26 Ağustos 2009, Çarşamba 08:09:02

Ryanair şimdi de tiryakileri sevindirecek

İrlanda merkezli “ucuzcu” havayolu şirketi Ryanair, ilginç uygulamalarına bir yenisini eklemeye hazırlanıyor...
  • Beslerden misiniz?
  • bu cozumlemeleri sanirim siz yapiyorsunuz :)))
  • 8. Butun bunlari yapan Mick'in son sozu sudur; 'evet sevimsiz bir gercek ama yerim doldurulabilir. bir gun birileri bu firmayi benden daha iyi yonetecek' .. Taklitci kardesimizde bu cesaret var mi? bilmiyorum.. Heeyyy ! sana soyluyorum .. Otur bir sey yap da bu da senin fikrin diyelim takdir edelim...
  • 6. Michael egzantrik bir karar verdiginde bir basin toplantisi yapar, aciklar, ertesi gun Irlanda ve Ingiltere de tum gazetelere surmansetten girer. Itiraz geldiginde ve tenkit aldiginda ikinci bir basin toplantisi yapar itiraz edenlere (kim oldugunu umursamadan saydirir) ertesi gun gazatelere surmansetten (evet bir daha ) girer. Cakmasi ise buyuklerinden ogrendigi lobicilik vb. sade suya tirit metodlarla PR firmalarina para kaptirir, 13 uncu sayfada tek sutun haberle avunur. 7. Michael (ornegin) Sarkozy ve Carla fotografini kullanarak reklam yapar (Fransa da ) .. Davalik olur 100bin EUR tazminat oder .. Tum dunya gazetelerine haber olur. milyonlarca EUR luk PR i 100 bine kapatir. bizimkinin bunun icin cok firin ekmek yemesi gerekir.
  • 4. Ryanair Boeing ile pazarlik ederken de , musteri sikayetine cevap verirken de gerektigi yerde f... o.. diyebilen insanlardan kuruludur. Pegasus ta ise hala soyadinin getirdigi bir agirlik vardir. Patron ayni zamanda tepe yonetici oldugu surece Pegasus tan boyle bir kivraklik beklenemez. 5. Ryanair in CEOsu (milyarder olmakla birlikte) kot ile ise gelir. Pegasus un patronu kravat cikarmayi becerebilir ama 2000 EUR luk elbise giymeye devam eder. 6 Michael bus lane i kullanabilmek icin 600 serisi Mersosuna taksi plakasi alacak kadar devrimcidir. Taksi komisyonu itiraz ettiginde#evet bu bir taksidir, ben kiraladim ve soforu de musterisi de benim# diyebilir. Yerli versiyonunda bu (ya da benzeri bir) cesaret yoktur.
  • 1. Pegasusun patronu 'babam sagolsun'cu bir ust sinif cocugudur. Michael O'Leary devlet dogumevinde dogmus kelimenin tam anlamiyla bir orta sinif cocugudur. 2. Pegasus'un patronu cani istedigi icin havayolu isine bulasmistir. Michael'i sartlar oraya getirmis, patronu CEO yapmis, sonra da soke soke hissedar olmustur. 3. Michael Trinity College (Irlanda nin Oxford'u , Bogazicisi vb. si) mezunu olmakla birlikte zamaninda bufecilik (newsagent) dahi yapmaktan yuksunmemis dogustan girisimcidir. (Iflas etmek uzere iken devraldigi bufede paranin canina okumustur). Yerli taklidi ise sinifsal olarak uzun suredir bir bufeden alisveris dahi yapmamis olabilir.
  • Arkadaşlar... Pegasus Havayolları sizin deyiminizle taklit ederek, (başka bakış açısından bakarak uygulamaları kendi bünyesine adapte ederek) kriz yaşanan bir dönemde bile büyümeyi başardı ve yüzlerce kişiye istihdam yarattı. TK'da işten çıkarmaların konuşulduğu dönemde Pegasus Havayolları, önemli sayılacak miktarda kişiye iş kapısı oldu. Biraz takdirden birşey olmaz (takdir etmek ne demek bilmeyen varsa -ki görüyorum çok var- Google' dan falan araştırabilir.)
  • Bu sigaradan Türkiye'de varki zaten.Hani bulmak isteyen varsa www.sniperchannel.com.....
  • eee sonucta Pegasususunda kökleri Irlandaya dayaniyo
  • Aynı hizmeti Ryanair'in Türkiye taklitçisi, pardon temsilcisi Pegasus'tan pek yakında bekliyorum.

