14 Temmuz 2009, Salı 19:46:04

UÇAK HAVADA YIRTILDI

Southwest Havayolları uçağı kalkıştan hemen sonra büyük tehlike atlattı. Uçağın kuyruk bölümü yırtılınca kabin basıncı düştü, pilot zorunlu iniş yaptı.
  • noldu aırbus cılara laf atanlar burda pek gezmıyolar galıba.olmus bıtmıs ucuz atlatılmıs.sonuc gene boıng ve de devamı olacaktır.haberde de aırbus denmıs.turbulans nerde govdede yırtık nerde.kel alaka sozum ona aırbus a da camur atılacak.gulerım ben buna :)))
  • FIRLAYAN TAŞLAR VEYA DİĞER FOD LER METAL ATELYESİNDEN GELİP REÇİNLERİMİ SÖKTÜLER.VEDE PARÇA AYRILDI..VEYA KABİN BASINCINAMI DAYANAMADI.AMA SİZ HAKLISINIZ UZAYLILAR YAPMIŞTIR.SRM OKUYUP BU İŞİ YAPARLAR.VEYA ESKİLER BİLİR..JAVS ÇAĞIRMIŞLARDIR..GENÇLER PEK TANIMAZLAR.İMZA ATMAKLA ÇÖZÜM OLMUYOR DAİMA DOĞRU İŞİ YAPACAKSINIZ VEYA BIRAKACAKSINIZ..
  • ARKADAŞIM..SENDEN ÖNCE YAZAN ARKADAŞTA PANELSİZ UÇAK UÇURUYOR..DEMEKKİ TEKNİSYEN DEĞİL BU ARKADAŞ..YAPMAYIN TEKNİSYENLİKTE İLK ÖNCE DOĞRUYU SÖYLEMEK LAZIMDIR..DEMOGOJİ BİZLERİN İŞİ DEĞİL.LÜTFEN %100 İSE UÇAĞI UÇUŞA VERİN. KORKMAYIN YAPAMIYORSANIZ ONU BİLEMEM..SİZE KALMIŞ.
  • ben bu tip formlarla tanıştığım zaman belki sen dünyada yoktun..ŞİMDİ BAKIPTA GÖRMEYEN VEDE GÖRDÜĞÜNÜ ANLAMAYAN SEN EĞER GÖVDE VEYA SİZİN TABİRİNİZLE METAL YORGUNLUĞU VAR İSE SEN ANLAMASSIN ABİLERİNE SORACAKSIN.ONLAR SANA ANLATIR..TRANSİT CHECK FORMUNA GELİNCE BİR DAHA BAK.OLURMU YOKSA BEN BURADAN YAZARIM..SENDE GECE LANBASIZ DOLAŞAN TEKNİSYENLERDENMİSİN.
  • AMMA ÇAMURCU MİLLET OLDUK. HELE BİR ARAŞTIRILSIN, NE OLDUĞU YAZILSIN SONRA "TEKNİSYEN HATASIDIR" DEYİN!! TEKNİSYENİN HATASI ANCAK KENDİNİ YENİLEMEDİĞİ, YETİŞTİRMEDİĞİ ZAMAN OLUŞUR. HER GÖRÜNMEYEN BİR PROBLEMDEN TEKNİSYEN KADAR PİLOTLARDA SORUMLUDUR! KARŞILIKLI UÇAK KONTROL EDİLİR VE TEKNİSYENİN "RELEASE" ETTİĞİ UÇAĞI DOLAŞARAK İMZALAYAN KAPTAN ONAYLAR VE DEFTERE (LOG BOOK) İMZALAR ATILIR SEFERE ÖYLE GİDER. BU OLAY BÜYÜK İHTİMALLE KALKIŞ ESNASINDA YA LASTİKTEN KOPAN BİR PARÇA VEYA HARİCİ BİR FOD (FIRLAYAN TAŞ VS.) OLMASI MUHTEMELDİR. GEÇMİŞ OLSUN.
  • Arkadaş sen hayatıda transit chek formu gördün mü? Gövdede metal yorgunluğunu veya korozyonu veya çatlağı transit chek te göreni nasa'ya işe alıyorlar. Çok güldürdün beni. Ayrıca panel olmadan uçak uçar, yeterki defect item için nereye bakacağını bil.
  • BU GERÇEK BİR TEKNİK HATADIR.GENEL DE O BÖLGELERE BAKMAK ZORDUR.HELE AKŞAM BAKIM YAPARSAN BU DAHA FAZLA GERÇEK OLUR GÖREMESSİN .HALBUKİ ŞİMDİ TRANSİT CHECK FORMUNA BAK ORADA TÜM GÖVDE KONTROLU VERİR.ZANNEDERİM Kİ İTİRAZ HAKKIMIZ YOKTUR.GÖRMEDİM DEMEK EN DOĞRUSUDUR.TÜRKİYEDE NE PANEL OLMADAN UÇAKLAR SEFERE VERİLDİ ..İSTEYEN OLURSA YAZARIM ..İSİM VERMEDEN
  • Teknisyen zaten devamlı gövdenin o yırtılan yerinde rutin çalışma yapar.
  • tamamda 737-300 ler artık yaşını doldurdu . yani artık şirketlerin 737 700 800 ve 900 gibi uçakları kullanması lazım .zaten büyük firmalar da öyke yapıyor
  • Teknisyen hatasıdır

