07 Ocak 2011, Cuma 16:28:03

FARKLI KÜLTÜRLER SABİHA GÖKÇEN'DE BULUŞYOR

Türkiye’nin farklı renkleri Sabiha Gökçen’de buluşmaya devam ediyor...
  • İzmit SAW diyen arkadaş daha çooooooook beklersin 2010 da 11 milyon yolcu ve Atatürk ve Antalyayla birlikte yolcu sayısında 3 üncü olan bir meydanın kargo meydanı olmasını sen sadece rüyanda görürsün :))
  • Hayret nasıl olduda ISG de bir aktivite oldu. Paraya nasıl kıydılar harcamaya, akıl almış değil :) Gelişme var tebrikler... 10 yıl içinde ilk defa olumlu 1 adım atıldı SAW da... bakalım arkası gelir mi :)
  • aslında SAW değil, AHL kargo terminali olmalı eski, yamalı, yetersiz ve ayrıca şehrin ortasında kanserli hücre gibi yer kaplıyor. Berlin'in yaptığı gibi Havalimanlarımızı şehir dışına çıkarmamız lazım. Yani Kanserli hücreyi oradan almak gerekir. Bunun yanında SAW her açıdan Geleceğin kapısı...
  • bu izmit SAW ne zaman kargo havalimani olacak yav
  • sawada buyakışır
  • ISGyi bu aktivitesinden dolayı kutlamak gerekiyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı; terminalde oluşturduğu kültür-sanat platformuyla, misafirlerine keyifli anlar yaşatmaya devam ediyor.

Havayolunu tercih eden yolcuları her ay farklı bir kültür-sanat etkinliği ile buluşturan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (İSG) geçtiğimiz ay açılan ve ziyaretçilerden yoğun ilgi gören ‘Kentler Sergisi’nin 2. döneminde farklı kentleri ve kültürleri sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Aldığı ulusal ve uluslararası ödüllerle hizmet kalitesi tescil edilen ve geçtiğimiz yılı rekor düzeyde artışla tamamlayan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda (İSG), Türkiye’nin tanıtımı için önemli bir kültürel aktivite daha düzenleniyor. Sabiha Gökçen Havalimanı ülkemizin tarihi, kültürel ve folklorik özelliklerini ilk kez il bazında ortaya koyan ‘Kentler Sergisi’nin 2. döneminde bir ay boyunca; Adıyaman, Artvin, Burhaniye, Erdek, Giresun, Gökçeada, Gümüşhane, Karaman, Mersin, Samsun, Trabzon kentleri tanıtımlarını yapacaklar.

Serginin açılışı nedeniyle düzenlenen kokteyle; Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, Erdek Kaymakamı İsmail Kaygısız,  Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Aysan, Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci, Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta, Trabzon İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Adem Demirbaş ile illerin belediye ve valiliklerinden gelen  temsilciler ve İSG yöneticileri katıldı.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki ‘Kentler Sergisi’nde; tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan, eşsiz kültürel ve tarihi dokusuyla bir turizm cenneti olan ülkemizin özel kentlerinin ve yörelerinin zenginlikleri tüm yönleriyle ortaya konuyor. İllerin öne çıkan tarihi ve kültürel dokusu; yöresel değerler kurulan standlar ve tanıtıcı etkinliklerle ziyaretçilere sunuluyor. Standlarda illeri tanıtıcı yöresel etkinliklere yer verilerek, yöreler hakkında ayrıntılı bilgi içeren kent bültenleri de dağıtılıyor. 

Ülkemizi yerli ve yabancı turistlere daha iyi tanıtmak için eşsiz bir fırsat olan sergi, hem bir rehber niteliği taşıyor hem de o illerin bilinmeyen yönlerini gözler önüne seriyor. Show Fuarcılık’ın katkılarıyla 81 ilin valilerinin desteğiyle hazırlanan sergi ülkemizin en önemli bağlantı noktalarından biri olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda ziyaretçilerini bekliyor. 

Sanatseverlerin yoğun ilgisi ile karşılanan UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası olarak ilan edilen Adıyaman Nemrut Dağı standının da yer aldığı  ‘İSG Kentler Sergisi’, Ocak ayı boyunca İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı iç hatlar giden yolcu bölümündeki sergi alanında ziyaret edilebilir.FARKLI KÜLTÜRLER SABİHA GÖKÇEN'DE BULUŞYOR

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 13 yıl önce
İzmit SAW diyen arkadaş daha çooooooook beklersin 2010 da 11 milyon yolcu ve Atatürk ve Antalyayla birlikte yolcu sayısında 3 üncü olan bir meydanın kargo meydanı olmasını sen sadece rüyanda görürsün :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hayret nasıl olduda ISG de bir aktivite oldu. Paraya nasıl kıydılar harcamaya, akıl almış değil :) Gelişme var tebrikler... 10 yıl içinde ilk defa olumlu 1 adım atıldı SAW da... bakalım arkası gelir mi :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
aslında SAW değil, AHL kargo terminali olmalı eski, yamalı, yetersiz ve ayrıca şehrin ortasında kanserli hücre gibi yer kaplıyor. Berlin'in yaptığı gibi Havalimanlarımızı şehir dışına çıkarmamız lazım. Yani Kanserli hücreyi oradan almak gerekir. Bunun yanında SAW her açıdan Geleceğin kapısı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bu izmit SAW ne zaman kargo havalimani olacak yav

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
sawada buyakışır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ISGyi bu aktivitesinden dolayı kutlamak gerekiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000