30 Mart 2021, Salı 15:44:07

İstanbul'daki havalimanlarında 5 bine yakın yolcunun testi pozitif çıktı

İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na kurulan PCR test merkezlerinde 9 aylık dönemde 469 bin 735 yolcu koronavirüs testi yapılırken, 4 bin 875 yolcunun testinin pozitif çıktığı öğrenildi.
  • Çek güzel bir sistem en azından pirinç içerisindeki taşlar ayıklanıyor . Gribal enfeksiyon birda boğazda enfeksiyon varsa bu tip hastalarında testleri pozitif çıkıyor en azından bulaşma riski için önemli bir tedbir uçaklarda koltuk aralığı bulaşma için çok riskli hele hele tek koridorlu uçaklarda geniş gövdede ekonomi sınıfında yolcuyu uçak içerisinda aralıklı oturdursun ama tek koridorda öyle bir şan sadece orta koltuğu boş bırakırsın oda yolcu az olunca . Tüm yolculara saglıklı koronasız uçuşlar diliyorum
  • Ülkemizde pozitif olan tek şey Corona.

İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na kurulan PCR test merkezlerinde 9 aylık dönemde 469 bin 735 yolcu koronavirüs testi yapılırken, 4 bin 875 yolcunun testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Pandemi nedeniyle Temmuz 2020’de açılan PCR test merkezinde yolculara verilen hizmet devam ediyor. İki havalimanında kurulan test merkezleri 7/24 saat esasına göre hizmet veriyor.

İstanbul Havalimanı’ndaki test merkezi açıldığı günden bugüne kadar 325 bin yolcu PCR testi yaptırırken, 3 bin 400 yolcunun testi ise pozitif çıktı.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ise 144 bin 735 yolcu test yaptırırken, bunların bin 475'i pozitif çıktı. Söz konusu iki havalimanında toplam 469 bin 735 yolcu PCR testi yaptırırken, bunlardan 4 bin 875'inin testi pozitif çıktı.

SONUÇLAR KISA SÜREDE VERİLİYOR

Havalimanlarında kurulan günlük 5 bin test kapasiteye sahip PCR test merkezine gelen yolculardan boğaz ve burundan alınan sürüntüler, yine burada bulunan laboratuvarlarda işlenerek sonuçlar 2 ila 4 saat arasında yolcuya bildiriliyor. Yolcular, 250 TL’ye yaptırdıkları bu testlerin sonuçlarını İngilizce ve Türkçe olarak sonuç verme bankosundan alırken, e devlet ve e-nabız sistemleri üzerinden de sonuçlarını öğrenebiliyorlar. Test merkezinde PCR testinin yanı sıra yolcular antikor ve antijen testi de yaptırabiliyor.

POZİTİF ÇIKANLAR KARANTİNAYA

İki havalimanındaki test merkezlerinde PRC testi pozitif çıkan yolcular görevliler tarafından izole ediliyor. Testi pozitif çıkan yolcuyu izole eden görevliler Sağlık Bakanlığı görevlilerini arayarak yolcuyu teslim ediyor. Yolcunun İstanbul’da karantinada kalacak evi veya oteli olmaması halinde karantina sürecini geçirmesi için Bakanlık yetkililerine bilgi verilerek yurtlara gönderiliyor.

İstanbul'daki havalimanlarında 5 bine yakın yolcunun testi pozitif çıktı

Facebook Yorum

Yorumlar

.......... ~ 1 yıl önce
Çek güzel bir sistem en azından pirinç içerisindeki taşlar ayıklanıyor . Gribal enfeksiyon birda boğazda enfeksiyon varsa bu tip hastalarında testleri pozitif çıkıyor en azından bulaşma riski için önemli bir tedbir uçaklarda koltuk aralığı bulaşma için çok riskli hele hele tek koridorlu uçaklarda geniş gövdede ekonomi sınıfında yolcuyu uçak içerisinda aralıklı oturdursun ama tek koridorda öyle bir şan sadece orta koltuğu boş bırakırsın oda yolcu az olunca . Tüm yolculara saglıklı koronasız uçuşlar diliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maşallah ~ 1 yıl önce
Ülkemizde pozitif olan tek şey Corona.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000