24 Şubat 2015, Salı 14:52:02

PEGASUS YENİ SİMÜLATÖRÜNÜ TANITTI

Pegasus Hava Yolları, uçuşlarda yaşanabilecek her türlü acil duruma karşı hazırlık senaryolarının uygulanabildiği yeni kabin simülatörünü bünyesine kattı.
  • pegasus'ta koltuklar paralı artık koltukta seçemiyorsunuz... yemekte,su da paralı herşey paralı yakında tuvaleti de paralı yapar bir tek bu kalmıştı zaten...Atlas'ta yiyecek içecek ücretsiz yiyecekler mis gibi hemde sıcacık,hostesler birbirinden güzel koltuklar sadece ön koltuklar paralı o kadar da olsun ...rötar minumum , ekip çok iyi ve güleç yüzlü ...
  • pegasusun her uçuşu acil durum senaryosu zaten, bir de evlilik teklifleri için bir simülatör almaları gerek
  • Türk Sivil Havacılığı adına atılmış böyle büyük bir adımı bile sırf Pegasus Havayolları' na laf söylemek için karalamaya çalışanlar var. Birtek siz biliyorsunuz çünkü nerde eldiven takılır, tuvalet yangınında kapı ne kadar açılır, fırın yangınına nasıl müdahale edilir değil mi? Komik olmayın arkadaşlar. Bu fotograflar medyada yer bulan açılış için çekilmiş fotograflardır. Yoksa orada sizin yaşınızdan fazla uçuş tecrübesi, meslekteki geçmişinizden uzun eğitim müdürlüğü ( ki bu sadece Pegasus Havayolları'nda değil ), eğitmenlik, kontrol kabin amirliği yapmış insanlar var. Hatta o kişilerden bazıları mesleğe başladığında, yok o hatalı bu hatalı diyen arkadaşların bazıları doğmamıştı bile. Mesleğe katkıyı sektörde yeni bir nefes, yeni bir bakışı olan genç arkadaşların yapması beklenirken bu gelişim Pegasus Havayolları' nda genç arkadaşlarla sektörel tecrübeli fakat geçmişe takılı kalmayıp günün de ötesinde ilerleyen gelişime açık büyüklerimiz tarafından yapılıyor. Siz hala yok eldiven, yok kapı aralığı. Bir teşekkür edin. Ya da bunu bile yapabilecek medeni tutumu gösteremiyorsanız en azından karalamaya çalışıp komik duruma düşmeyin.
  • Pegasusu tebrik etmek gerek atlas gibi para göz bi firma değil safety onem verıolar basarılar pegasus
  • Yolcu olarak çok sık farklı şirketlerle uçan biri olarak konuşuyorum. Yok eldivensiz tutmuşta yok maske şöyleymişte... Yapıcı olunmalı biraz. Bu eğitimin amacıda bunları görebilmek ve düzeltebilmek zaten. Umarım daha da iyi olur. Diğer şirketlere de örnek olur.
  • eğitim eğitim eğitim herşeyin olumlu yönde gitmesi için hele hele insan taşıyorsunuz, dolayısıyla eğitme güvenliği yatırım yapmak önemlidir..personel eğitimi çok önemlidir... pegasus da bu konuda da yatırım yapıyor güzel bir şey..
  • Bravo! tebrikler pegasus
  • Meslektaslarimizi kutluyorum...
  • Başarılı. %1 bile faydası olsa değer. Belki o "1" sen olacaksın. Tebrikler daha da geliştirilir umarım.
  • Çok başarılı bir ditching çalışması olmuş. Tebrikler arkadaşlar

Misafirlerine sunduğu hizmetin kalitesini artırmak amacıyla kabin ekibi eğitimlerine yaptığı yatırımları sürdüren Pegasus Hava Yolları, uçuşlarda yaşanabilecek her türlü acil duruma karşı hazırlık senaryolarının uygulanabildiği yeni kabin simülatörünü bünyesine kattı.

Eğitime ve güvenliğe verdiği önem doğrultusunda yaptığı yatırımlar ile sektöre katkı sağlamaya devam eden Pegasus Hava Yolları, son teknolojinin kullanıldığı yeni kabin simülatörünü bünyesine kattı. Pegasus Hava Yolları Genel Müdürlük Eğitim binasında 24 Şubat 2015 tarihinde gerçekleştirilen lansmanla tanıtılan yeni kabin simülatörü ile uçuşlarda yaşanabilecek her türlü acil duruma karşı hazırlık senaryoları, uygulamalı eğitimler ile Pegasus kabin memurlarının yanı sıra sektördeki kabin memurlarına da verilecek.

