29 Ocak 2010, Cuma 07:21:38

Pasaport çilesi başlıyor!

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını sancılı bir süreç bekliyor...
  • Bu konuyu duyunnn!...Ayrıca "BAKKAL DEFTERİ gibi PASAPORT" taşımak istemiyorum!!! Pasaport kontrol noktalarindaki polisler ''EN KOLAY KOPYALANAN PASSPORT TURK PASSPORT'' u diolar.. TÜRK MİLLETİNİ KUCAKLA BİRLİK BERABERLİK KARDEŞLİK VİZESİNİ KALDIR 36 ETNİK GRUBA AYIRDIN VAZ GEÇ ARTIK BU SAÇMALIKTAN!! Ya vize kaldırıyosun iyi güzelde, senin pasaport fiyatlarından haberin var mı? 5 yıl uzattırmak 500 lira birde defter fiyatı oluyor 650 lira halk nasıl alacak bu pasaportuAsagidaki adresten cestili AB ulkesi pasaportlarinda yer alan yuze yakin guvelik ozellikleri incelenebilir. Hatirlatmaya gerek yok sanirim ama: TC pasaportlarinda bu ozelliklerden hicbiri yok. http://www.consilium.europa.eu/prado/EN/glossaryPopup.html
  • Maşaallah, hergün yeni bir ülkeyle daha vizelerimiz kalkıyor, yakında pasaportlar da kalkacak, sınırlar da açılacak.Türk İslam Birliği tüm dünyanın lideri olacak...:):) Pasaport kontrol noktalarindaki polisler ''EN KOLAY KOPYALANAN PASSPORT TURK PASSPORT'' u diolar.. TÜRK MİLLETİNİ KUCAKLA BİRLİK BERABERLİK KARDEŞLİK VİZESİNİ KALDIR 36 ETNİK GRUBA AYIRDIN VAZ GEÇ ARTIK BU SAÇMALIKTAN!! Ya vize kaldırıyosun iyi güzelde, senin pasaport fiyatlarından haberin var mı? 5 yıl uzattırmak 500 lira birde defter fiyatı oluyor 650 lira halk nasıl alacak bu pasaportu? Ben hala pasaport diyorumm.. Millet pasaport alamıyor sen vize kaldırsan nolur, fiyatlarıı düşür sayın başbakan herkesin pasaportu olsun ki dünyaya açılalım dünyayı ..
  • Pardon yanlis oldu, harc yazacakken harac yazmisim:-) Buna kanuni soygun denir.Bu kadar vergi verdigim bir ulkede pasaport icin de bir dolu harac (yani harc) vermek zorunda kaliyoruz,ayip.. Ustelik hicbir standarda uymayan,hicbir yerde bir degeri olmayan bakkal defteri gibi bir pasaport.. Ne Mutlu Turkum Diyene...
  • millet olarak her seyi kabul ediyoruz, herkes sikayet ediyor ama tepki yok, bu nedenle de hukumet istedigini uyguluyor, yurt disindaki vatandaslar pasaportlarini daha ucuza uzatiyorlar, cunku bulunduklari ulkelerin pasaportu daha ucuz ve karsilastirma yapabiliyor insanlar. TC hukumeti durumu bildigi icin kaz gelecek yerden tavugu esirgemiyor, yani doviz girisi icin mecburen yurt disinda harclari ucuzlatiyor.
  • her zaman diyorum, demeye de devam edeceğim: ismet paşanın mirası acaip bir bürokrasi, 1940'lı yıllardan beri bu ülkeyi yerin dibine batırdı, hala da batırmaya devam ediyor. 2010 yılındayız hala en küçük bir iş için bile abuk subuk bir evrak denizi içinde yüzmeye çalışıyoruz, yazık, çok yazık.
  • ARKADASLAR BIR ALMAN VATANDASI NÜFUS CÜZDANI ILE TÜRKIYE´YE GIRIS-CIKIS YAPABILMEKTE, LÂKIN BIR TÜRKIYE CUMHURIYETI VATANDASI NÜFUS CÜZDANI ILE KENDI ÜLKESINE GIRIS-CIKIS YAPAMAMAKTADIR. BU ZIHNIYET HÂLÂ GIREMEYECEGINI BILE BILE AVRUPA BIRLIGI MASALI ILE TÜRK MILLETINI AVUTMAKTADIR. BUNLARA OY VERENLERE TESEKKÜRLER. HAK ETTIKLERI GIBI YASAMAKTALAR.
  • BEN ALMANYADA YASIYORUM VE GSM SIRKETINDE CALISIYORUM, BU YÜZDEN CESIT CESIT PASAPORTLARI KESFETME IMKANIM OLUYOR. SIZLERDEN RICAM, DAHA DÜN DEVLET OLMA SANSINA EREN KOSOVA´NIN PASAPORTUNU VE NÜFUS CÜZDANINI GOOGLE´DAN ARATIYIP BIR BAKIN. BIZIM 85 YILLIK VERESIYE DEFTERINE HIC BENZIYOR MU?
  • öyle demeyin hükümetimiz sayesinde artık adını bile duymadığımız ülkelere vizesiz gidebiliyoruz.ne adam gibi bir nüfus cüzdanımız var ne de pasaportumuz.
  • gerçekten yurtdışında 5 yıllık uzatma işlemine 70eur ödüyorsun.burda 550 ytl kabus gibi..ve nedenini anlayabilmeyi çok istiyoruz.bu kadar uçurum olmasının nedenini acaba bir açıklayan çıkarmı?? almayın ,gitmeyin yurtdışına mı ?? yada parası olan gitsin,uzatsın mı ???
  • bizim pasaportu insan okuyamıyo ki makine okusun...

