21 Nisan 2021, Çarşamba 10:49:46

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI'NDA FLAŞ İSTİFA!

Türkiye'nin dünyaya açılan en büyük kapılarından biri olan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda flaş bir istifa gerçekleşti.
  • Geliyor demeyelim çok yakında diyelim.Çoğunluk sağlandı ve bakanlığa başvuru yapıldı.
  • Daha düne kadar maaş artışı olmayacak, çok kötüyüz, bittik, tükendik şeklinde mail atılıyordu, neredeyse şirketin yaşamasını istiyorsanız bize yardım edin diyeceklerdi. Ayrıca personel çıkarma konuşuluyordu.Şimdi ne oldi saaa ne oldi boyle malezya
  • Ersel Beyin gidişiyle bir anda 200 kişi sendikaya üye oluyorsa 11 yıldır bu şirkette yöneticilik yapanlar oturup özeleştiri yapsın.Neden bu personel bize güvenmiyor diye.
  • Ersel Göral'ın istifası sonrası Malezya: salgın bizi ciddi şekilde etkiledi, ancak yine de bu, en önemli varlığımıza, yani insanımıza verdiğimiz değeri değiştirmedi. Bu nedenle yönetimin, ‘çalışanlarımızı koruma ve kimsenin işini kaybetmemesini sağlama‘ taahhüdünü iletmek isterim. ilave olarak, maaş artışı konusunun neticelenmek üzere olduğunu bildirmekten de mutluluk duyuyorum. Önümüzdeki günlerde sizlere güzel haberler verebilmeyi umuyor,yönetimimiz ve hedeflerimizin sürekliliğini sağlamak için içimizden yeni bir CEO atanacaktır. Grup yönetimizin de, bir Türk şirketi olarak ISG’nin CEO pozisyonunun bir Türk (teknik direktör) profesyonel tarafından üstlenileceğini teyit ettiğini belirterek, bu konuda oluşabilecek endişelerinizi gidermek isterim.
  • Ne oldu sendikayı duyunca ramazanda 200tl hediye çeki, zam yapacağız diye mail atmalar, bir önce mailinizde nerdeyse bizden para istiyecektiniz, kaç yıldır iyi kar yaparken çokmu zam verdinizde zarar edince bizden çıkarıyorsunuz, pazartesi ola hahır ola hoş geldin sendika :)
  • Sayın Ersel Göral ISG’deki CEO’luk görevini 27 Nisan 2021 itibariyle bırakacakmıs
  • Ersel beyin yolu açık olsun. Sevilen, sayılan biri. Kesinlikle özlenecek. Ancak şu sendika yorumları çok komik. Umarım İSG personeli, bu karışıklığı fırsat bilip, sendika temcilcisi olup kendisine havalimanı içinde ofis ayarlatıp, oturduğu yerden çalışanların bilmem kaç market alışverişine denk gelecek aidatlarıyla para kazanmayı hedefleyen bu çakalların peşine dizilecek kadar saf değildir...
  • ERSEL BABA GİTTİ İSG BİTTİ HERKES VAZİYET ALSIN DURUMLAR KÖTÜ KÖRÜKLERE SABIR.
  • yine bir, Bal tutan parmağını yalar durumu mu var acaba?
  • Yolunuz açık olsun.müdurum

Türkiye'nin dünyaya açılan en büyük kapılarından biri olan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda flaş bir istifa gerçekleşti.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; İstanbul Sabiha Havalimanı işletmecisi ISG'nin CEO'su Ersel Göral istifa etti.

Göral, 5 Eylül 2017'den bu yana sürdürdüğü görevininin yazdığı bir veda mektubu ile sona erdiğini duyurdu.

İstifa kararının ardında son dönemlerde Sabiha Gökçen Havalimanı'nın işletmecisi Malaysia Airports'un üst yönetimi ile Göral arasında anlaşmazlıklar olduğu biliniyordu.

