25 Haziran 2019, Salı 11:45:26

Pegasus 150 pilot adayının eğitimine başlıyor

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Nane, bu yılın ocak ayında Pegasus Pilot Yetiştirme Programı'nı başlattıklarını belirterek, "Yıl sonu itibarıyla seçtiğimiz 150 yeni pilot adayına 2 yıllık eğitim vermeye başlayacağız." dedi.
  • Hiçbirşey dememekten öte, kutladılar, ailemize hoşgeldiniz dediler. Yeter mi?
  • Pegasusun düzgün eğitemediği (kaptan çocuklarına hariç, devre çocukları çok cicidir ve candır; bağırış çığırış hakaret dışlama sert müdahele içerikli askeri eğitim metodları uygulamak suretiyle) manipule ettikleri ve sonuçta beceriksiz pilot dedikleri (kaptan çocukları hariç) 35000 EU parasını alıp işe sokmadığı ve güya beceriksiz oldukları için tip lisansını almaya hak kazanan o mağdur pilotların çoğu şu anda THY de BABALAR gibi uçuyorlar. Hem de KRALLAR gibi. Demek ki neymiş? Öyle beceriksiz değillermiş. THY aptal da siz mi akıllısınız? O 150 pilotun yerinde olsam bütün piyasayı denerim, Pegasusu en son tercihe atarım.
  • IRGAT GİBİ CALIISN BİRSÜRÜ FO KACIYOR :)))
  • Eskiden tip ücretini peşin alıp 6 ay sonra mağdur edip kapının önüne koyan pegasus şimdi davalık edip nasıl daha fazla para kazanabilirim arayışlarındadır. Pegasusda çalıştığım dönemde görüp duyduklarım torpilinde döner sermayeninde ne kadar önenli bir konu olduğunu göstermiştir bana.
  • Pegasus yetkinliklerine sahip? Efatur+multinet+60 sektör + omur boyu kölelik Işte gerçek pegasus yetkinlikleri
  • 35.000 euro kaptırıp mağdur olanlardan biriyim. çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıkmaya başladı dahada beter olacaksınız.
  • bulamadınız fo :)) hepsi kacıyor tk ya :)) yurtdısına :) önünü alamayınca yetistir. Irgat gibi çalıştıran havayolu sirkti
  • Elindeki adamlar neden gidiyor? yöneticilerin yetkinliklerini, gidenlerin dertlerini bir değerlendirseniz keşke..
  • Surekli yaptiklari bedavaya donemsel koltuk doldurma uzerine para kazanma, degerli Türk evlatlarinin ve ailelerinin binbir zorlukla borcla harcla krediyle denklestirip nice umitlerle emeklerle sirketin döner sermayeye peskes mekanizması pgs egitimi...
  • Olmanız gereken yerler hariç heryerde oluyorsunuz maşallah.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, bu yılın ocak ayında Pegasus Pilot Yetiştirme Programı'nı başlattıklarını belirterek, "Yıl sonu itibarıyla seçtiğimiz 150 yeni pilot adayına 2 yıllık eğitim vermeye başlayacağız. İlk gruplarımız eğitimlerine başladılar. Tüm eğitim süreçleri ardından başarılı olan adaylarımız, 2020 yılında Pegasus filosunda 'ikinci kaptan' olarak sağ koltukta yerlerini alacaklar." dedi.

Nane, AA muhabirinin havacılık sektörü ve 2019 yaz dönemine ilişkin sorularını yanıtladı.

İstanbul Havalimanı’nın çok kısa sürede 90 milyon yolcu kapasitesine ulaşması ve İstanbul’un yakın zamanda dev bir havayolu taşımacılığı şehrine dönüşmesinin beklendiğini ifade eden Nane, Pegasus Havayolları olarak Türk havacılık sektörünün dünyada parlayan bir yıldız haline gelmesi için çok çalışacaklarını söyledi.

Türk havacılık sektörünün 2003 yılında alınan liberalleşme kararından sonra hızla geliştiğini anımsatan Nane, "Havacılık sektörü 2003 yılında Türkiye ekonomisinin yalnızca yüzde 0,54’ünü kapsıyordu. Yeni oyuncuların pazara girmesiyle birlikte dünyada yüzde 5 olan sektörel büyüme hızı, yüzde 53’lük rekor bir gelişim gösterdi. Türkiye, 2006 yılının sonunda, uluslararası kuruluşların Türkiye’nin 2015 yılının sonunda ulaşmasını öngördüğü toplam trafik artışına ulaşmıştı. diye konuştu.

2019 yılında büyümenin devam etmesini bekliyoruz

Nane, havacılık sektöründe 2019’da büyümenin devam etmesini beklediklerini belirterek turizmdeki gelişmelerin sivil havacılığı da olumlu etkilediğini anlattı. Nane şu bilgileri verdi:

"Türkiye’ye gelen turist sayısında 2017 ve 2018 yıllarında görülen artışın bu sene de devam etmesini öngörüyoruz. Bu da dış hat yolcu sayısına olumlu yansıyor. Turizm alanında 2018 yılında rekor kırdık. Bu yıl da yeni rekorlar bekliyoruz. Hedef net, 2023 yılında 70 milyon turist ve 70 milyar dolar gelir elde etmek. Burada ana taşıma işi de havacılık sektörüne düşüyor."