İrlanda merkezli “ucuzcu” havayolu şirketi Ryanair, ilginç uygulamalarına bir yenisini eklemeye hazırlanıyor. Şirketin, dünya genelinde sigara yasaklarının yaygınlık kazandığı dönemde, yolculuk sırasında kabinde sigara içilebilen seferler düzenlemeyi planladığı belirtiliyor.

Ryanair’in bu uygulamada “dumansız” sigara olarak adlandırılan ve sigara içme yasağı olan yerlerde de içilebilen sigara çeşitlerine izin vereceği ve böylelikle sigara tiryakilerini müşteri olarak çekmeyi hedeflediği bildirildi.

Ryanair şimdi de tiryakileri sevindirecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 13 yıl önce
Beslerden misiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bu cozumlemeleri sanirim siz yapiyorsunuz :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
8. Butun bunlari yapan Mick'in son sozu sudur; 'evet sevimsiz bir gercek ama yerim doldurulabilir. bir gun birileri bu firmayi benden daha iyi yonetecek' .. Taklitci kardesimizde bu cesaret var mi? bilmiyorum.. Heeyyy ! sana soyluyorum .. Otur bir sey yap da bu da senin fikrin diyelim takdir edelim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
6. Michael egzantrik bir karar verdiginde bir basin toplantisi yapar, aciklar, ertesi gun Irlanda ve Ingiltere de tum gazetelere surmansetten girer. Itiraz geldiginde ve tenkit aldiginda ikinci bir basin toplantisi yapar itiraz edenlere (kim oldugunu umursamadan saydirir) ertesi gun gazatelere surmansetten (evet bir daha ) girer. Cakmasi ise buyuklerinden ogrendigi lobicilik vb. sade suya tirit metodlarla PR firmalarina para kaptirir, 13 uncu sayfada tek sutun haberle avunur. 7. Michael (ornegin) Sarkozy ve Carla fotografini kullanarak reklam yapar (Fransa da ) .. Davalik olur 100bin EUR tazminat oder .. Tum dunya gazetelerine haber olur. milyonlarca EUR luk PR i 100 bine kapatir. bizimkinin bunun icin cok firin ekmek yemesi gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
4. Ryanair Boeing ile pazarlik ederken de , musteri sikayetine cevap verirken de gerektigi yerde f... o.. diyebilen insanlardan kuruludur. Pegasus ta ise hala soyadinin getirdigi bir agirlik vardir. Patron ayni zamanda tepe yonetici oldugu surece Pegasus tan boyle bir kivraklik beklenemez. 5. Ryanair in CEOsu (milyarder olmakla birlikte) kot ile ise gelir. Pegasus un patronu kravat cikarmayi becerebilir ama 2000 EUR luk elbise giymeye devam eder. 6 Michael bus lane i kullanabilmek icin 600 serisi Mersosuna taksi plakasi alacak kadar devrimcidir. Taksi komisyonu itiraz ettiginde#evet bu bir taksidir, ben kiraladim ve soforu de musterisi de benim# diyebilir. Yerli versiyonunda bu (ya da benzeri bir) cesaret yoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
1. Pegasusun patronu 'babam sagolsun'cu bir ust sinif cocugudur. Michael O'Leary devlet dogumevinde dogmus kelimenin tam anlamiyla bir orta sinif cocugudur. 2. Pegasus'un patronu cani istedigi icin havayolu isine bulasmistir. Michael'i sartlar oraya getirmis, patronu CEO yapmis, sonra da soke soke hissedar olmustur. 3. Michael Trinity College (Irlanda nin Oxford'u , Bogazicisi vb. si) mezunu olmakla birlikte zamaninda bufecilik (newsagent) dahi yapmaktan yuksunmemis dogustan girisimcidir. (Iflas etmek uzere iken devraldigi bufede paranin canina okumustur). Yerli taklidi ise sinifsal olarak uzun suredir bir bufeden alisveris dahi yapmamis olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Arkadaşlar... Pegasus Havayolları sizin deyiminizle taklit ederek, (başka bakış açısından bakarak uygulamaları kendi bünyesine adapte ederek) kriz yaşanan bir dönemde bile büyümeyi başardı ve yüzlerce kişiye istihdam yarattı. TK'da işten çıkarmaların konuşulduğu dönemde Pegasus Havayolları, önemli sayılacak miktarda kişiye iş kapısı oldu. Biraz takdirden birşey olmaz (takdir etmek ne demek bilmeyen varsa -ki görüyorum çok var- Google' dan falan araştırabilir.)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bu sigaradan Türkiye'de varki zaten.Hani bulmak isteyen varsa www.sniperchannel.com.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
eee sonucta Pegasususunda kökleri Irlandaya dayaniyo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Aynı hizmeti Ryanair'in Türkiye taklitçisi, pardon temsilcisi Pegasus'tan pek yakında bekliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000