17 Nisan 2024, Çarşamba 12:46:55

Havayolu şirketleri Tel Aviv uçuşlarını tek tek iptal ediyor

İsrail ve İran arasındaki gerilim, uluslararası havayolu şirketlerini bölgedeki uçuşlarını askıya almaya veya ertelemeye zorluyor.
  • wizz air Ingiliz değil , KLM Alman değil . Makaleye biraz emek verseymişsiniz. Air India nerenin ? Pakistanın filan mı ???

İsrail ve İran arasındaki gerilim, uluslararası havayolu şirketlerini bölgedeki uçuşlarını askıya almaya veya ertelemeye zorluyor.

İngiliz havayolu firması Wizz Air, İran'ın 13 Nisan'da İsrail'e saldırısının ardından 14 ve 15 Nisan'daki Tel Aviv uçuşlarını iptal etti.

Dün uçuşlarını devam ettiren Wizz Air'den yapılan açıklamada, "16 Nisan itibarıyla uçuşlarımızı devam ettirdik ancak yolcular bazı program değişiklikleri yaşayabilir. Şirket ilgili yetkililerle durumu yakından takip ediyor ve yolcularını tüm program değişikliklerinden haberdar ediyor. Yolcularımız ve ekibimizin güvenliği birinci önceliğimiz. Umuyoruz ki bölgede kısa sürede normalleşme yaşanır" ifadeleri kullanıldı.

Bloomberg HT'nin haberinde yer alan bilgilere göre, İngiliz havayolu şirketi easyJet de İsrail'de "devam eden durum" nedeniyle yaz sezonu da dahil olmak üzere Tel Aviv'e uçuşlarını 27 Ekim'e kadar askıya aldı.

Alman KLM, İsrail'e uçuşlarını 21 Nisan'a kadar iptal ederken, uçuşlarının İran ve İsrail üzerinden yapılmayacağını duyurdu.

Almanya merkezli Lufthansa Group, Tel Aviv, Amman ve Erbil'e uçuşlarını askıya almasının ardından bugün itibarıyla devam etti. Şirket, Tahran ve Beyrut'a uçuşlarını 18 Nisan'a kadar iptal ederken, İran hava sahasını kullanmayacağını bildirdi.

Air India, Tel Aviv'e uçuşlarını geçici olarak askıya almaya karar verdi.

ABD'li United Airlines, Tel Aviv uçuşlarını askıya aldı ve 1 Mayıs'a kadar bölgeye bileti olan yolcularına tam ücret iadesi yapılabileceğini bildirdi.

Air Canada, Tel Aviv'e cumartesi günü olan uçuşunu iptal etmesinin ardından bölgedeki durumu izlemeye devam edeceklerini ve ona göre uçuş programlarını ayarlayacaklarını duyurdu. 

Havayolu şirketleri Tel Aviv uçuşlarını tek tek iptal ediyor

Yorumlar

kimin malakesi ~ 1 ay önce
wizz air Ingiliz değil , KLM Alman değil . Makaleye biraz emek verseymişsiniz. Air India nerenin ? Pakistanın filan mı ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000