01 Eylül 2008, Pazartesi 11:48:01

Pegasus’a ‘Gülce’ geldi

Türkiye’nin Low Cost Carrier havayolu şirketlerinden Pegasus Havayolları, 12 olan Boeing 737-800 tipi uçak sipariş sayısını 24’e yükseltti.
  • Öncelıkle ali sabancı nie havacılığa soyundu analamak cok guç pegasus bır zamanlar en kotu 10 000 000 dolar kar ederken şmd eksılerde karslı arkadaşların havacılıktan analmadıgıda cok barız bellı pegasus alı sabancının fabrıkası deıl orda yaptıklarını burdada uygulamaya devam ederse sanırım bu ucaklar yenı sahıbını beklemeye başlayacaklar PEGASUS olmadan bı turk havacılığı duşunulemez lutfen bıraz kepimizi elimize alıp duşunelım
  • merak ediyorum gelen bu yeni uçaklarla kimler uçacak? bu sezon boyunca %37 lik bir oranda kaptan, yardımcı kaptan ve kabin amirleri istifası yaşanırken? 3 senedir zam yapılmayan bir firmada sanırım yeni uçakların paraları, 4 sene önce pegasus satın alınırken yapıldığı gibi maaşlarda %40 azaltma yoluyla karşılanacak.. :))
  • ben bir karslı olarak bu sataşmayı okudum çok çokmu üzüldüm. be kardesim siz tamin ettiğim havayolu şirketinde görevlisiniz. ayağınız taşa teğende kalbinizi yoklayın.açaba suç kimde. 1 rakabetmi. 2 gsa yetersizmi.3 sizdemi. biz yinede PEGASUS'UN KARSA UÇMASINI İSTİYORUZ. biz sözümüzde durduk. dabansızlar kaçtı.
  • lutfen rakip firmalar yorum yazmayalım
  • Peki Boeing firmasinda neden aciklama yapilmadi Pegasus ekstra ucak siparis etti diye ? normalde yapar Boeing boyle bir aciklama , kanmayin lutfen boyle ufuruklere , amac ve hedef belli panik yaratmak ama biz yutmayiz beyler !
  • Benimde o kadar param olsa bende satin alirdim o kadar yeni ucak , ama maksat firma ekonomisini artilarda tutmak ama Pegasus hep eksilerde dans ediyor , nereye kadar gider bu Tiyatro showu ?
  • mersinede bekleriz diyecem ama burda havaalani yoktu degil mi yahu xD
  • Pegasus'un daha önceki B737-800 siparişi, yanılmıyorsam, 6 kesin 6 opsiyon şeklinde idi. Acaba şimdi de 12 kesin 12 opsiyon sipariş mi verdiler de buna 24 sipariş diyorlar. Bir açıklık getirilirse iyi olur.
  • Sevgili Karslı Arkadaşlar, Ne zaman bir Pegasus haberi çıksa başbaşa verip, yağdanlıklar elinizde Aman Ali bey, Aman Pegasus buraya da uç, buraya da uç. Yahu siz değilmisiniz ayağınıza hizmet getiren Onur'u, Atlas'ı THY için yarı yolda bırakan. Sonra onlar piyasadan çıkınca THY'ye mahkum olan. Ne demiş Atalarımız "Kendi Düşen Ağlamaz". Bakalım Ali bey siz kanacak mı?
  • Birzamanlar buradan bir haber okudum çokmu çok üzüldüm.ben bu haberi karsta işyerimde okudum. ama şimdide bu haberi yine karsta işyerimde arkadaşlarla beraber okuduk. bu sektörde sizlere ve sizin gibilerine güveniyoruz.gönül isterki karsada uçun. ama canınız sağ olsun yolunuz açık olsun. uçmasanızda varlığınız yeter. siz olmasa olmazı yıktınız. bizde varız dediniz. bizimgibi şirketlere moral ve cesaret verdiniz. tüm ekibinizi kutlarım.bol kazançlar PEGASUS

Pegasus Havayolları, sipariş ettiği 24 adet Boeing 737-800 yeni nesil uçağın üçüncüsünü 29 Ağustos’ta teslim aldı. 189 kişi kapasiteli Boeing 737-800’ün filoya katılmasıyla Pegasus’un filo yaşı daha da gençleşti. 

Boeing 737-800 tipi yeni nesil uçağa, Pegasus Ailesi’nin mühendislik  departmanında görev yapan Hüseyin Özdilek isimli personelin yeni doğan ikiz kızlarından Gülce’nin ismi verildi. Boeing uçaklardan ilkine Ali Sabancı’nın annesinin adı olan “Hayırlı” ve ikincisine ise “Hanım” ismi verilmişti. Pegasus 12 uçaklık ilk siparişini Kasım 2005 yılında gerçekleştirmişti.

Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı “Pegasus Ailesi olarak Boeing’ten sipariş ettiğimiz 24 uçağımızdan üçüncüsünü teslim almanın heyecanını yaşıyoruz. Misafirlerimiz Boeing 737’lerin sağlamış olduğu konfordan çok memnunlar. Pegasus Havayolları 2013 yılına kadar uçak sayısını 30’a çıkaracak” diye konuştu.

 

Pegasus’a ‘Gülce’ geldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Rumuz ~ 14 yıl önce
Öncelıkle ali sabancı nie havacılığa soyundu analamak cok guç pegasus bır zamanlar en kotu 10 000 000 dolar kar ederken şmd eksılerde karslı arkadaşların havacılıktan analmadıgıda cok barız bellı pegasus alı sabancının fabrıkası deıl orda yaptıklarını burdada uygulamaya devam ederse sanırım bu ucaklar yenı sahıbını beklemeye başlayacaklar PEGASUS olmadan bı turk havacılığı duşunulemez lutfen bıraz kepimizi elimize alıp duşunelım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 14 yıl önce
merak ediyorum gelen bu yeni uçaklarla kimler uçacak? bu sezon boyunca %37 lik bir oranda kaptan, yardımcı kaptan ve kabin amirleri istifası yaşanırken? 3 senedir zam yapılmayan bir firmada sanırım yeni uçakların paraları, 4 sene önce pegasus satın alınırken yapıldığı gibi maaşlarda %40 azaltma yoluyla karşılanacak.. :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
karslı ~ 14 yıl önce
ben bir karslı olarak bu sataşmayı okudum çok çokmu üzüldüm. be kardesim siz tamin ettiğim havayolu şirketinde görevlisiniz. ayağınız taşa teğende kalbinizi yoklayın.açaba suç kimde. 1 rakabetmi. 2 gsa yetersizmi.3 sizdemi. biz yinede PEGASUS'UN KARSA UÇMASINI İSTİYORUZ. biz sözümüzde durduk. dabansızlar kaçtı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SERMİYAN ~ 14 yıl önce
lutfen rakip firmalar yorum yazmayalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ajan ~ 14 yıl önce
Peki Boeing firmasinda neden aciklama yapilmadi Pegasus ekstra ucak siparis etti diye ? normalde yapar Boeing boyle bir aciklama , kanmayin lutfen boyle ufuruklere , amac ve hedef belli panik yaratmak ama biz yutmayiz beyler !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gercekler ~ 14 yıl önce
Benimde o kadar param olsa bende satin alirdim o kadar yeni ucak , ama maksat firma ekonomisini artilarda tutmak ama Pegasus hep eksilerde dans ediyor , nereye kadar gider bu Tiyatro showu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Semih ~ 14 yıl önce
mersinede bekleriz diyecem ama burda havaalani yoktu degil mi yahu xD

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MARTI ~ 14 yıl önce
Pegasus'un daha önceki B737-800 siparişi, yanılmıyorsam, 6 kesin 6 opsiyon şeklinde idi. Acaba şimdi de 12 kesin 12 opsiyon sipariş mi verdiler de buna 24 sipariş diyorlar. Bir açıklık getirilirse iyi olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Sevgili Karslı Arkadaşlar, Ne zaman bir Pegasus haberi çıksa başbaşa verip, yağdanlıklar elinizde Aman Ali bey, Aman Pegasus buraya da uç, buraya da uç. Yahu siz değilmisiniz ayağınıza hizmet getiren Onur'u, Atlas'ı THY için yarı yolda bırakan. Sonra onlar piyasadan çıkınca THY'ye mahkum olan. Ne demiş Atalarımız "Kendi Düşen Ağlamaz". Bakalım Ali bey siz kanacak mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
VATANDAŞ ~ 14 yıl önce
Birzamanlar buradan bir haber okudum çokmu çok üzüldüm.ben bu haberi karsta işyerimde okudum. ama şimdide bu haberi yine karsta işyerimde arkadaşlarla beraber okuduk. bu sektörde sizlere ve sizin gibilerine güveniyoruz.gönül isterki karsada uçun. ama canınız sağ olsun yolunuz açık olsun. uçmasanızda varlığınız yeter. siz olmasa olmazı yıktınız. bizde varız dediniz. bizimgibi şirketlere moral ve cesaret verdiniz. tüm ekibinizi kutlarım.bol kazançlar PEGASUS

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000