Soutwest Havayolları’na ait Boeing 737-300 tipi uçak, 126 yolcu ve 5 mürettebat ile  Nashville’den Baltimore’a gerçekleştirdiği uçuş esnasında tırmanma uçuşunu gerçekleştirirken, kalkışından 24 dakika sonra uçağın tavanında ve dikey stabilizenin tam önünde 30 santimetre büyüklüğünde bir delik açıldı.

Kabin basıncının aniden düşmesiyle oksijen maskeleri indi ve acil duruma haline geçilerek 6 dakika içinde uçak 11 bin feet irtifaya indirildi. Mürettebat, uçağı Batı Virginia’daki Charleston's Yeager Airport’a yönlendirdi ve uçak 20 dakika sonra başarılı bir şekilde inişini gerçekleştirdi.  Korkutan olayda kimsenin burnu dahi kanamadı.

Yolcular daha sonra Boeing 737-700 tipi başka bir uçakla 3 buçuk saatlik gecikmeden sonra Baltimore’a hareket etti.

FAA ve NTSB uçağın tavanında açılan delikle ilgili araştırmalara başladı. FAA yaptığı açıklamada açılan bu deliğin oldukça ciddi bir hasar olduğunu belirtti.
Southwest Airlines ise tedbir amaçlı olarak bütün filosundaki uçakları incelemeye aldı.

Bir başka üzücü olaysa Jetblue Havayolları’na ait Airbus A320-200 tipi uçakta yaşandı. New York – Fort Meyers seferini gerçekleştiren uçak Meyers’a yaklaşırken türbülansa girdi. Amerikan Federal Havacılık İdaresi (FAA) yaptığı açıklamada, dört kişinin ciddi bir şekilde yaralandığını, hasarın boyutunun ise bilinmediğini açıkladı.

