20 Ekim 2015, Salı 12:28:11

Etihad'dan 700 milyon dolarlık anlaşma

Etihad Airways ve IBM 700 Milyon dolar değerinde 10 yıllık bir anlaşmaya imza attı.
  • Arapların derdi para kazanmak değil harcayacak yer aramak.
  • Büyük bir anlaşma belli ki ama veri merkezi dışında ibm in ne sağlayacağı anlaşılmıyor haber içeriğinden
  • THY nin Arao sirketlerini yakindan takip edip onlarla ayni seviyede buyume gerceklestirmelidir, yoksa Lufhansa BA gibi kaybolacagiz

Etihad Airways ve IBM 700 Milyon dolar değerinde 10 yıllık bir anlaşmaya imza attı. Etihad Airways’in en önemli stratejik işbirliklerinden biri olan bu anlaşma ile Etihad’ın ortak uçuş gerçekleştirdiği tüm havayolları ve grup şirketleri bulut bazlı son teknoloji ve hizmetlerden yararlanabilecek.

IBM’in sağlayacağı hizmetler ile konuk deneyimini geliştirerek, dünya standartlarında altyapı ile verimliliği arttıracak anlaşma kapsamında, Ortadoğu'nun en gelişmiş teknoloji tesislerinden biri olacak olan Abu Dabi’de kurulacak olan bulut bilgi merkezi IBM tarafından yönetilecek. Etihad Airways’in mevcut bilgi merkezi, bilgi teknolojileri alt yapısı, uygulamaları ve güvenlik operasyonları da bu yeni merkeze taşınacak. Bu yaklaşım, iş sürekliliği sağlamanın yanı sıra havayolunun bilgi teknolojileri kaynaklarını daha verimli yönetme ve ölçme imkânı sağlayacak. Anlaşmanın bir parçası olarak, yaklaşık 100 Etihad Airways bilişim teknolojisi çalışanı; IBM’e geçiş yaparak, bilgi teknolojileri alanındaki deneyimlerini geliştirme fırsatına sahip olacak.

IBM ve Etihad Airways, IBM'in global araştırma kapasitesini ve Etihad’ın sektördeki uzmanlığını kullanarak daha fazla kişiselleştirilmiş seyahat çözümleri geliştirmek amacıyla Abu Dabi’de ortak bir teknoloji ve inovasyon kurulu oluşturacak. Kurul, sunacağı yeni teknolojiler ile Etihad Airways ve konuklarının yanı sıra Abu Dabi için de değer üretmeye odaklanacak.

Etihad'dan 700 milyon dolarlık anlaşma

Facebook Yorum

Yorumlar

Arap ~ 7 yıl önce
Arapların derdi para kazanmak değil harcayacak yer aramak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
watson ~ 7 yıl önce
Büyük bir anlaşma belli ki ama veri merkezi dışında ibm in ne sağlayacağı anlaşılmıyor haber içeriğinden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arap havayollati ~ 7 yıl önce
THY nin Arao sirketlerini yakindan takip edip onlarla ayni seviyede buyume gerceklestirmelidir, yoksa Lufhansa BA gibi kaybolacagiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000