Türkiye'nin de taraf olduğu UIuslararası Sivil Havacılık Örgütü'nün (ICAO) düzenlemelerine göre, 1 Nisan 2010'dan itibaren 'makine okumalı pasaport' sahibi olmayanlar için yolculuk etmek çileye dönüşecek. Türkiye ise 2004'ten bu yana gündemde olmasına rağmen biyometrik pasaportlara bir türlü geçemedi. Bu nedenle nisan ayından sonra yurtdışına çıkacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını sancılı bir süreç bekliyor.

Referans

Pasaport çilesi başlıyor!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 12 yıl önce
Bu konuyu duyunnn!...Ayrıca "BAKKAL DEFTERİ gibi PASAPORT" taşımak istemiyorum!!! Pasaport kontrol noktalarindaki polisler ''EN KOLAY KOPYALANAN PASSPORT TURK PASSPORT'' u diolar.. TÜRK MİLLETİNİ KUCAKLA BİRLİK BERABERLİK KARDEŞLİK VİZESİNİ KALDIR 36 ETNİK GRUBA AYIRDIN VAZ GEÇ ARTIK BU SAÇMALIKTAN!! Ya vize kaldırıyosun iyi güzelde, senin pasaport fiyatlarından haberin var mı? 5 yıl uzattırmak 500 lira birde defter fiyatı oluyor 650 lira halk nasıl alacak bu pasaportuAsagidaki adresten cestili AB ulkesi pasaportlarinda yer alan yuze yakin guvelik ozellikleri incelenebilir. Hatirlatmaya gerek yok sanirim ama: TC pasaportlarinda bu ozelliklerden hicbiri yok. http://www.consilium.europa.eu/prado/EN/glossaryPopup.html