"Filomuzda Boeing 737 Max bulunmuyor"

Filolarında son aylarda yazılımsal problemler ile gündeme gelen Boeing 737 Max tipi uçakların bulunmadığına dikkati çeken Nane, "Önümüzdeki yıllarda gelecek olan siparişlerimiz arasında da Boeing 737 Max bulunmuyor. Filomuzda 42 adedi Boeing B737-800, 1 adedi Boeing B737-400, 12 adedi Airbus A320-200 ceo ve 27 adedi Airbus A320 neo olmak üzere toplam 82 adet uçak bulunuyor. 5,6 yaş ortalaması ile Türkiye’nin en genç filosuna sahibiz. Kargo taşımacılığı için ayrı uçaklarımız bulunmuyor. Airbus’ın üretim planlamalarına göre bu yılın sonuna kadar 11 yeni uçağımızı filomuza katacağız. Ağustos ayında ilk A321 neo uçağımızı da teslim alacağız." ifadelerini kullandı.

"150 pilot adayımız 2020 yılında göreve başlayacak"

Filo büyümelerine ve pazar ihtiyaçlarının artışına paralel olarak kokpit ekiplerimizi büyütmeye devam ettiklerini belirten Nane, Sadece Türkiye'de değil dünya genelinde de ciddi bir pilot açığı olduğunu kaydetti.

"Yıl sonu itibarıyla seçtiğimiz 150 yeni pilot adayına 2 yıllık eğitim vermeye başlayacağız." bilgisini veren Nane, sözlerini şöyle tamamladı:

"İlk gruplarımız eğitimlerine başladılar. Tüm eğitim süreçleri ardından başarılı olan adaylarımız, 2020 yılında Pegasus filosunda "ikinci kaptan" olarak sağ koltukta yerlerini alacaklar. Buna ek olarak hem uçuş okullarıyla hem de üniversitelerle anlaşmalar yaparak hali hazırda pilotaj eğitimine başlamış olan gençleri de bünyemize katıyoruz. Temel amacımız; Pegasus yetkinliklerine sahip genç ve dinamik pilotlar yetiştirmek. Bununla birlikte sektördeki pilot açığını kapatarak sektörümüze katkıda bulunmak, donanımlı gençlerin pilot olma hayalini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak. "

Pegasus 150 pilot adayının eğitimine başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

TIP E ~ 3 ay önce
Hiçbirşey dememekten öte, kutladılar, ailemize hoşgeldiniz dediler. Yeter mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TİPZEDE ~ 4 ay önce
Pegasusun düzgün eğitemediği (kaptan çocuklarına hariç, devre çocukları çok cicidir ve candır; bağırış çığırış hakaret dışlama sert müdahele içerikli askeri eğitim metodları uygulamak suretiyle) manipule ettikleri ve sonuçta beceriksiz pilot dedikleri (kaptan çocukları hariç) 35000 EU parasını alıp işe sokmadığı ve güya beceriksiz oldukları için tip lisansını almaya hak kazanan o mağdur pilotların çoğu şu anda THY de BABALAR gibi uçuyorlar. Hem de KRALLAR gibi. Demek ki neymiş? Öyle beceriksiz değillermiş. THY aptal da siz mi akıllısınız? O 150 pilotun yerinde olsam bütün piyasayı denerim, Pegasusu en son tercihe atarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TİP ~ 3 ay önce
Lisansı alıp TK da iş bulduysa ne mutlu onlara, 35 bin euro alırlarken işe alıcaz mı dediler tip vericez mi?
berbat bir şirket ~ 5 ay önce
IRGAT GİBİ CALIISN BİRSÜRÜ FO KACIYOR :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PEGASUS PİSMANLIKTIR ~ 5 ay önce
Eskiden tip ücretini peşin alıp 6 ay sonra mağdur edip kapının önüne koyan pegasus şimdi davalık edip nasıl daha fazla para kazanabilirim arayışlarındadır. Pegasusda çalıştığım dönemde görüp duyduklarım torpilinde döner sermayeninde ne kadar önenli bir konu olduğunu göstermiştir bana.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dündar ~ 5 ay önce
Anlaşıldı , menfaat olmayınca çamur at izi kalsın durumu var , lakin Pgs de yıllardır mutlu çalışan çok insan var
Huh? ~ 5 ay önce
Pegasus yetkinliklerine sahip? Efatur+multinet+60 sektör + omur boyu kölelik Işte gerçek pegasus yetkinlikleri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RNAV ~ 5 ay önce
35.000 euro kaptırıp mağdur olanlardan biriyim. çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıkmaya başladı dahada beter olacaksınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tabii ya ~ 5 ay önce
bulamadınız fo :)) hepsi kacıyor tk ya :)) yurtdısına :) önünü alamayınca yetistir. Irgat gibi çalıştıran havayolu sirkti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eldekiler ~ 5 ay önce
Elindeki adamlar neden gidiyor? yöneticilerin yetkinliklerini, gidenlerin dertlerini bir değerlendirseniz keşke..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kanmayin genc arkadaslarim bu oyunlara!!! ~ 5 ay önce
Surekli yaptiklari bedavaya donemsel koltuk doldurma uzerine para kazanma, degerli Türk evlatlarinin ve ailelerinin binbir zorlukla borcla harcla krediyle denklestirip nice umitlerle emeklerle sirketin döner sermayeye peskes mekanizması pgs egitimi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bende bunu anlamıyorum ~ 5 ay önce
İyi tamam bedavaya gelin oturun sağ koltuğa, zafere giden yol çiçekli değil dostum kusura bakma haketmek için ter dökeceksin para da vereceksin kimse size bu işe girerken cebinden 5 kuruş para çıkmayacak demedi. Çekersin kredini ödersin işe girince bmw Mercedes’e binme çok güzel ödersin sıkma canını
Arff-! ~ 5 ay önce
Olmanız gereken yerler hariç heryerde oluyorsunuz maşallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kimsin seeeen ~ 5 ay önce
Çık dışarı çııııık

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000