Pegasus Hava Yolları Kabin Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve havacılık sektörünün önde gelen temsilcilerinin katılımı ile tanıtılan Pegasus’un yeni kabin simülatörü, teknoloji ve eğitimin bir arada kullanıldığı çalışmalar arasında dikkat çekiyor.

Pegasus yatırımlarıyla sektöre katma değer yaratmaya devam ediyor

Lansmanda konuşan Pegasus Hava Yolları Kabin Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy, eğitimin sabır ve emek gerektiren bir iş olduğuna vurgu yaptı. Özsoy ayrıca şunları söyledi: Günümüzde havacılık sektörü; tüm dünyada, hızla büyüyen, geleceği olan, çalışanlarına yeni fırsatlar ve gelişme olanakları sunan bir alan haline geldi. Rekabette öncü olan, yeni fırsatlar ve çözümler üreten Pegasus Havayolları olarak, kabin ekiplerinin eğitimine önemli ölçüde kaynak ayırmaktayız. Bunun sonucunda, işini gerçekten isteyerek seçmiş, kurumuna bağlı, kendini geliştirmeyi hedef edinmiş kişilerle çalışmayı, onlarla birlikte geleceğe güvenle bakmayı hedeflemekteyiz. Sektör standartları gereği teorik eğitimlerin yanı sıra uygulamalı eğitimlerin sıklıkla tekrar edilmesinin, kabin ekiplerimizin, olası durumlara karşı daha hazırlıklı ve donanımlı olmalarını sağlayacağını biliyoruz.

Artık üniversitelerde de Kabin Hizmetleri Meslek Yüksek Okulları ve havacılık eğitimi veren kurumların açılmaya başladığını da dile getiren Özsoy, “Yeni yapılanmaya göre bu okullarda öğrenim gören öğrencilerin uygulamalı eğitimleri bu simülatörde gerçekleşmesi gerektiğinden özel sektörde de bu alandaki imkânlara yönelik talepler artacaktır. Biz de Pegasus Hava Yolları olarak yaptığımız bu yatırım ile hem kendi ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek donanıma sahip olacağız hem de bu donanımı diğer yerli-yabancı havayolları, Meslek Yüksek Okulları ve Eğitim Kurumları ile paylaşabileceğiz. Son olarak bu konuda Meslek Yüksek Okulları ve Havacılık Eğitimi veren kurumlar ile ortak projeler konusunda görüşmelerimizin devam ettiğini eklemek isterim.” diyerek yeni simülatör ve yakın dönem planları ile ilgili de bilgi verdi.

Uçuşta yaşanabilecek tüm senaryolar bu simülatörde var!

15 gün boyunca 10 kişilik bir ekibin 120 saatlik çalışma sonucu kurduğu Pegasus Hava Yolları’nın yeni kabin simülatörü, kabin ekiplerinin uygulamalı eğitim yapmaları için tüm teknik donanıma sahip. Simülatörde; kabinde çıkabilecek her türlü acil duruma karşı; yangın söndürme eğitimleri, acil bir inişte çıkışların kullanılışı ve yolcu tahliyesi, deniz üzeri acil inişlerde suda hayatta kalma teknikleri eğitimleri gibi farklı senaryoların uygulanabildiği eğitimler yapılıyor. Ayrıca misafir memnuniyetini artırmak için uygulamalı servis, diksiyon ve anons eğitimleri gerçekleştiriliyor. Son teknolojinin kullanıldığı bu eğitimler ile kabin memurlarının daha verimli çalışması ve dış dünyadaki gelişmeleri araştırarak işe inovasyon katmaları amaçlanıyor.