İşte Ersel Göral'ın veda mektubu:

"ISG & SGC Ailesinin Kıymetli Fertleri, Çok Kıymetli Dostlarım,

Zaman çok hızlı akıp gidiyor. Sektöre ilk başladığımda 29 yıl öncesiydi ve genç bir üniversite öğrencisiydim. Okul ile işi beraber yürütmek o zamanlar bana çok zor gelse de aslında ne kadar da doğru bir karar aldığım' şimdi şimdi daha iyi anlıyorum. Benden bir nasihat bekleyen, kariyer planlamaları için bir yol haritası çizmeye çalışan tüm gençlere artık hep aynı şeyi söylüyorum, iş hayatına erken atılmalarını.

Daha dün gibi hatırlıyorum aranıza geldiğini ilk günü, 5 Eylül 2017'yi. Sabiha Gökçen Havalimanı'na gelip şirketimizde çalışmaya başlayalı 3,5 sene geçmiş. Geriye dönüp baktığımda bu kısa süreye ne de çok şey sığdırmışız. Başarılar, ödüller, birliktelikler, edinimler, kazanımlar, vb. Bunları çok kereler birlikte konuşup, değerlendirdik. Bazen sevindik, bazen hüzünlendik. Bazen umutlanıp, bazen de yorulduk. Ama hiç umutsuzluğa kapılmadık. Hep daha iyisini denedik, hep üstesinden gelmeye çalıştık. Aslında bu maceraların daha uzun yıllar devamı olabilirdi ama profesyonel yaşam bazen istemeden de olsa bizlere bir takım kararlar alıp uygulamayı şart koşuyor. Ben de şimdi tam bu aşamadayım.

Hepinizin bildiği gibi Yönetim Kurulumuz geçen sene ani bir kararla organizasyon yapımında bir değişikliğe gitti. Bana sorarsanız bu karar hem salgının tam ortasında alınmış olması nedeniyle çok zamansızdı, hem bir çok açıdan bizim yapımına elverişli değildi, hem de yakaladığımız başarı ivmesini yavaşlatacak bir unsurdu. Uygulama esnasında da bu uyumsuzluğun güne veya işimize olumsuz yansımasını defalarca kere şahit olduk, oluyoruz. Bunları düzeltmek istediysem de yönetim bu karardan ödün vermek istemedi.

Bu karara elbette ki saygı duyuyorum. Ama öte yandan da mevcut görevimi ifa etme gayretimin bana ve şirketimize bu noktadan sonra bir katkı sağlamayacağı kanaatindeyim. Bu nedenle görevimi - üzülerek de olsa- bırakma kararı aldım. Sizlerin de bu kararımı destekleyeceğinizden ve bana bu süreçte hak vereceğinizden en küçük bir şüphem yok.

Değerli Arkadaşlarım,

Sayenizde bu 3,5 yıllık süreçte çok keyifli zaman geçirdim. 29 yıllık kariyerimin en keyifli anlarını burada sizlerle geçirdim desem inanın abartmış olmam. Birçok dost edindim. Çok şey bildiğim' sanır., ne kadar da yanılmışım? Sizlerden birçok yeni şey öğrendim. Hep birlikte dünyanın bu en güzel şehrinin en güzel havalimanına sınıf atlattık. Sabiha Gökçen'in dünyada bilinirliğini ve saygınlığını kat kat artırdık. Daha çok şey yapabilirdik, ama hızla akıp giden zaman bana "sen dur, buraya kadar" dedi. Ama siz şunu lütfen unutmayın, bu havalimanı bu ülkeye ait bir değer ve gerçek sahibi de sizlersiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı sizinle beraber var olmaya ve gelişip büyümeye devam edecek.

Huzurlarınızdan saygıyla eğilerek ayrılıyorum ve arz-ı veda ediyorum. İyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıma fırsatım oldu. Eminim ki birçoğunuzla yollarımız önümüzdeki dönemlerde de kesişecek ve bu güzel dönemi tekrar yaşama, yaşatma şansı bulacağız.

Haklarınızı helal edin. Eğer benden yana hak varsa da hepinize sonuna kadar helal' hoş olsun.

