30 Nisan 2014, Çarşamba 08:33:07

ŞEHİT PİLOTUN NAAŞINA ULAŞILAMADI!

Ege'de it dalaşında düşerek şehit olan Hava Yüzbaşı Nail Erdoğan'ı arama çalışmaları son buluyor. Ümitlerin tükendiği araştırmaların bitmesine Yüzbaşı'nın kızı Evrim Erdoğan karşı çıkıyor.
  • Simdiye kadar akliniz nerdeydi.akil var mantik var.durur mu o enkaz orda 18 yil boyunca? Olmiyacak duaya amin diyecegine. Babasi pkk lilar tarafindan kacirilmis cocuklarin uzman cavus babalari aransin
  • Allah kimseyi evrimin durumuna dusurmesin
  • Ben bu kazadan 2 ay sonra doğdum.Aradan 17-18 yıl geçti.Bölge akıntılı bir bölge.Yunan güçleri alsa dahi işine yaramaz.O bir Türk şehidi olduğundan balıklara değinmek dahi istemiyorum ama ister istemez insanın aklına geliyor.İnşallah bulunur ama çok çok zor bir ihtimal söz konusu
  • e çağırın o zaman nautilus'u o bulsun titanic'i okyanusun dibinde bulan gemi bu enkazı da bulur mutlaka. Bence yeterli donanıma sahip değiliz. Başlanılan işi bitirin boşuna ümitlendirmeyiniz kimseyi...
  • Çok yüksek maliyet ve yerinin tam olarak bilinmemesi. Araştırma aylar sürebilir. Bölgede akıntı var. Enkaz yıllarca sürüklenmiş olabilir. Ve tabiiki enkazın ortaya çıkması ile doğacak politik sıkıntı.
  • Secim vaadi mi sacmalamayin ya. Acaba siz arama yapildi diye oy mu verdiniz akpye. Eğer verdiyseniz lütfen bir daha oy kullanmayan.
  • Bunca yıl içerisinde enkaz akıntılardan dolayı yer değiştirmiş olabilir. Koca Titanic bile battığı noktanın çok ötesinde bulunmuştu.
  • Maalesef seçim vaadiymiş oy toplamak için arama yapmışlar

Balıkesir’deki hava üssünden 8 Ekim 1996 yılında, eğitim uçuşu için havalanan, Ege Denizi üzerinde Yunan uçaklarıyla yaşanan it dalaşı sırasında düşen F-16 savaş uçağının ve şehit pilot Yüzbaşı Nail Erdoğan’ın kızı Evrim Erdoğan, arama çalışmalarının 30 Nisan’da (bugün) son ermesine isyan etti. Erdoğan “Kardeşim annem ve ben tam 18 yıldır bu anı bekliyorum, ne olur emir verilsin ve babam bulunmadan uçağı gün ışığına çıkarılmadan dönülmesin’ dedi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 13 Nisan tarihinde başlatılan arama çalışmalarında sonuç alınamazken aramaların bugün sonlandırılacağının belirtilmesi üzerine şehit yüzbaşının 25 yaşındaki kızı Evrim Erdoğan isyan etti. Evrim Erdoğan, aramaların durmasını istemiyor. Yapılan çalışmalarla ilgili kendilerine herhangi bir bilgi verilmediğini dile getiren Erdoğan, şunları dedi:

“Bunca yıl sabırla bekledik, tek isteğimiz arama çalışmalarının başlatılmasıydı. Sağolsun Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün talimatıyla bu arama çalışmaları başlatıldı. Ancak şimdi, aradık bulunamadı deniliyor. Ancak bir yüzbaşının kızı olarak bunu aklım almıyor. Çünkü uçağın düştüğü yerin Genelkurmay Başkanlığı tarafından koordinatlarının bilindiğini biliyoruz. Koordinatları bilinen bir uçak nasıl olur da bulunmaz. Bunu bilinmeyen bir tarihte Yunan askeri güçleri alıp götürmüş olabilir mi? İhtimal dahi vermiyoruz. Şu anda aklımız yüreğimiz duracak durumda. Eğer yeni bir emir verilmezse arama çalışmalarına son verileceğini öğrendik, şoka girdik. 1260 metre derinlikteki pilotlar bulunabiliyorsa, babam 400 metre derinlikte olduğu için daha kolay bulunur. Babamı bulmadan bize teslim etmeden Türk ordusunun geri döneceğine inanmak istemiyoruz, aramaların sonuç alınmadan sona erdirilmemesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.” (Sözcü)

ŞEHİT PİLOTUN NAAŞINA ULAŞILAMADI!

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

vatandas ~ 10 yıl önce
Simdiye kadar akliniz nerdeydi.akil var mantik var.durur mu o enkaz orda 18 yil boyunca? Olmiyacak duaya amin diyecegine. Babasi pkk lilar tarafindan kacirilmis cocuklarin uzman cavus babalari aransin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 10 yıl önce
Allah kimseyi evrimin durumuna dusurmesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şaşırtıcı ~ 10 yıl önce
Ben bu kazadan 2 ay sonra doğdum.Aradan 17-18 yıl geçti.Bölge akıntılı bir bölge.Yunan güçleri alsa dahi işine yaramaz.O bir Türk şehidi olduğundan balıklara değinmek dahi istemiyorum ama ister istemez insanın aklına geliyor.İnşallah bulunur ama çok çok zor bir ihtimal söz konusu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ibrahim ~ 10 yıl önce
e çağırın o zaman nautilus'u o bulsun titanic'i okyanusun dibinde bulan gemi bu enkazı da bulur mutlaka. Bence yeterli donanıma sahip değiliz. Başlanılan işi bitirin boşuna ümitlendirmeyiniz kimseyi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maliyet ~ 10 yıl önce
Çok yüksek maliyet ve yerinin tam olarak bilinmemesi. Araştırma aylar sürebilir. Bölgede akıntı var. Enkaz yıllarca sürüklenmiş olabilir. Ve tabiiki enkazın ortaya çıkması ile doğacak politik sıkıntı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 10 yıl önce
Secim vaadi mi sacmalamayin ya. Acaba siz arama yapildi diye oy mu verdiniz akpye. Eğer verdiyseniz lütfen bir daha oy kullanmayan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
volvo ~ 10 yıl önce
Bunca yıl içerisinde enkaz akıntılardan dolayı yer değiştirmiş olabilir. Koca Titanic bile battığı noktanın çok ötesinde bulunmuştu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
Maalesef seçim vaadiymiş oy toplamak için arama yapmışlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000