23 Şubat 2015, Pazartesi 12:46:35

RYANAIR'DEN DEV ANLAŞMA

İrlanda merkezli ucuzcu havayolu şirketi Ryanair, Vodafone ile önemli bir iş ortaklığına imza attı
  • hi hi evet e cevaben.... turkiyeye gelince euro cinsinden yapicak hali yok...nasil avrupanin en ucuzu turkiyenin de en ucuzu olur kafasinda yazdim...adamlarn amaci en ucuz olmak...
  • ulen bu yoksa fuat avni mi:) cok pis gülüyor!!
  • aynen...bizede lazim boyle bi sirket ..oneclikli pegaus a iyi gelir ucuz deyip son günlerde 300 tl yi Çakan pegasus a iyi gelir :)
  • Bize de bitane ryanair lazim gelse havacilik dengelerini altust eder lowcost nedir gosterir asiri fiyat cekenler fiyat cekemez olur
  • libya bize hareket cekmiş ulen siz bizim gucumuzu mu test ediyorsunuz!!!!! yakarız ulennnnn heyyyyttt

İrlanda merkezli ucuzcu havayolu şirketi Ryanair, Vodafone ile önemli bir iş ortaklığına imza attı. Anlaşma kapsamında Vodafone, Ryanair’e uçtuğu 189 noktada bir iletişim altyapısı, 3G ve 4G sağlama konusunda destek verecek, IT konusunda da çözümler sağlayacak.

Anlaşma sadece ağ altyapısı ve iletişimi değil, pilotların Elektronik Uçuş Çanta’sına geçmesini de sağlayacak. Webrazzi'de yer alan habere göre; Bllindiği üzere pilotlar her uçak modeli için yüzlerce kağıdı pilot kabininde tutuyor. Bunların dijitalleştirilmesi projesi kapsamında çalışan pek çok havayolu, bu kağıtları boyut olarak daha ufak ve hafif olan iPad’lerin içine taşımaya hazır. Ryanair de bu projeyi Vodafone ile yapmaya ve pilotlara iPad vermeyi planlıyor. Böylece uçakla ilgili tüm bilgi ve briefler tabletlerin içine sığacak.

Ryanair’in yer servislerinden biletlemeye, hatta pilot kabinine kadar iletişimini Vodafone İrlanda’ya emanet etmiş olması önemli bir adım olarak gösteriliyor. 

RYANAIR'DEN DEV ANLAŞMA

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
hi hi evet e cevaben.... turkiyeye gelince euro cinsinden yapicak hali yok...nasil avrupanin en ucuzu turkiyenin de en ucuzu olur kafasinda yazdim...adamlarn amaci en ucuz olmak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ekonomik gerçekler ~ 9 yıl önce
Ben de sana bunun ekonomik olarak kolay olmayacağını anlatıyorum güzel kardeşim. Ryanair atıl havalimanlarına gider, Çorlu gibi, o sayede bahsettiğim 15€ yerine 2€ öder misal yolcu başına ve bilet ucuzlar; ama sen de şehir dışına gitmek zorunda kalırsın uçmak için. Bunlar ekonomik gerçekler. Adam ucuz olacağım diye zarar etmiyor "ucuz olma kafası" dediğin şey basit bir yönetim kararı değil. Hem Sabiha gibi Avrupa standartlarının üstünde havalimanını kullanıp hem de Ryanair fiyatları istersen olmaz o iş anlatmaya çalıştığım o. Bahsettiğim ücretlere gelince, TL ye çevir karşılığını alır. Yakıtı yolcu ücretini, kabini kokpiti her şeyi adam hep €'dan hallediyor, TL'ye çevrir karşılığını alır. Bu tip iş modelinde öyle ülkeye özel hizmet tarife bulamazsın, adamın web sayfasındaki fiyat neyse anlık TL ye çevirir alır. Acentayla TR ofisiyle falan uğraşmaz. Ofis demişken olur da iptal/gecikme/iade/değişim olursa karşında yetkili bulabilirsen şanslısın, her şey online hallolur.
slm:) ~ 9 yıl önce
ulen bu yoksa fuat avni mi:) cok pis gülüyor!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
aynen...bizede lazim boyle bi sirket ..oneclikli pegaus a iyi gelir ucuz deyip son günlerde 300 tl yi Çakan pegasus a iyi gelir :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hı hı lazım evet ~ 9 yıl önce
Eğer Çorlu'dan uçmaya razıysan neden olmasın? Ryanair'in yolcu başına 15€ verip Sabiha'ya ineceğini senin de ucuz ucuz uçacağını düşünüyorsan rüyalarda buluşuruz dostum:)) Ha bi de unutmadan; online kredi kartı ile ödemende 2% komisyonu, high season'da €45'a kadar çıkan check-in bagaj ödemesini, bi de 1 kg bile fazla olsa oversize carry-on için gate önünde 50€ ödemeyi Türk halkına kabul ettir gel beni bul ben direk temasa geçicem Ryanair'le :)
737 ~ 9 yıl önce
Bize de bitane ryanair lazim gelse havacilik dengelerini altust eder lowcost nedir gosterir asiri fiyat cekenler fiyat cekemez olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
libyya ~ 9 yıl önce
libya bize hareket cekmiş ulen siz bizim gucumuzu mu test ediyorsunuz!!!!! yakarız ulennnnn heyyyyttt

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000