıyla katara gidene bak işviçre bankalarına bak partinin kayıp milyon dolarlarına bak iktidardan önceki malvarlıgıyla şimdikine bak mitinglerde dagıttıgı paralara bak sonra ALLAH korkusunu neymiş bilelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Allah yorumculara,basbakani bu kadar yuceltenlere akil fikir versin.Cok gezdiler,ulkenin itibarini yukselttiler, oyle mi? Sizin dunyadan haberiniz yok ya da kor-sagiri oynuyorsunuz? Hangi dis itibardan bahsediyorsunuz, Almanya mi, Fransa'mi, ABD'mi, Israil mi? Hangisi? En basitinden Deniz Feneri'ni aciklasinlar,cozsunler ondan sonra konusalim.Muhalefet oldugu icin basilmamis bir kitabi bile toplatan zihniyeti konusalim.Bu kadar kor olmayin!!!Eski yonetimler soyle yapti, bunlar boyle.Eski yonetimleri savunmuyorum ama bunlari da yuzeltmek icin gercekten kor olmak lazim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
elindeki paraya bakta konus sen!!ATAMIN yanindaki rezil sifirlari niye silemedi o eskiden herseyi yapmis olanlar???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ALLAH Recep Tayyip ERDOĞAN'^dan Razı olsun...BUrdaki Yorumları okuyorumda İnanın Çok gülüyorum...En azından Benim Liderimde ALLAH korkusu var..Sn Başbakan'a İftira atmaya gören gözler davacı olur..Havacılık Nerdennnn,nereye geldi,bunu görmemek İmkansızlıktır..ALLAH Yolunu Açık etsin Yüzde 58'leee Geliyoruzzz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Cumhuriyet tarihinin en faal iktidarına helal olsun. Allah yardımcıları olsun .. başbakanından bakanlarına gidilmeyen ülke bırakmadılar. Semeresini de yavaş yavaş görmeye başladık .. İktidarın haricinde cumhurbaşkanımız da çok aktif. 3'lü koalisyon ve Sezer dönemi bu dönemle kıyaslansa herşey ortaya çıkar. Sezer Ankara dışına toplam 10 kere falan çıkmıştı . bu on gezinin 9 u zaten yurtiçiydi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
sn başbakanımızın 4 uçak 1 helikopteri yokmu var gidecegi meydanın bütün bacaklarına birer uçak veya helikopteri konur böyle bir olayla karşılaşılmaz ayrıca ABD den neyimiz eksik ""small air force " kurulur ABD başkanının uçakları neyse onlardan alınır!.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bak kardeşim,şu oto yol dediklerin 1. köprü ve bağlantı yolları(e-5) açılış yılı 1974 idi dünyaya gelmişmiydin acaba? Sn.Demirel zamanı yapıldı. 2.köprü ve bağlantı yolları(tem) Rahmetli Özal zamanı açıldı.Sen bilirmisin ilk özel havayolu İstanbul Airlines 1986 yılı,Nobel Air,Tur Avrupa,Green Air,Vip Air,Birgen Air,Bosphours Havayolları,Air Alfa,vb.niceleri 1987 ve 1990 yıllarının başları idi.THY'nin hiç bir zaman batma diye bir problemi olmadı.Onun için sen balık hafızalı değilim diyorsun ama biraz öylesin galiba çünkü bu ülke Akp ile adam olmadı.Bu ülkede gap'a çivi çakmadılar ve bunlar yapılırken ülkenin değerleri satılmamıştı.Dış ve iç borçda bu kadar fazla olmamışdı.Bazı şeyleri iyi incele sonra yaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
madem bu kadar geçmiş bildiginizi söylüyorsunuz peki bundan 9 sene öncesine kdar hortumlanan bankalardan bir gecede merkez bankasından uçan 10 milyar larda dolaralardan dünyadaki itibarımızdan hedefsiz bir türkiyeden tabiriri yerindeyse batan bir thy den hiç özel hava yolu olmayan bir ülkeden bırakın oto yolu dunle yolu bile olmayan bir ülkeden BİRAZCIK BANA ANLATA BİLİRMİSİNİZ ben balık hafızalı deyilim ki milette böyle sizlere önerim birde diyer dünya ülkelerinin başbakanlarına ve devlet adamlarına tahsiz edilen vasıtalardan bahsedin ama 3.üncü dünya ülkelerinden degil ha çünkü biz artık 1 dünya ülkeleri içindeyiz benim ülkem gelişiyor her ne kadar kabul etmesenizde türkiye nin %60-65 görüyor saygılarımla....?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Abdüllatif Şener'in dediği gibi Sn Başbakan kendi yaptığı olumsuz her işi hemen sonrası başkası yapmış gibi gösterir.Şimdi Sn.Başbakan önce Tsk için insan kendi halkına nasıl iç düşman diyebilir derken,Cumhuriyet tarihinde en büyük koruma ordusu kuran Sn.Başbakan ile Sn.Cumhurbaşkanı,Binlerce koruma,zırhlı araç,sniperlar,özel harekat,yakın koruma ve en son bomba yeni bir kamyon yapılmış nükleer saldırıya karşı,öbür taraftan köşk de zırhlı camlar,duvarların kuvvetlendirilmesi aman Allahım kim için?İç düşman kim?Lütfen bir önceki başbakan ve cumhurbaşkanı'na bakın,birde 9 seneye ama lütfen objektif olun.Ahhh ,ahh benim güzel halkım ahhh.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
yeyin agalar yeyin ...uçak alın...kurslara gidin...çatlayıncaya kadar yeyinnn...yetimide .........tüyünüde.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000