16 Nisan 2021, Cuma 09:34:16

Yunanistan'dan Ruslara: "Bize gelin"

Günlük koronavirüs vaka sayısı 3 bin civarında olan Yunanistan, Türkiye pazarının 1,5 ay süreyle kapanması üzerine Rus turistleri Mayıs tatilinde konuk edebilmek için atağa kalktı.
  • ONCELIKLE BELIRTMEK GEREKIYOR KI ... ULKEMIZE GELEN TURIST PROFILI HERSEY DAHIL UCUZ PAKETLER ILE GELENLERLE DEGIL EKONOMIK OLARAK GUCLU ULKELERIN VATANDASLARININ ZIYARETLERIYLE ISTENILEN DUZEYDE OLUR. YANI PARA HARCAYAN TURIST TURISTTIR GERISI KURU KALABALIK.
  • Onlar konuşur AKP yapar
  • Yunan bakan hemde Ankara’da gözümüzün içine baka baka bizi tehtid ediyor. Bizde onları kınıyoruz...

Günlük koronavirüs vaka sayısı 3 bin civarında olan Yunanistan, Türkiye pazarının 1,5 ay süreyle kapanması üzerine Rus turistleri Mayıs tatilinde konuk edebilmek için atağa kalktı.

Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theocharis başkanlığındaki bir heyet Moskova'yı ziyaret etti. Yunan heyetinden bir kaynak,  19 Nisan'dan itibaren Rus turistleri iki koşulda karantina olmadan ülkeye kabul etmeye hazır olduklarını söyledi.

Bu koşullar, turistin koronavirüse karşı aşılanmış olmaları ve negatif PCR testi yaptırmaları.

Yunanlı yetkililer "Şu anda en önemli konu, Rusya'nın Yunanistan’a charter uçuşlarına izin vermesi ve bunun üzerinde çalışıyoruz. 14 Mayıs'tan itibaren sezon açılacak ve Yunanistan zaten bütün Rus turistleri karantina olmadan kabul edecek. O tarihten sonra da gelecek turistlerin aşı veya bir PCR testine veya bir antikor testine ihtiyacı olacak. Bu şartlar yerine getirilirse 19 Nisan’dan itibaren de, Mayıs tatili dönemi için turist kabul edebiliriz” dedi.

Yunanistan, 7 Eylül 2020'den bu yana haftada sadece 500 Rus turistin girişine izin veriyor.

Bu arada Rusya, Kovid-19 salgını nedeniyle İngiltere'ye yönelik aldığı havayolu sefer yasağını 2 Haziran'a kadar uzattığını açıkladı.

Sputnik'in haberine göre, Rusya Koronavirüsle Mücadele Merkezi, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında İngiltere'ye yönelik aldığı havayolu seferlerini askıya alma kararını 1 Haziran saat 23.59’a kadar uzattı.

Yapılan açıklamada, "Rusya Koronavirüsle Mücadele Merkezi, koronavirüsün yayılmasını engellemek amacıyla Birleşik Krallık ile hava trafiğini askıya alma kararının süresini uzattı. Ülke halkının sağlığını güvence altına almak amacıyla kısıtlamalar, 1 Haziran 2021 saat 23.59’a kadar uzatıldı" denildi.

Yunanistan'dan Ruslara: "Bize gelin"

Facebook Yorum

Yorumlar

kadir ~ 2 yıl önce
ONCELIKLE BELIRTMEK GEREKIYOR KI ... ULKEMIZE GELEN TURIST PROFILI HERSEY DAHIL UCUZ PAKETLER ILE GELENLERLE DEGIL EKONOMIK OLARAK GUCLU ULKELERIN VATANDASLARININ ZIYARETLERIYLE ISTENILEN DUZEYDE OLUR. YANI PARA HARCAYAN TURIST TURISTTIR GERISI KURU KALABALIK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçekçi ~ 2 yıl önce
Onlar konuşur AKP yapar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gerçekçi'ye ~ 2 yıl önce
Akape'nin yaptıklarını tapelerde,para sıfırlarken,ayakkabı kutularında dolarlar saklarken,hayırseverlerin önlerine yatarken,vatandaşın vergilerini betona,yandaşlara döviz bazlı garantili işlere,araplara,uçaklara,saraylara,arabalara,elaleme, çocuklara,damatlara saçarken,adaleti bitirirken,oy için açılım ayağına Türk diye bir şey yoktur,Türk'lük faşistliktir derken,T.C'yi,andımızı kaldırırken,fetöcüleri palazlandırırken,emperyalist piyonları tarikat ve cemaatleri devlet kurumlarına peşkeş çekerken,Yunan adalarımıza resmen çöktüğünde ağızlarını açamazken,askerlerimizi şehit edenlere 'dostum' diye hitap ederken,papazı bırakırken,milleti 40 yıl ödesen bitmez ağır borca sokarken,sayelerinde döviz,ithalat,işsizlik rekorları kırılırken,tarım ve hayvancılık bitirilirken ve daha birçok halt yenirken gayet güzel gördük hamdolsun...
Uuu ~ 2 yıl önce
Yunan bakan hemde Ankara’da gözümüzün içine baka baka bizi tehtid ediyor. Bizde onları kınıyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000