25 Mayıs 2024, Cumartesi 16:17:58

İngiliz yolcu türbülansta felç kaldı

Singapur Havayolları uçağında türbülansta yaralanan yolcuların bir kısmı taburcu edildi. 20 yolcunun yoğun bakımda tedavisi devam ederken, bir İngiliz kadının felç kaldığı bildirildi.
  • Kabin okey amirim.
  • Geçmiş olsun
  • Seat belts ne zaman soner yolcu tualete gidecekmis ?

Londra-Singapur seferini yapan Boeing 777-300ER tipi uçak türbülansa yakalanmış ve sarsıntı sırasında 1 yolcu ölmüş 41 yolcu ise yaralanmıştı. Kazayı zarar görmeden atlatan yolcular uçuşun nihai güzergâhı Singapur’a varsa da yaralılar için korkunç süreç devam ediyor. Uçağın acil iniş için yönlendirildiği Tayland’ın başkenti Bangkok’ta tedavi altına alınan yaralılardan 20’sinin yoğun bakımda olduğu belirtilirken, bir yolcunun belden aşağısının felç kaldığı öğrenildi.

İngiliz vatandaşı bir dans öğretmeni olan Kerry Jordan isimli kadın, türbülans nedeniyle baş üstü dolaplarına çarpıp ardından uçağın koridoruna düştü. Uçağın yere inmesinin ardından Bangkok'ta ameliyata alınan kadının eşi Keith Davis, karısının uçak yere inene kadar koridorda hareketsiz kaldığını söyledi. Talihsiz kadın dahil toplam 22 kişinin türbülans nedeniyle omurilik yaralanması yaşadığı belirtiliyor. 6 kişinin ise kafatası ve beyin yaralanmaları nedeniyle tedavi gördüğü aktarılıyor. Bazı yaralılar taburcu edilmeye başlanırken, hastane yetkilileri omurga yaralanması olanların birkaç hafta hastanede kalacaklarını açıkladı.

Şirketten "kemerleri sıkma" kararı
Singapur Havayolları, yaşananların ardından "daha sıkı bir emniyet kemeri" politikası uygulamaya karar verdiklerini açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada "emniyet kemeri" işareti yandığında artık yemek servisi verilmeyeceği ve yolculara emniyet kemerlerini takmaları konusunda daha ciddi uyarılarda bulunacakları belirtildi. Ayrıca havayolu şirketinin uçaklarını türbülansın meydana geldiği bölgeden farklı rotalara yönlendirdiği tespit edildi.

İngiliz yolcu türbülansta felç kaldı

Yorumlar

Kemer ikaz yanınca thy ~ 22 gün önce
Kabin okey amirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anti kemalist cengo ~ 22 gün önce
Geçmiş olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gaptanhim ~ 23 gün önce
Seat belts ne zaman soner yolcu tualete gidecekmis ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000