En yeni teknolojik sistemlerin kullanıldığı kabin simülatöründe görsel ve sesli efektlerle gerçek ortam yaratılırken; misafir kabininde bulunan pencerelerden ve ana kapılarda bulunan gözetleme pencerelerinden eğitim için senaryolaştırılan her konu görselleriyle de destekleniyor. Simülatör ile tüm teorik ve pratik eğitimler bittikten sonra da kabin ekiplerine seçilmiş senaryolarla, uçuşta olabilecek acil durumlar yaratılarak kabin ekipleri bu gibi durumlarda ne yapmaları gerektiği konusunda pratik kazanabiliyor. Simülatörde gerçekleştirilen eğitimler aynı anda kayıt altına alınıp daha sonra kabin ekiplerine de-brifing olarak gösteriliyor ve değerlendirmeler yapılabiliyor.PEGASUS YENİ SİMÜLATÖRÜNÜ TANITTI

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

para, para ,para ~ 9 yıl önce
pegasus'ta koltuklar paralı artık koltukta seçemiyorsunuz... yemekte,su da paralı herşey paralı yakında tuvaleti de paralı yapar bir tek bu kalmıştı zaten...Atlas'ta yiyecek içecek ücretsiz yiyecekler mis gibi hemde sıcacık,hostesler birbirinden güzel koltuklar sadece ön koltuklar paralı o kadar da olsun ...rötar minumum , ekip çok iyi ve güleç yüzlü ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
?? ~ 9 yıl önce
pegasusun her uçuşu acil durum senaryosu zaten, bir de evlilik teklifleri için bir simülatör almaları gerek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Türk Sivil Havacılığı adına atılmış böyle büyük bir adımı bile sırf Pegasus Havayolları' na laf söylemek için karalamaya çalışanlar var. Birtek siz biliyorsunuz çünkü nerde eldiven takılır, tuvalet yangınında kapı ne kadar açılır, fırın yangınına nasıl müdahale edilir değil mi? Komik olmayın arkadaşlar. Bu fotograflar medyada yer bulan açılış için çekilmiş fotograflardır. Yoksa orada sizin yaşınızdan fazla uçuş tecrübesi, meslekteki geçmişinizden uzun eğitim müdürlüğü ( ki bu sadece Pegasus Havayolları'nda değil ), eğitmenlik, kontrol kabin amirliği yapmış insanlar var. Hatta o kişilerden bazıları mesleğe başladığında, yok o hatalı bu hatalı diyen arkadaşların bazıları doğmamıştı bile. Mesleğe katkıyı sektörde yeni bir nefes, yeni bir bakışı olan genç arkadaşların yapması beklenirken bu gelişim Pegasus Havayolları' nda genç arkadaşlarla sektörel tecrübeli fakat geçmişe takılı kalmayıp günün de ötesinde ilerleyen gelişime açık büyüklerimiz tarafından yapılıyor. Siz hala yok eldiven, yok kapı aralığı. Bir teşekkür edin. Ya da bunu bile yapabilecek medeni tutumu gösteremiyorsanız en azından karalamaya çalışıp komik duruma düşmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Pegasusu tebrik etmek gerek atlas gibi para göz bi firma değil safety onem verıolar basarılar pegasus

Yanıtla

Kalan karakter 1000
samsung ~ 9 yıl önce
ne zaman kovuldun atlastan?
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Yolcu olarak çok sık farklı şirketlerle uçan biri olarak konuşuyorum. Yok eldivensiz tutmuşta yok maske şöyleymişte... Yapıcı olunmalı biraz. Bu eğitimin amacıda bunları görebilmek ve düzeltebilmek zaten. Umarım daha da iyi olur. Diğer şirketlere de örnek olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eldiven ? ~ 9 yıl önce
fırından ekmek alırken kaç fırıncının elinde eldiven gördünüz.yada benzer alışverişlerde ?
camaroth ~ 9 yıl önce
eğitim eğitim eğitim herşeyin olumlu yönde gitmesi için hele hele insan taşıyorsunuz, dolayısıyla eğitme güvenliği yatırım yapmak önemlidir..personel eğitimi çok önemlidir... pegasus da bu konuda da yatırım yapıyor güzel bir şey..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
shut to ~ 9 yıl önce
Azizim maliyet analizi yapıyor.Eğer başka türlüsü bir kuruş ucuz olsa emin ol bu yatırımları yapmaz.Ayrıca satmak içinde bu yatırımı yapıyor.O kadar çok personel giriş çıkışı var ki bu şirkette bence esas yatırım personele yapılmalı.
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bravo! tebrikler pegasus

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Meslektaslarimizi kutluyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Başarılı. %1 bile faydası olsa değer. Belki o "1" sen olacaksın. Tebrikler daha da geliştirilir umarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Çok başarılı bir ditching çalışması olmuş. Tebrikler arkadaşlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000