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Maşaallah, hergün yeni bir ülkeyle daha vizelerimiz kalkıyor, yakında pasaportlar da kalkacak, sınırlar da açılacak.Türk İslam Birliği tüm dünyanın lideri olacak...:):) Pasaport kontrol noktalarindaki polisler ''EN KOLAY KOPYALANAN PASSPORT TURK PASSPORT'' u diolar.. TÜRK MİLLETİNİ KUCAKLA BİRLİK BERABERLİK KARDEŞLİK VİZESİNİ KALDIR 36 ETNİK GRUBA AYIRDIN VAZ GEÇ ARTIK BU SAÇMALIKTAN!! Ya vize kaldırıyosun iyi güzelde, senin pasaport fiyatlarından haberin var mı? 5 yıl uzattırmak 500 lira birde defter fiyatı oluyor 650 lira halk nasıl alacak bu pasaportu? Ben hala pasaport diyorumm.. Millet pasaport alamıyor sen vize kaldırsan nolur, fiyatlarıı düşür sayın başbakan herkesin pasaportu olsun ki dünyaya açılalım dünyayı ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Pardon yanlis oldu, harc yazacakken harac yazmisim:-) Buna kanuni soygun denir.Bu kadar vergi verdigim bir ulkede pasaport icin de bir dolu harac (yani harc) vermek zorunda kaliyoruz,ayip.. Ustelik hicbir standarda uymayan,hicbir yerde bir degeri olmayan bakkal defteri gibi bir pasaport.. Ne Mutlu Turkum Diyene...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
millet olarak her seyi kabul ediyoruz, herkes sikayet ediyor ama tepki yok, bu nedenle de hukumet istedigini uyguluyor, yurt disindaki vatandaslar pasaportlarini daha ucuza uzatiyorlar, cunku bulunduklari ulkelerin pasaportu daha ucuz ve karsilastirma yapabiliyor insanlar. TC hukumeti durumu bildigi icin kaz gelecek yerden tavugu esirgemiyor, yani doviz girisi icin mecburen yurt disinda harclari ucuzlatiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
her zaman diyorum, demeye de devam edeceğim: ismet paşanın mirası acaip bir bürokrasi, 1940'lı yıllardan beri bu ülkeyi yerin dibine batırdı, hala da batırmaya devam ediyor. 2010 yılındayız hala en küçük bir iş için bile abuk subuk bir evrak denizi içinde yüzmeye çalışıyoruz, yazık, çok yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
ARKADASLAR BIR ALMAN VATANDASI NÜFUS CÜZDANI ILE TÜRKIYE´YE GIRIS-CIKIS YAPABILMEKTE, LÂKIN BIR TÜRKIYE CUMHURIYETI VATANDASI NÜFUS CÜZDANI ILE KENDI ÜLKESINE GIRIS-CIKIS YAPAMAMAKTADIR. BU ZIHNIYET HÂLÂ GIREMEYECEGINI BILE BILE AVRUPA BIRLIGI MASALI ILE TÜRK MILLETINI AVUTMAKTADIR. BUNLARA OY VERENLERE TESEKKÜRLER. HAK ETTIKLERI GIBI YASAMAKTALAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
BEN ALMANYADA YASIYORUM VE GSM SIRKETINDE CALISIYORUM, BU YÜZDEN CESIT CESIT PASAPORTLARI KESFETME IMKANIM OLUYOR. SIZLERDEN RICAM, DAHA DÜN DEVLET OLMA SANSINA EREN KOSOVA´NIN PASAPORTUNU VE NÜFUS CÜZDANINI GOOGLE´DAN ARATIYIP BIR BAKIN. BIZIM 85 YILLIK VERESIYE DEFTERINE HIC BENZIYOR MU?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
öyle demeyin hükümetimiz sayesinde artık adını bile duymadığımız ülkelere vizesiz gidebiliyoruz.ne adam gibi bir nüfus cüzdanımız var ne de pasaportumuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
gerçekten yurtdışında 5 yıllık uzatma işlemine 70eur ödüyorsun.burda 550 ytl kabus gibi..ve nedenini anlayabilmeyi çok istiyoruz.bu kadar uçurum olmasının nedenini acaba bir açıklayan çıkarmı?? almayın ,gitmeyin yurtdışına mı ?? yada parası olan gitsin,uzatsın mı ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
bizim pasaportu insan okuyamıyo ki makine okusun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000