26 Şubat 2019, Salı 11:29:29

Nane; "Havacılık sadece yolcu taşımak değildir"

Pegasus Hava Yollarının CEO’su Mehmet Tevfik Nane, Türkiye’nin havacılık sektöründe kendi iç potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu söyledi.
  • Arkadaşlar burası Türkiye; Burada her bir birey önemli makama gelebiliyor eğitim hiç önemli değildir. Örnek; Damat maliye bakanı olabilirse, marketçi biriside havacılık dehası olabiliyor. Arkanda ki patron çok paralıysa sende dolayısıyla deha oluyorsun.
  • Biri naneye havacılık hakkında konuşmamasını söylesin lütfen. Kendini küçük düşürüyor
  • 3000 liraya pillot uçurma hayalleri kuran firmamı ooo;))
  • aah be mehmet bey keşke zamanında ben ve benim durumuma düşmüş insanlar için de böyle güzel konuşmalar yapabilseydin....
  • Bir gün zahmet edip ercan havalimanına gelin de rezilliğinizi görün, terlik ile çalışan personel, yarım saatte gelmeyen bagajlar, check in de bekleme süresi 30 ile 45 dakika arası. Havalimanı zaten berbat. Sizin yüzünüzden kıbrısa gitmiyoruz
  • Sayın nane havacılığı çok çabuk öğrenememişiniz. Keşke orada burada çıkıp havacılıktan bahsetmeseydiniz. Kendinizi küçük düşürüyorsunuz. Size de yazık pegasusa da zarar veriyorsunuz.
  • Ne cabuk öğrenmişsiniz havacılıgı... Eh enazından 3500 tl ile first officer calıstırdıktan sonra elinizde 3 tane tecrubeli adam kalınca domates satmakla havacılıgın aynı olmadıgını idrak etmissinizdir zannımca!
  • onca kişiyi haksız yere cıkardın birde burda konusuyosub
  • Beyefendi havacılığı öğrenmiş ahkam kesiyor. Evet havacılık yolcu taşımak değil. 5 kuruşu bile yolcudan alabilmektir. Yani havacılık sizin yaptığınız iş değildir. Sizin yaptığınız otogardan otobüs kaldırmaktır.
  • cok dogru ve cok guzel sozler sn Nane yolcu tasimak sadece degil dikkat ederseniz CUSTOMER SERVICE var havacilik dunyada bir el oraya uzat coooook iyi olur suanda SIFIR

Pegasus Hava Yollarının CEO’su Mehmet Tevfik Nane, Türkiye’nin havacılık sektöründe kendi iç potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu söyledi.

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Adana BTÜ) Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi ve İşletme Bölümünün ortaklaşa düzenlediği, “Leaders Talk” adlı konferansın bu ay ki konuğu Pegasus Hava Yollarının CEO’su Mehmet Tevfik Nane oldu.

Geniş katılımla gerçekleşen konferansta, Mehmet Tevfik Nane özelde hayatı, genelde ise iş yaşamı üzerinden öneri ve tavsiyelerde bulundu. Hukuk ve adalet arasındaki ince çizgiyi hakkaniyet ölçüsüne dayandırdığını ifade eden Nane, “İşinize hem aklınızı hem de kalbinizi koymalısınız” dedi.

Adam adama gerek

‘Girişken olmak, ilişkilerde samimi olmak önemlidir’ diyen Nane, Gaziantep’te meşhur bir söz olan “Adam adama gerek” sözünü hatırlatarak, insanların kalbini kırmanın kolay, kalp kazanmanın ise çok zahmetli ve uğraştırıcı olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin 82 milyon nüfusa sahip olduğunu belirten Nane, Türkiye’de hava ulaşımını kullanan yolcu sayısının 11 milyon civarında olduğunu belirtti. Türkiye’nin havacılık sektöründe kendi iç potansiyelinin oldukça yüksek olduğuna işaret eden Nane; “Türkiye’nin 2023 hedefi 50 milyon turist sınırını geçmek. Bu şu demek oluyor bu yılki turist sayısından 10 milyon fazlası. Bu rakamın yarısını Türk şirketleri taşıyacaktır. Şu an Türkiye’deki toplam uçuşlara baktığımızda Atatürk Havalimanı 70 milyon, Sabiha Gökçen Havaalanı 36 milyon, yeni hava meydanı 200 milyon kapasitede olacak” diye konuştu.

Türkiye’nin havacılıkta tam bir geçiş noktasında yer aldığını söyleyen Nane, havacılığı sadece yolcu taşımacılığı olarak düşünmemek gerektiğini, kargo taşımacılığının da çok önemli olduğunu hatırlattı. Nane, Türkiye artık dünya çapında bir kargo taşıyıcısı konumunda ve bu potansiyeli her geçen yıl artarak devam ediyor ifadelerinde bulundu.

Konferans sonunda Mehmet Tevfik Nane’ye plaketini Adana BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kurtaran takdim ederken, Adana BTÜ İşletme Bölümü Başkanı Doç. Dr. Efe Efeoğlu teşekkür belgesini sundu. Nane; "Havacılık sadece yolcu taşımak değildir"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

AĞA ~ 8 ay önce
Arkadaşlar burası Türkiye; Burada her bir birey önemli makama gelebiliyor eğitim hiç önemli değildir. Örnek; Damat maliye bakanı olabilirse, marketçi biriside havacılık dehası olabiliyor. Arkanda ki patron çok paralıysa sende dolayısıyla deha oluyorsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lütfen ~ 9 ay önce
Biri naneye havacılık hakkında konuşmamasını söylesin lütfen. Kendini küçük düşürüyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Plt ~ 9 ay önce
3000 liraya pillot uçurma hayalleri kuran firmamı ooo;))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mağdur eski km ~ 9 ay önce
aah be mehmet bey keşke zamanında ben ve benim durumuma düşmüş insanlar için de böyle güzel konuşmalar yapabilseydin....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kktc ~ 9 ay önce
Bir gün zahmet edip ercan havalimanına gelin de rezilliğinizi görün, terlik ile çalışan personel, yarım saatte gelmeyen bagajlar, check in de bekleme süresi 30 ile 45 dakika arası. Havalimanı zaten berbat. Sizin yüzünüzden kıbrısa gitmiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dindar TK Q ~ 9 ay önce
Gitmeyin zaten kumarbaz alkolikler
Nane molla ~ 9 ay önce
Sayın nane havacılığı çok çabuk öğrenememişiniz. Keşke orada burada çıkıp havacılıktan bahsetmeseydiniz. Kendinizi küçük düşürüyorsunuz. Size de yazık pegasusa da zarar veriyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vaayy Mehmet Bey ~ 9 ay önce
Ne cabuk öğrenmişsiniz havacılıgı... Eh enazından 3500 tl ile first officer calıstırdıktan sonra elinizde 3 tane tecrubeli adam kalınca domates satmakla havacılıgın aynı olmadıgını idrak etmissinizdir zannımca!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yatıcak yerin yok ~ 9 ay önce
onca kişiyi haksız yere cıkardın birde burda konusuyosub

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nane ~ 9 ay önce
Beyefendi havacılığı öğrenmiş ahkam kesiyor. Evet havacılık yolcu taşımak değil. 5 kuruşu bile yolcudan alabilmektir. Yani havacılık sizin yaptığınız iş değildir. Sizin yaptığınız otogardan otobüs kaldırmaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
londra ~ 9 ay önce
cok dogru ve cok guzel sozler sn Nane yolcu tasimak sadece degil dikkat ederseniz CUSTOMER SERVICE var havacilik dunyada bir el oraya uzat coooook iyi olur suanda SIFIR

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000