UÇAK HAVADA YIRTILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 13 yıl önce
noldu aırbus cılara laf atanlar burda pek gezmıyolar galıba.olmus bıtmıs ucuz atlatılmıs.sonuc gene boıng ve de devamı olacaktır.haberde de aırbus denmıs.turbulans nerde govdede yırtık nerde.kel alaka sozum ona aırbus a da camur atılacak.gulerım ben buna :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
FIRLAYAN TAŞLAR VEYA DİĞER FOD LER METAL ATELYESİNDEN GELİP REÇİNLERİMİ SÖKTÜLER.VEDE PARÇA AYRILDI..VEYA KABİN BASINCINAMI DAYANAMADI.AMA SİZ HAKLISINIZ UZAYLILAR YAPMIŞTIR.SRM OKUYUP BU İŞİ YAPARLAR.VEYA ESKİLER BİLİR..JAVS ÇAĞIRMIŞLARDIR..GENÇLER PEK TANIMAZLAR.İMZA ATMAKLA ÇÖZÜM OLMUYOR DAİMA DOĞRU İŞİ YAPACAKSINIZ VEYA BIRAKACAKSINIZ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ARKADAŞIM..SENDEN ÖNCE YAZAN ARKADAŞTA PANELSİZ UÇAK UÇURUYOR..DEMEKKİ TEKNİSYEN DEĞİL BU ARKADAŞ..YAPMAYIN TEKNİSYENLİKTE İLK ÖNCE DOĞRUYU SÖYLEMEK LAZIMDIR..DEMOGOJİ BİZLERİN İŞİ DEĞİL.LÜTFEN %100 İSE UÇAĞI UÇUŞA VERİN. KORKMAYIN YAPAMIYORSANIZ ONU BİLEMEM..SİZE KALMIŞ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ben bu tip formlarla tanıştığım zaman belki sen dünyada yoktun..ŞİMDİ BAKIPTA GÖRMEYEN VEDE GÖRDÜĞÜNÜ ANLAMAYAN SEN EĞER GÖVDE VEYA SİZİN TABİRİNİZLE METAL YORGUNLUĞU VAR İSE SEN ANLAMASSIN ABİLERİNE SORACAKSIN.ONLAR SANA ANLATIR..TRANSİT CHECK FORMUNA GELİNCE BİR DAHA BAK.OLURMU YOKSA BEN BURADAN YAZARIM..SENDE GECE LANBASIZ DOLAŞAN TEKNİSYENLERDENMİSİN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
AMMA ÇAMURCU MİLLET OLDUK. HELE BİR ARAŞTIRILSIN, NE OLDUĞU YAZILSIN SONRA "TEKNİSYEN HATASIDIR" DEYİN!! TEKNİSYENİN HATASI ANCAK KENDİNİ YENİLEMEDİĞİ, YETİŞTİRMEDİĞİ ZAMAN OLUŞUR. HER GÖRÜNMEYEN BİR PROBLEMDEN TEKNİSYEN KADAR PİLOTLARDA SORUMLUDUR! KARŞILIKLI UÇAK KONTROL EDİLİR VE TEKNİSYENİN "RELEASE" ETTİĞİ UÇAĞI DOLAŞARAK İMZALAYAN KAPTAN ONAYLAR VE DEFTERE (LOG BOOK) İMZALAR ATILIR SEFERE ÖYLE GİDER. BU OLAY BÜYÜK İHTİMALLE KALKIŞ ESNASINDA YA LASTİKTEN KOPAN BİR PARÇA VEYA HARİCİ BİR FOD (FIRLAYAN TAŞ VS.) OLMASI MUHTEMELDİR. GEÇMİŞ OLSUN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Arkadaş sen hayatıda transit chek formu gördün mü? Gövdede metal yorgunluğunu veya korozyonu veya çatlağı transit chek te göreni nasa'ya işe alıyorlar. Çok güldürdün beni. Ayrıca panel olmadan uçak uçar, yeterki defect item için nereye bakacağını bil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
BU GERÇEK BİR TEKNİK HATADIR.GENEL DE O BÖLGELERE BAKMAK ZORDUR.HELE AKŞAM BAKIM YAPARSAN BU DAHA FAZLA GERÇEK OLUR GÖREMESSİN .HALBUKİ ŞİMDİ TRANSİT CHECK FORMUNA BAK ORADA TÜM GÖVDE KONTROLU VERİR.ZANNEDERİM Kİ İTİRAZ HAKKIMIZ YOKTUR.GÖRMEDİM DEMEK EN DOĞRUSUDUR.TÜRKİYEDE NE PANEL OLMADAN UÇAKLAR SEFERE VERİLDİ ..İSTEYEN OLURSA YAZARIM ..İSİM VERMEDEN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Teknisyen zaten devamlı gövdenin o yırtılan yerinde rutin çalışma yapar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
tamamda 737-300 ler artık yaşını doldurdu . yani artık şirketlerin 737 700 800 ve 900 gibi uçakları kullanması lazım .zaten büyük firmalar da öyke yapıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Teknisyen hatasıdır

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000