23 Temmuz 2009, Perşembe 07:50:45

"Uçakta ayakta gideriz ama..."

Yolcuların, ücret alınmazsa, dünyanın en ucuz uçak bileti satan şirketi olmakla ünlenen Ryanair'in uçuşlarında ayakta gitmeye razı oldukları bildirildi.
  • HAVACILIK KUALLARINA GÖRE HER YOLCU OTURACAK VE BAĞLANACAKTIR.HER SIRA KOLTUKTA BİR FAZLADAN OKSİJEN MASKESİ OLUR O DA BEBEKLER İÇİDİR GERİSİNİ SİZ YORUMLAYIN SAYGILAR
  • oldu olacak konteynerlere doldurup taşısınlar. insana, insan gibi muamele edilmesi gerekir. en temel ihtiyaçları adeta haraca bağlar gibi, cezalandırır gibi ücretlendireceksiniz, sonra da ben ucuza yolcu taşıyorum, hizmet ediyorum diyeceksiniz. ona öyle demezler efendiler; su bilmem kaç para, tuvalet kaç para vs. vs. birileri ucuza uçurup otobüsten yolcu çalıp, kendime yeni iş kapısı açayım diyor, adı da ucuz taşımacılık oluyor. sen beni uçağında insan gibi ağırla ve ucuz uçur o zaman seni takdir edeyim. ama biliyoruz ki bu mümkün değil. herşeyin bir bedeli vardır. havacılığın ucuz bir sektör olmadığını biliyoruz, bir yerde sakata gelmeyiz inşallah. ama bu arada insan muamelesi yapmayı tasarruf konusu yapanlara söyleyecek söz yok mu?
  • Peki ayakta yolculuk ne kadar güvenli...

Önce maliyeti düşürmek için tuvaleti paralı duruma getirmeyi, şimdi de ayakta yolcu almayı planlayan İrlandalı şirketin internette yaptığı kamuoyu yoklamasına katılan 120 bin kişiden yüzde 66'sının, biletlerin ücretsiz olması koşuluyla 1 saatlik yolculuğu ayakta yapmaya sıcak baktıkları ortaya çıktı. Katılımcıların yüzde 34'ü ise bu seçeneğe ''hayır'' dedi.

Yoklamada, bilet ücretinin yarısının alınması durumunda ayakta yolculuğa ''evet'' diyenlerin oranı yüzde 42, ''hayır'' diyenlerinse yüzde 58 çıktı.

''Kısa uçuşlarda yolcuların, tren, otobüs ve metrodaki gibi ayakta durmayı tercih etme hakkı olmalı mı?'' sorusuna da katılımcıların yüzde 60'ı ''evet'', yüzde 40'ı ise ''hayır'' yanıtını verdi.

Ryanair'in sözcüsü Stephen McNamara, şirketin, katılımcıların ''evet''lerinden memnun olduğunu, Amerikan Boeing uçaklarının üreticileriyle yolcuların uçak içinde ayakta duracakları bir bölgenin dizaynı üzerinde görüşmeleri sürdüreceğini bildirdi. (Zaman)

"Uçakta ayakta gideriz ama..."

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
HAVACILIK KUALLARINA GÖRE HER YOLCU OTURACAK VE BAĞLANACAKTIR.HER SIRA KOLTUKTA BİR FAZLADAN OKSİJEN MASKESİ OLUR O DA BEBEKLER İÇİDİR GERİSİNİ SİZ YORUMLAYIN SAYGILAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
oldu olacak konteynerlere doldurup taşısınlar. insana, insan gibi muamele edilmesi gerekir. en temel ihtiyaçları adeta haraca bağlar gibi, cezalandırır gibi ücretlendireceksiniz, sonra da ben ucuza yolcu taşıyorum, hizmet ediyorum diyeceksiniz. ona öyle demezler efendiler; su bilmem kaç para, tuvalet kaç para vs. vs. birileri ucuza uçurup otobüsten yolcu çalıp, kendime yeni iş kapısı açayım diyor, adı da ucuz taşımacılık oluyor. sen beni uçağında insan gibi ağırla ve ucuz uçur o zaman seni takdir edeyim. ama biliyoruz ki bu mümkün değil. herşeyin bir bedeli vardır. havacılığın ucuz bir sektör olmadığını biliyoruz, bir yerde sakata gelmeyiz inşallah. ama bu arada insan muamelesi yapmayı tasarruf konusu yapanlara söyleyecek söz yok mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Peki ayakta yolculuk ne kadar güvenli...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000