08 Mayıs 2014, Perşembe 11:21:21

İSG'YE YİNE "AVRUPA'NIN EN HIZLI BÜYÜYENİ" SEÇİLDİ

2013 yılında yüzde 29’luk yolcu artış oranı elde eden İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, ikinci kez “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havalimanı” ödülüne layık görüldü. İstanbul Sabiha Gökçen daha önce de ACI Europe tarafından aynı ödüle layık görülmüştü.
  • Tebrikler Gökhan Bey & Asiyat Hanım.
  • Böyle seyler duymak ve okumak ne kadar keyifli bizim acimizdan
  • ISG ne zamandan beri Avrupa oluyor?
  • Kaliteli hizmet var. Îş bilinci var. Haliyle ortaya çıkan sonuç gayet doğaldır.

2013 yılındaki performansıyla daha önce ACI Europe tarafından “En Hızlı Büyüyen Havalimanı” seçilen İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na yurtdışından yeni bir ödül daha geldi. Yaptığı analizler ile dünyada havacılık sektörünün nabzını tutan anna.aero adlı internet sitesi, kapasitesi 10 milyon ve üzerinde olan havalimanları arasında yaptığı değerlendirme sonucu, 2013 yılında elde ettiği yüzde 29 oranındaki büyümeyi gözönüne alarak İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nı, Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havalimanı (Fastest Growing Airport) olarak seçti. Sabiha Gökçen Havalimanı; anna.aero sitesi tarafından, 2009, 2010 ve 2012 yıllarında da Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanı olarak seçilmişti. 

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın, Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havalimanı ödülüne layık görülmesinin başarılarını perçinlediğini belirten İSG CEO’su Gökhan Buğday, “Yolcu kapasitelerine göre 10 milyon ve  üzerindeki havalimanları arasında 2013 yılında yüzde 29’luk artış oranıyla Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havalimanı seçildik. Havacılık sektörünün nabzını tutan anna.aero gibi bir otorite tarafından bu ödüle layık görülmek son derece mutluluk verici. 2013 yılını 18.8 milyon yolcu rakamıyla tamamlayan Sabiha Gökçen Havalimanı; geçtiğimiz günlerde yine bu performasıyla, ACI Europe tarafından “En Hızlı Büyüyen Havalimanı” olarak seçilmişti. 2014 yılında 24 milyon yolcuya ulaşılması tahmin edilmekte olup, hemen hemen her yıl elde ettiğimiz bu  başarılara, yıl sonunda bir yenisini daha eklemeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

İSG'YE YİNE "AVRUPA'NIN EN HIZLI BÜYÜYENİ" SEÇİLDİ

Facebook Yorum

Yorumlar

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Tebrikler Gökhan Bey & Asiyat Hanım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Böyle seyler duymak ve okumak ne kadar keyifli bizim acimizdan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avrupa'nin mi? ~ 9 yıl önce
ISG ne zamandan beri Avrupa oluyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Kaliteli hizmet var. Îş bilinci var. Haliyle ortaya çıkan sonuç gayet doğaldır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000