23 Temmuz 2009, Perşembe 09:16:00

SABANCI KİMİNLE ORTAK ŞİRKET KURUYOR?

Pegasus Havayolları, sermayesinin yüzde 50'si Pegasus'a ait olmak üzere, Kırgızistan Devlet Havayolu şirketiyle iç ve dış hatlarda ucuz seferler düzenlemek üzere ortak bir şirket kurulmasına karar verdi.
  • Yurtdisinda yatirim yapan her Turk sirketine saygilarimi sunarim. Kendileriyle gurur duyuyoruz.
  • fizibilitesini yapmışsa 3 mil $ a rahatlıkla şirketi kurar eğer fizibilite calışması yapmışlarsa tabi abartılı rakamlara gerek yok tabi şişirmezlerse 5 ucağa da gerek yok ilk etabta 1 uçakla başlanır 1 yılda 3 ucağa cıkar oranın ruhuna uygun hareket ederlerse tabi ama iyi incelemeleri lazım tabiki 3 yıldır inceledim ve ne gerektiğini çok iyi biliyorum
  • kırgıs-zlarda anladı demekki pegasustan başkası yalan... pegasus ta çalışmak iyice ayrıcalık oluyorr...
  • Kırgızistan'ın bütün havayolları avrupa'nın karalistesinde. Bu yolla avrupa'ya açılmayı amaçlamış olabilirler.
  • BİLDİĞİM KADARI İLE BEST AİR DE ANLAŞMA YAPTI AMA HİÇBİR HAREKET YOK O ZAMAN 3 ŞİRKETLE ANLAŞMA OLDU HADİBAKALIM HANGİSİ GERÇEKTEN UÇACAK:))
  • Ali Sabancı zor durumdaki havayolu şirketlerinin kurtarıcısı oldu valla.helal olsun
  • Benim bildigim kirgizistan ayni anlasmayi thy ilede yapti. Thy ile anlasma iptalmi edildi yoksa onun yaninda ikinci bir ucuz hava yollari kurulacak. Bilen varmi.

Kırgızistan Hükümet Sarayı'nda, Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve Kırgızistan Devlet Havayolu Şirketi Müdürü Egemberdi Mirzabekov tarafından iki havayolu şirketi arasında bir ortak havayolu şirketin kurulmasına ilişkin anlaşma imzalandı.

Babanov ile İstanbul'da tanışma fırsatını yakaladığını ve ondan sonra Kırgızistan sevdasının başladığını belirten Ali Sabancı, "Babanov bize, ülkesine yatırım çağrısı yaptı. Kırgızistan'ı gördük ve kararımızı verdik" dedi.

Sabancı, bu yıl kasım ayından itibaren Kırgızistan'da hükümetin desteğiyle havayolu taşımacılığını lüks olmaktan çıkaracaklarını ve modern havacılığa başlayacaklarını söyledi.     

Babanov da Pegasus Havayolları heyetini Kırgızistan'da görmekten mutlu olduğunu dile getirerek, hükümet adına, Kırgızistan'a yatırım yapma kararı alan Sabancı'ya teşekkür etti.

Kırgızistan'ı Avrupa ve Arap ülkelerine bağlayacak olan projenin ülkeye yabancı yatırımcıyı getireceğini düşündüğünü belirten Babanov, diğer ülkelerle ilişkilerinin ilerlemesine katkı sağlanacağını bildirdi.

Pegasus sayesinde ülkede havacılık sektöründe rakip havasını oluşturacaklarını ifade eden Babanov, hükümet olarak Pegasus'a,  sözkonusu projenin yaşama geçirilmesinde destek olacaklarını, İpek Yolu'nu yeniden canlandıracaklarını vurguladı.

Anlaşma çerçevesinde Pegasus'un, Kırgızistan'da iç hatlarda kullanılmak üzere devlet havayolu şirketine 2 adet uçağını tahsis edeceği ve toplam 5 uçakla kasım ayı itibariyle çalışmalarına başlayacağı bildirildi.

Ortak kurulacak şirketin isminin gelecek aylarda açıklanacağı, Pegasus'un kasım ayından itibaren öncelikle Bişkek–İstanbul, Bişkek–Dubai, Bişkek-Seul, Bişkek-Astana ve Bişkek-Moskova seferlerini yapacağı kaydedildi.

Dünya Gazetesi

SABANCI KİMİNLE ORTAK ŞİRKET KURUYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 13 yıl önce
Yurtdisinda yatirim yapan her Turk sirketine saygilarimi sunarim. Kendileriyle gurur duyuyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
fizibilitesini yapmışsa 3 mil $ a rahatlıkla şirketi kurar eğer fizibilite calışması yapmışlarsa tabi abartılı rakamlara gerek yok tabi şişirmezlerse 5 ucağa da gerek yok ilk etabta 1 uçakla başlanır 1 yılda 3 ucağa cıkar oranın ruhuna uygun hareket ederlerse tabi ama iyi incelemeleri lazım tabiki 3 yıldır inceledim ve ne gerektiğini çok iyi biliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
kırgıs-zlarda anladı demekki pegasustan başkası yalan... pegasus ta çalışmak iyice ayrıcalık oluyorr...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kırgızistan'ın bütün havayolları avrupa'nın karalistesinde. Bu yolla avrupa'ya açılmayı amaçlamış olabilirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
BİLDİĞİM KADARI İLE BEST AİR DE ANLAŞMA YAPTI AMA HİÇBİR HAREKET YOK O ZAMAN 3 ŞİRKETLE ANLAŞMA OLDU HADİBAKALIM HANGİSİ GERÇEKTEN UÇACAK:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ali Sabancı zor durumdaki havayolu şirketlerinin kurtarıcısı oldu valla.helal olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Benim bildigim kirgizistan ayni anlasmayi thy ilede yapti. Thy ile anlasma iptalmi edildi yoksa onun yaninda ikinci bir ucuz hava yollari kurulacak. Bilen varmi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000