17 Ocak 2021, Pazar 10:46:03

Pegasus uçağı İstanbul Havalimanı'na acil iniş yaptı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferini yapan Pegasus Havayolları'na ait yolcu uçağında bulunan bir yolcu aniden bilinç kaybı yaşadı.
  • Cok bilmisler toplanmis, size ne lan, sorumlu olan kaptan, oyle gormus oyle hesaplamis, az saygili olun dmbklr
  • Sasirdim
  • O saatlerde ADA SAW uçağı Marmara'da 3 tur dönüş yapıyordu DAW a inmeden önce muhtemelen pist müsaitliği ve rüzgar durumu olmalı. Flight radar takibinde gördüm.
  • Helal olsun pilota
  • bilmediğim ve merak ettiğim için soruyorum. flightradar kayıtlarına göre uçak SAW'a normal yaklaşma yapmış(olması gereken zaten bu rotaya göre)hatta biraz ketirmeden bile gelmişler muhtemelen acil durum için) ama pas geçip Istanbul Havalimanına gitmiş. bunun sebebi ne olabilir? SAW'da hasta için gerekli medikal yardım olanağı olmamasından başka aklıma birşey gelmedi.
  • Neden İstanbul?

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferini yapan Pegasus Havayolları'na ait yolcu uçağında bulunan bir yolcu aniden bilinç kaybı yaşadı. Bunun üzerine uçağın kaptan pilotu, İstanbul Havalimanı'na acil iniş yaptı.

Edinilen bilgilere göre, sabah saatlerinde meydana gelen olayda Pegasus Havayolları'nın Samsun-İstanbul Sabiha Gökçen seferini yapan uçağındaki bir kadın yolcu, aniden bilinç kaybı yaşadı. Bunun üzerine yolcuya ilk müdahaleyi kabin görevlileri yaptı. İlk müdahalenin ardından kabin görevlileri pilota bilgi verdi. Bunun üzerine uçağın kaptan pilotu İstanbul Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi'yle irtibata geçerek acil iniş için izin istedi.

Uçak, saatt 08.45 sıralarında havalimanına sorunsuz bir şekilde inişini gerçekleştirdi. Bilinç kaybı yaşayan yolcu ise ambulansla hastaneye kaldırıldı. Pegasus Havayolları'na ait yolcu uçağı ise seferini tamamlamak üzere İstanbul Havalimanı'ndan kalkış yaparak Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket etti.

Pegasus uçağı İstanbul Havalimanı'na acil iniş yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Vayy ~ 1 yıl önce
Cok bilmisler toplanmis, size ne lan, sorumlu olan kaptan, oyle gormus oyle hesaplamis, az saygili olun dmbklr

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vayyy ~ 1 yıl önce
Sasirdim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 1 yıl önce
O saatlerde ADA SAW uçağı Marmara'da 3 tur dönüş yapıyordu DAW a inmeden önce muhtemelen pist müsaitliği ve rüzgar durumu olmalı. Flight radar takibinde gördüm.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abc ~ 1 yıl önce
Helal olsun pilota

Yanıtla

Kalan karakter 1000
merak ettim ~ 1 yıl önce
bilmediğim ve merak ettiğim için soruyorum. flightradar kayıtlarına göre uçak SAW'a normal yaklaşma yapmış(olması gereken zaten bu rotaya göre)hatta biraz ketirmeden bile gelmişler muhtemelen acil durum için) ama pas geçip Istanbul Havalimanına gitmiş. bunun sebebi ne olabilir? SAW'da hasta için gerekli medikal yardım olanağı olmamasından başka aklıma birşey gelmedi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dük ~ 1 yıl önce
Mantık olarak haklısınız . Ama o anda SAW daki MTO ve pist koşullarını bilmiyoruz. Muhtemelen İniş yaptığı meydan kaptan için daha emniyetli gelmiş olabilir. Diğer koşullarda SAW olmalı idi. Tüm uçanlara emniyetli uçuşlar
Pilot ~ 1 yıl önce
Boeing ıslak pist yan rüzgarı limiti 25 kt ve o anda verilen rüzgar da limit dışı olduğudan kaynaklı ekip pas geçerek istanbul havalimanına divert etmiş olabilir...
Cevap ~ 1 yıl önce
Limit disiydi
merak ettim ~ 1 yıl önce
teşekkür ederim cevaplar için. pist koşulları ve hava şartlarını düşünemedim, haklısınız. asdece akla yatkın mantıklı bir neden bulmaya çalıştım. Yoksa kimse inebileceği meydanı bırakıp şehrin diğer ucundaki başka bir meydana inmez. tekrar teşekkürler.
Michael jordan ~ 1 yıl önce
Ya salakca konusmayin allahaskina herseyide bilmeyin be kardesim.
Pilot ~ 1 yıl önce
Neden İstanbul?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 1 yıl önce
En yakin meydan Oldu icin

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000