Sevgi ve muhabbetle kalın. HOŞÇAKALIN..."

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI'NDA FLAŞ İSTİFA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (52)

sendika ~ 17 gün önce
Geliyor demeyelim çok yakında diyelim.Çoğunluk sağlandı ve bakanlığa başvuru yapıldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Katula katula ~ 21 gün önce
Daha düne kadar maaş artışı olmayacak, çok kötüyüz, bittik, tükendik şeklinde mail atılıyordu, neredeyse şirketin yaşamasını istiyorsanız bize yardım edin diyeceklerdi. Ayrıca personel çıkarma konuşuluyordu.Şimdi ne oldi saaa ne oldi boyle malezya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Asıl komiklik ~ 22 gün önce
Ersel Beyin gidişiyle bir anda 200 kişi sendikaya üye oluyorsa 11 yıldır bu şirkette yöneticilik yapanlar oturup özeleştiri yapsın.Neden bu personel bize güvenmiyor diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
malezyadan haber var ~ 23 gün önce
Ersel Göral'ın istifası sonrası Malezya: salgın bizi ciddi şekilde etkiledi, ancak yine de bu, en önemli varlığımıza, yani insanımıza verdiğimiz değeri değiştirmedi. Bu nedenle yönetimin, ‘çalışanlarımızı koruma ve kimsenin işini kaybetmemesini sağlama‘ taahhüdünü iletmek isterim. ilave olarak, maaş artışı konusunun neticelenmek üzere olduğunu bildirmekten de mutluluk duyuyorum. Önümüzdeki günlerde sizlere güzel haberler verebilmeyi umuyor,yönetimimiz ve hedeflerimizin sürekliliğini sağlamak için içimizden yeni bir CEO atanacaktır. Grup yönetimizin de, bir Türk şirketi olarak ISG’nin CEO pozisyonunun bir Türk (teknik direktör) profesyonel tarafından üstlenileceğini teyit ettiğini belirterek, bu konuda oluşabilecek endişelerinizi gidermek isterim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Malezyalılar ne oldu ~ 23 gün önce
Ne oldu sendikayı duyunca ramazanda 200tl hediye çeki, zam yapacağız diye mail atmalar, bir önce mailinizde nerdeyse bizden para istiyecektiniz, kaç yıldır iyi kar yaparken çokmu zam verdinizde zarar edince bizden çıkarıyorsunuz, pazartesi ola hahır ola hoş geldin sendika :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lesre Larög ~ 25 gün önce
Sayın Ersel Göral ISG’deki CEO’luk görevini 27 Nisan 2021 itibariyle bırakacakmıs

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sendika komikliği ~ 25 gün önce
Ersel beyin yolu açık olsun. Sevilen, sayılan biri. Kesinlikle özlenecek. Ancak şu sendika yorumları çok komik. Umarım İSG personeli, bu karışıklığı fırsat bilip, sendika temcilcisi olup kendisine havalimanı içinde ofis ayarlatıp, oturduğu yerden çalışanların bilmem kaç market alışverişine denk gelecek aidatlarıyla para kazanmayı hedefleyen bu çakalların peşine dizilecek kadar saf değildir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şirket yalakası ~ 24 gün önce
Gel şirkette yap bu muhabbetleri
market mi o da ne ~ 21 gün önce
Acaba senin bilmem kaç market alışverişine denk maaşın, primin, şirketin kredi kartı, yan gelirin, yakıt paran ... vs var.
YAKUP BİDER ~ 25 gün önce
ERSEL BABA GİTTİ İSG BİTTİ HERKES VAZİYET ALSIN DURUMLAR KÖTÜ KÖRÜKLERE SABIR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Amca ~ 23 gün önce
Amca saygılar özlendin
işletmeci ~ 26 gün önce
yine bir, Bal tutan parmağını yalar durumu mu var acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
177 ish personeli kenan benli ~ 26 gün önce
Yolunuz açık olsun.müdurum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000